Strona głównaCelebryciFreak FightyKrystian Wilczak Krycha UFC - wiek, wzrost, Wikipedia, wykształcenie, kto to?

Krystian Wilczak Krycha UFC – wiek, wzrost, Wikipedia, wykształcenie, kto to?

Wiesz, co odbędzie się 5 listopada? Nie, nie chodzi nam o Światowy Dzień Świadomości na temat Tsunami. To też nie dotyczy Światowego Dnia Numbata. Swoją drogą, jeśli zastanawiasz się, co to takiego – Wikipedia tłumaczy: gatunek ssaka, jedynego przedstawiciela rodzaju mrówkożer. Poddajesz się? 

Już 5 listopada po raz kolejny będziemy świadkami patowidowiska, jakim jest 16 gala Fame MMA. Event odbędzie się na Arenie Gliwice, przed nami 10 emocjonujących walk. W tym przypadku, jak z numbatem, mamy do czynienia z jedynym przedstawicielem swojego rodzaju. 

Rekordzista, mefedroniarz, Sid, sportowiec. Przed wami Krystian “Profesor Wilczur” Wilczak aka Krystian Wilczak Krycha UFC. Kto to taki? Ile ma lat? I co z jego wykształceniem? Zostań z nami, a powiemy więcej, niż Wikipedia!

Krystian Wilczak Krycha UFC – kto to? Jaki ma rekord? 

Krystian Wilczak, zanim dowiedzieliśmy się, kto to, był znany jedynie widzom programu „Ex na plaży” oraz… Wojtkowi Gole. Chłopaki poznali się na planie programu w 2016 roku, kiedy Krystian był w wieku 23, a Gola 26 lat. 

Wzrost popularności nastąpił w momencie pierwszej gali Fame MMA. Przypominamy, że poza Boxdelem, jest jeszcze jeden włodarz tej federacji. Zastanawiasz się kto? To Wojtek Gola! Z racji debiutu gali, panowie nie mieli pieniędzy, aby opłacić walki rozpoznawalnych celebrytów. I wtedy Wojtek przypomniał sobie o koledze z planu. 

Pierwsza walka, podczas Fame MMA 1 w Koszalinie, zakończyła się zwycięstwem Wilczaka. Jego przeciwnikiem był Hubert Korczak, którego z Krychą łączy to, skąd pochodzi jego rozpoznawalność. Dokładnie, z planu „Ex na plaży”. Krystianowi spodobała się sportowa kariera. Zaczął przywiązywać wagę do treningów, a ich liczba osiągała ciągły wzrost. Krystian ma za sobą rekordową liczbę walk. Kolejna, szósta, będzie miała miejsce już w listopadzie. Jak sam zapewnia, gdyby nie liczne kontuzje, odbyłby więcej walk i przebił swój rekord.

Zobacz: Piotr Szczurek – wiek, wzrost, skąd pochodzi, Fame MMA

Zastanawia cię, skąd pochodzi skrót UFC? Odbiorcy treści Krychy okazali się bardzo kreatywni w swojej uszczypliwości. Odnosząc się do tego, jak Krystian określa swoje umiejętności, zaproponowali mu, aby zgłosił się do UFC, czyli największej organizacji walk MMA na świecie. Wilczak podchwycił ten żart, stąd powszechne użycie tego skrótu.

Krystian Wilczak Krycha UFC – wiek, wzrost, waga 

Co jeszcze wiemy o Krystianie? Na pewno o tym, skąd pochodzi. Dzięki uzupełnionemu profilowi zawodnika wiemy więcej, niż byś się spodziewał. Krycha pochodzi z Sierpca, gdzie się urodził. Ile ma lat? Data urodzenia Krystiana to 30 czerwca 1993 roku. To oznacza, że jest w wieku 29 lat. Pozostałe dane z jego metryczki to waga i wzrost, już do nich przechodzimy!

Najbardziej aktualne źródła podają, że Krystian Wilczak ma 183 centymetry wzrostu. Jego waga wynosi około 76 kilogramów, co zalicza go do kategorii zawodników wagi półciężkiej. W trakcie przygotowań do walki federacja organizuje pomiary, więc jeśli ciekawi cię aktualny wzrost i waga Krychy, śledź profil Fame MMA.

Sprawdź: Dariusz Daro Lew Kaźmierczuk – rekord, kto to, Fame MMA, Wikipedia

Krystian Wilczak Krycha UFC – dziewczyna, wykształcenie, co o nim wiemy? Wikipedia 

Inną interesującą kwestią jest potencjalna dziewczyna Krystiana. Niestety, nie mamy takich informacji. Co prawda w jednym z wywiadów była o tym mowa. W rozmowie dla FightSportPL Krycha wyznał, że nie miał ostatnio czasu, ponieważ pomagał dziewczynie w remoncie. Po chwili okazało się, że mowa o byłej i nie dziewczynie, a narzeczonej! Krystian nie rozwijał tego wątku szerzej. Powiedział tylko tyle, że poróżniła ich rozbieżność charakterów. Na jego social mediach nie ma żadnych zdjęć z dziewczyną, więc Wilczak jest prawdopodobnie do wzięcia. 

Wikipedia, niestety, nie wyróżniła bohatera tego artykułu własną stroną. Biorąc pod uwagę, że Krycha idzie po rekord walk w federacji i to, jakim jest generatorem afer, być może zostanie jakoś uhonorowany. 

Co jeszcze o nim wiemy? Krystian nie podaje nigdzie informacji o swoim wykształceniu. Nawet po wejściu w jego Instagrama @krystian.wilczak nie znajdziemy o tym wzmianki. Za to dowiemy się, gdzie obecnie przebywa – w Warszawie. 

Krycha jest zdecydowanie kontrowersyjną postacią. Używa wielu wulgaryzmów, potrafi robić niezłe dymy, za co pewnie panowie z federacji są mu bardzo wdzięczni. Nie kryje się z faktem nadużywania mefedronu, choć odrobina wykształcenia i edukacji w tej kwestii zapewne wiele by mu dały.

Krystian Wilczak Krycha UFC – skąd pseudonim Sid?

Interesuje was, skąd pochodzi ksywa Sid? Otóż wielu złośliwych internautów zwróciło uwagę na zanadto rozbiegane oczy Krychy. W dodatku dość wyłupiaste i w większej niż przeciętnie, odległości od siebie. Wszystko zaczęło się od wątków na Wykopie, na które użytkownicy wrzucali jego przerobione zdjęcia. Przypomina na nich Sida z „Epoki Lodowcowej” i to pewnie stąd to obraźliwe określenie, nierzadko okraszone dopiskiem koczkodan lub zezman

Na szczęście Krystian ma do siebie spory dystans, co pokazał w rozmowie z Ludwiczkiem, podczas której naśladował przed kamerami Sida z „Epoki Lodowcowej”. Padł słynny tekst o mleczyku, na co użytkownicy YouTuba reagowali ze śmiechem w komentarzach. W tej samej rozmowie Wilczak pociągnął inny prześmiewczy wątek. 

Użytkownicy social mediów wielokrotnie zarzucali mu nadmierną sympatię do mefedronu. Sam Krycha niespecjalnie się z tym kryje. W jednej z pierwszych konferencji powiedział, że przegrał, ponieważ przesadził z tą substancją. Innym razem żartował, że ma oczy kobry. W rozmowie Ludwiczek spytał, skąd ksywa Mefedroniarz. Sid odpowiedział: Taki zawód. Jak widzisz, Krycha nie przywiązuje wagi do takich złośliwości. Potrafi żartować z siebie, co internauci zaczęli doceniać już jakiś czas temu.

Mimo wzbudzania mieszanych uczuć, w ostatnim czasie nastąpił wzrost sympatii w jego kierunku. W komentarzach pod filmami z jego udziałem pojawiają się wzmianki o glow-upie, jaki zaliczył i nabraniu do siebie większego dystansu. Czy pobije swój rekord podczas najbliższej gali? Kibicujecie mu? Dajcie znać w komentarzu.

Jakub Nowak
Jakub Nowak
Miłośnik gry na gitarze, skończył studia ekonomiczne, lubi sprawdzać różnego rodzaju produkty w boju.
Sprawdź jeszcze

Popularne