Strona głównaCelebryciFreak FightySalim Chiboub - kto to, wzrost, waga, wiek, skąd pochodzi?

Salim Chiboub – kto to, wzrost, waga, wiek, skąd pochodzi?

Pamiętacie hasło ,,Chleba i igrzysk” z lekcji historii w szkole średniej? Dzisiejsze gale freak fightowe, takie jak Fame MMA czy HIGH League zaspokajają tę potrzebę u współczesnych widzów. Nie ma co się oszukiwać, wszyscy przychodzimy tam dla widowiska. Wszelkie afery, sztucznie podsycane konflikty i charakterystyczne postacie są jak wabik dla łaknącej wrażeń publiczności.

Włodarz HIGH League, Malik Montana, doskonale zdaje sobie z tego sprawę. W końcu nic tak nie wpływa na wzrost oglądalności jak nietypowi goście. Jednym z nich jest Salim Chiboub. Zastanawiacie się kto to i skąd pochodzi? Już wyjaśniamy. 

Znany z ,,Ekipy’’ Mateusz Krzyżanowski, o którym wszyscy mówią Mini Majk, zajmuje się teraz rozwijaniem swojej kariery freak fightowca i od lutego jest mistrzem HIGH League. Dwukrotnie wygrał złoty pas, jednak i to mu nie wystarczyło. 

Poszukiwania odpowiedniego zawodnika do następnej walki trwały dość długo. Krzyżanowski jest osobą niskorosłą, a do tego ambitną, więc kryteria były mocno zawężone. W końcu federacja znalazła odpowiedniego pod kątem wzrostu i wagi rywala. 

Salim Chiboub – kto to? 

W połowie sierpnia na twitterowym koncie HIGH League pojawiła się zapowiedź walki Mini Majka z Salimem Chiboubem. Stawka tyczy się pasa mistrzowskiego w kategorii niskorosłych. Ale wciąż nie odpowiedzieliśmy na pytanie: kto to?

Salim Chiboub jest profesjonalnym sportowcem i ma pseudonim Mini Gang. Trenuje w klubie Mahmoudi Gym, który znany jest z nauczania dyscypliny muay thai. Salim zajmuje obecnie drugie miejsce w rankingu osób niskorosłych w boksie. Ponadto ma na koncie pozycję wysokiej wagi – jest mistrzem świata w K1 niskorosłych i do tego świetnym w kickbokserem. 

I choć doświadczeń sportowych ma całe mnóstwo, tak we freak fightach będzie dopiero debiutował. Podczas jednej z konferencji przyznał, że jest zaskoczony tak szeroką publicznością podczas gali freak fightowej. Docenił szacunek do wszystkich zawodników, jaki odczuł ze strony widzów. Jeszcze nie wiemy, czy w przyszłości wystąpi ponownie w federacji Malika Montany. 

Po jego wypowiedziach czuć, skąd pochodzi, bo mimo rozrywkowego charakteru wydarzenia, jego mentalność sportowca każe mu postrzegać walkę przede wszystkim jako pracę do wykonania. Na pytania o przeciwnika, odpowiedział, że cieszy się na walkę i szanuje Mini Majka. Nie zmienia to faktu, że Chiboub ma o wiele większe doświadczenie. Jest pewny siebie, bo nie ma nic do stracenia. I choć pewnie wie, że wygra tę walkę, tak z pokorą podchodzi do swojego przeciwnika. 

Salim, mimo obcego pochodzenia, został bardzo ciepło przyjęty przez polską publiczność. Większości wypowiedzi towarzyszyły brawa.

Salim Chiboub – wiek, wzrost, waga 

Zastanawiacie się, ile ma lat Salim Chiboub? Trudno znaleźć w sieci datę urodzenia. Z informacji pochodzących z rankingów sportowych wnioskujemy, że Salim jest w wieku 31 lat. Jego rywal, Mini Majk, jest w podobnym wieku. Ma 26 lat. 

Z oficjalnych pomiarów przed 4 Galą HIGH League wiemy, jaka jest waga i wzrost u obu panów. Zarówno Mini Majk, jak i Salim Chiboub ważą 43 kilogramy. Większe różnice pojawiają się we wzroście. Krzyżanowski mierzy 131 centymetrów, a Salim 142. 

Salim jest czwartym niskorosłym zawodnikiem w HIGH League i trzecim rywalem Mini Majka. Polski influencer wierzy w to, że czekają na niego lepsi zawodnicy, niż Salim. Zamierza ich pokonać i szukać następnych. Niezły tupet jak na świetnego, ale wciąż (!) początkującego sportowca. Co więcej, pod koniec konferencji Mini Majk podszedł do Salima z butelką wódki w prezencie. Dodał, że daje mu ją, aby miał czym opić smutki po przegranej walce. 

Salim Chiboub – skąd pochodzi, gdzie mieszka? 

Pewnie nie uszedł waszej uwadze fakt egzotycznie brzmiącego nazwiska zawodnika ani to, że podczas konferencji towarzyszyła mu tłumaczka z języka francuskiego. Skąd pochodzi Salim Chiboub? Jego krajem rodzinnym jest Algieria. W rankingach sportowych figuruje jako reprezentant Francji, gdzie mieszka na co dzień. 

Sportowca możemy lepiej poznać, gdy wejdziemy na jego Instagrama @salim_chiboub_official. Zgromadził na nim już prawie 34 tysiące obserwujących. I nawet gdybyśmy nie dotarli do informacji o jego pochodzeniu, tak ikonki flag Francji i Algierii w jego bio odpowiadają na pytanie, skąd pochodzi. Pierwszy post pojawił się tam już w 2017 roku. 

W większości Salim publikuje na Instagramie zdjęcia i nagrania dotyczące rozwoju jego kariery sportowej. Dzięki temu możemy podejrzeć zapowiedzi walk, w których brał udział, nagrania z treningów czy klubu sportowego, gdzie mieszka – sądząc po ilości czasu, jaki w nim spędza. 

W jednym z filmików Chiboub improwizuje rapowo do lecącego w tle beatu. Na innych nagraniach, które oryginalnie pochodzą z TikToka, tańczy lub elegancko ubrany zalotnie patrzy w kamerę. Niestety nie wiemy, czy Salim jest w związku, czy nie. Możemy się tylko domyślać, że nie ma zbyt wiele czasu na randki, bo jak na to, ile ma lat, osiągnął bardzo dużo. Musiał włożyć w to kawał ciężkiej pracy, o czym zresztą wspomina w opisach do zdjęć. 

Dowiadujemy się z nich, że codziennie poświęca się temu, co kocha. Osiąganie celów jest dla niego priorytetem. Jeśli jesteście wystarczająco cierpliwi, to po zescrollowaniu większości postów na jego Instagramie, traficie na zdjęcie, kiedy Salim miał 16 lat. Jesteśmy ciekawi, czy byście go poznali.

Jak sądzicie, kto wygra walkę w kategorii osób niskorosłych? Salim czy Mini Majk? I co ważniejsze – komu kibicujecie? Dajcie znać w komentarzach, kogo obstawiacie.

Sprawdź:

Jakub Nowak
Jakub Nowak
Miłośnik gry na gitarze, skończył studia ekonomiczne, lubi sprawdzać różnego rodzaju produkty w boju.
Sprawdź jeszcze

Popularne