Strona głównaCelebryciYoutuberzyEkipa Friza – co się z nią stało?

Ekipa Friza – co się z nią stało?

Ekipa Friza stała się w ostatnich latach popkulturowym fenomenem, który całkowicie zdominował polski YouTube. Inspiracja zachodnimi twórcami była zauważalna już w momencie tworzenia contentu przez Karola Wiśniewskiego, jednak niewątpliwy sukces finansowy przysłaniał do tej pory konflikty i problemy wewnętrzne Ekipy. Jak obecnie radzą sobie jej członkowie?

Ekipa Friza – rozpad

Pomysłodawcą całego projektu był Karol Wiśniewski, który sprawował pieczę nad treściami internetowymi wypuszczanymi spod szyldu Ekipy. To właśnie Friz miał wpływ na formaty prezentowane na kanale, pełniąc jednocześnie funkcję uczestnika projektu oraz osoby nim zarządzającej. Początkiem twórczości kanału był dzień 31 sierpnia 2018 roku, kiedy to opublikowany został pierwszy film na platformie YouTube. Decyzję o zakończeniu całego projektu po kilku latach podjął sam Friz, według którego pewna formuła zaczęła się wyczerpywać w trakcie trwania trzeciego sezonu. W miejsce Ekipy powołany został do życia projekt Genzie, którego zasady funkcjonowania są zbliżone do znanego widzom Domu Ekipy. Członkowie poprzedniego projektu rozpoczęli działalność na własną rękę, już bez nadzorującego wszystko Karola Wiśniewskiego. Jak sobie radzą? Co się dzieje z byłymi członkami słynnej Ekipy?

Czym teraz zajmują się influencerzy znani z Ekipy Friza?

Dla większości członków Ekipy koniec projektu oznaczał konieczność samodzielnego decydowania o formacie tworzonych od tego momentu treści. Baza widzów, wykreowana dzięki uczestnictwu w projekcie Wiśniewskiego, stanowiła obietnicę utrzymania zasięgów poszczególnych filmów, jednak rzeczywistość w niektórych przypadkach okazała się być brutalna. Koniec Ekipy Friza był dla samego twórcy projektu początkiem Genzie, dlatego wydaje się, że Karol Wiśniewski najlepiej poradził sobie ze zmianą. Podobnie jest w przypadku Wersow, czyli Weroniki Sowy, będącej prywatnie narzeczoną Friza. Obecnie Wersow opiera swój content youtubowy na zostaniu świeżo upieczoną mamą. Częstotliwość publikowania przez nią filmów jest mniejsza, ale z pewnością wpływ na to mają aspekty zdrowotne. Łukasz Wojtyca, znany pod pseudonimem Wujek Łuki, po zakończeniu projektu Ekipy zajął się zarządzaniem poczynaniami grupy Genzie, dzieląc się częścią obowiązków z samym Frizem. Na inny rodzaj twórczości internetowej zdecydowała się Fusialka, czyli Kasia Bożek. Influencerka, która jest prywatnie partnerką Wujka Łukiego, zamieszkała z nim na Cyprze i tworzy obecnie content oparty na gamingu oraz wyścigach samochodowych.

Pozostali członkowie Ekipy

Wydaje się, że znacznie gorzej radzą sobie pozostali członkowie Ekipy. Mixer został członkiem federacji FAME MMA, jednak jego przygoda z projektem zakończyła się znacznie wcześniej. Według niektórych źródeł przyczyną usunięcia Mikołaja Magdziarza z Ekipy były jego problemy z używkami. Stagnację widać również w twórczości Tromby i Poczciwego Krzycha, którzy stopniowo coraz rzadziej publikują filmy na platformie. Sztuki walki wybrał natomiast Mini Majk, który ma na swoim koncie już trzy pojedynki stoczone w formacie MMA. Z grona ludzi niezwiązanych obecnie z Karolem Wiśniewskim, najlepiej wydaje się radzić sobie Jakub Patecki. Tworzony przez niego content został w ostatnim czasie zdominowany przez filmy podróżnicze, które spotkały się z pozytywnym odbiorem wśród fanów. Murcix i Nowciax pozostali natomiast przy tworzonym wcześniej typie materiałów wideo, jednak notowana przez nich liczba wyświetleń, pokazuje znaczący spadek zainteresowania ich twórczością. Różne kierunki, które wybrali poszczególni członkowie wskazują na to, że przestało już istnieć zjawisko takie jak cała Ekipa Friza. Zdjęcia przedstawiające ich razem pochodzą na pewno sprzed jakiegoś czasu.

Czy kłótnie były powodem rozpadu Ekipy?

Wywiady udzielane przez niektórych byłych członków projektu, takich jak na przykład Nowciaxa i Mixera, wskazują na liczne konflikty, które pojawiły się pomiędzy członkami w trakcie trwania projektu. W rzeczywistości atmosfera pomiędzy poszczególnymi influencerami uległa znacznemu pogorszeniu, jednak przyczyn tego należy upatrywać w naturalnym wyczerpaniem się pewnej formuły. Karol Wiśniewski nie jest bowiem jedynie zwykłym youtuberem, lecz znakomitym biznesmenem i strategiem marketingowym. Widząc nadchodzący stopniowo koniec projektu, zastosował tzw. ucieczkę do przodu: zdecydował się na koniec ekipy Friza i powołanie do życia innego dzieła. Nowa ekipa Friza, której członkami są Faustyna Fugińska, Hanna Puchalska, Bartek Kubicki, Wiktoria Bochniak, Patryk Baran i Bartek Laskowski, ma być powiewem świeżości na polskim YouTube.

Jakub Nowak
Jakub Nowak
Miłośnik gry na gitarze, skończył studia ekonomiczne, lubi sprawdzać różnego rodzaju produkty w boju.
Sprawdź jeszcze

Popularne