Strona głównaCelebryciDenis Załęcki - kto to, wiek, wzrost, ojciec, dziewczyna, więzienie

Denis Załęcki – kto to, wiek, wzrost, ojciec, dziewczyna, więzienie

Co zawdzięczamy popularnym galom freak fightowym, takim jak Fame MMA czy High League? Przede wszystkim soczyste afery, przyciągające liczną widownię. Do tego mniej lub bardziej spektakularne walki w różnych formułach. I przede wszystkim śmietankę influencerów zasiadających na płycie, aby oglądać walczących w oktagonie zawodników. A ci bywają mieszanką wybuchową różnych charakterów, z nierzadko barwną historią. Na przykład? Pobytem w więzieniu. Jeśli nie słyszeliście jeszcze o Denisie Załęckim, to rozsiądźcie się wygodnie. Opowiemy wam o tym, kim jest i dlaczego warto się zainteresować jego postacią.

Denis Załęcki – kto to, kim jest? 

Denis Załęcki, o pseudonimie Bad Boy, to młody chłopak, który w wieku 25 lat może pochwalić się naprawdę bogatą karierą sportową. Jako chłopiec wszedł w świat karate, by jako nastolatek osiągnąć mistrzostwo Polski w organizacji K1. Aktualnie Denis rozwija się w kierunku MMA – mieszanych sztuk walki. 

Bad Boy od najmłodszych lat siedzi w świecie kibicowskim, szczególnie społeczności (nieistniejącego już) klubu Elana Toruń. Razem z partnerką zorganizowali trzy gale ,,The War’’ – organizacji, której Załęcki jest pomysłodawcą i współzałożycielem. Na tych wydarzeniach jego doświadczenie ze światem sportów walki się nie kończy.

Młody zawodnik wystąpił również w drugiej i trzeciej edycji Gromda Fight Club – organizacji promującej walki na gołe pięści. Jednak organizacją, która zajmowała się tym jako pierwsza, jest Wotore. Denis Załęcki miał wystąpić tam podczas pierwszej gali, do czego nie doszło. I powód nie był tak błahy, jak może wam się wydawać. Nie była to kontuzja fizyczna, a coś, co stanie się później rysą na jego wizerunku. Tuż przed wyjściem do walki zatrzymała go policja.

Po wyjściu z więzienia Załęcki kontynuuje swoją przygodę. Podpisuje kontrakt z federacją Malika Montany i wygrywa z Alanem Kwiecińskim podczas drugiej gali High League na krakowskiej Tauron Arenie. Ponownie zobaczymy go już 17 września w walce z Arturem Szpilką, która będzie co-eventem tego wieczoru. 

Wkroczenie w świat freak fightów nie może się odbyć bez szerszego zaistnienia w social mediach. Dla niezaznajomionych z jego postacią jest możliwość sprawdzenia, kto to, po wejściu w Instagrama. Profil @bad_boy_denis_ zgromadził 158 tysięcy followersów. Większość postów dotyczy jego kariery sportowej, ale nie brakuje tam pewnej młodej damy, o czym przekonacie się w dalszej części tekstu.

Denis Załęcki – wiek, waga, wzrost 

Jego muskularna sylwetka i potężna masa ciała zdają się przeczyć temu, ile Denis ma lat. Załęcki urodził się w 1997 roku, więc obecnie jest w wieku zaledwie 25 lat! Dzięki udziałowi w walkach i publicznych pomiarach, znamy dokładnie jego wzrost i wagę. Mężczyzna ma 185 centymetrów wzrostu, występuje w kategorii wagi ciężkiej – ważąc obecnie 107 kilogramów.

Denis Załęcki – więzienie, za co siedział? 

Jedną z kontrowersji ciągnących się za Bad Boyem jest historia z więzieniem. Tuż przed pierwszą galą Wotore w 2020 roku, aresztowała go policja. Za co siedział? Nie do końca wiadomo. Krążą pogłoski, że powodem była działalność kibicowska. Sam Załęcki wspominał w jednym z wywiadów, że i w przeszłości miał problemy z prawem. 

Za kratami siedział rok. Podczas tzw. rundek w trakcie gali High League, Denis przerwał milczenie. Powiedział, że nie zamierza ukrywać swojej przeszłości w więzieniu. Nauczyło go to pokory, poznał tam dobrych ludzi. I choć nadal nie ujawnił tego, za co siedział, tak określa ten czas jako lekcję życia. Na koniec dodał, aby żyć dobrze z prawem i nie pchać się do więzienia, bo to ,,strata czasu”.

Denis Załęcki – ojciec, dziewczyna i życie prywatne 

Źródło: film mma.pl na YouTube

Prawdopodobnie kariera sportowa Denisa nie nabrałaby takiego rozpędu, gdyby nie wpływ jego ojca, Dawida Załęckiego. To on wysłał syna w wieku pięciu lat na treningi karate kyokushin, które ten kontynuował do wieku 15 lat. Skończył przygodę z karate z brązowym pasem. Czas leciał, a ojciec nadal wspierał go w rozwoju kariery. Można śmiało stwierdzić, że to dzięki Dawidowi, Denis stał się tym, kim jest. 

Warto wspomnieć, że i starszy Załęcki, o wymownym pseudonimie ,,Crazy”, od lat para się sportami walki. Mężczyzna jest w wieku 45 lat, a niedawno podpisał kontrakt z High League, federacją, w której walczy jego syn. Poznajemy go coraz lepiej, bo od momentu pierwszej walki w oktagonie, ojciec Załęckiego prowadzi swoje konto na Instagramie. Obecnie obserwuje go ponad 41 tysięcy użytkowników i możemy być pewni, że przy kolejnej walce jego konto zaliczy wzrost obserwatorów. 

Obok pytań o rodzinę, pojawiają się głosy zainteresowane jego życiem uczuciowym. Denis miał dziewczynę, aktualnie jest singlem. Jego eks partnerka i współzałożycielka organizacji ,,The War’’ nazywa się Lena Domańska. Znajdziemy ją na instagramie @madl3na. Załęcki, w trakcie związku z dziewczyną, doczekał się dziecka. Jego córka Mia jest w wieku czterech lat, a fragmenty jej życia możemy obserwować na Instagramie. Konto w mediach społecznościowych prowadzi jej mama, pod nazwą @miaistheonlyone. Konto, na które była partnerka Denisa wrzuca zdjęcia stylizacji dziewczynki, śledzi obecnie 836 użytkowników. 

W poszukiwaniu informacji na pytanie, kim jest młody Załęcki, udajemy się na jego Instagrama. Nie ma tam słowa o czasie spędzonym w więzieniu, czy rozwinięcia kwestii za co siedział. Nie znajdziemy tam również żadnych zdjęć z byłą partnerką. Wśród postów dotyczących jego walk i przygotowań do nich, wyróżniają się trzy zdjęcia z córką. Na większości dziewczynka jest odwrócona tyłem i trzyma ojca za rękę. Bad Boy zamieszcza pod nimi rymowane wyznania miłosne, w których zwraca się do Mii ,,moja mała księżniczko” i poza podziękowaniami za to, że jest, ostrzega córkę przed otaczającym złem. Z okazji Dnia Ojca opublikował zdjęcie, na którym klęka przed dziewczynką i całuje ją w dłoń. Trzeba przyznać, że na ten widok nawet najbardziej sceptycznym obserwatorom mięknie serce.

Denis Załęcki – skąd jest? 

Denis Załęcki urodził się w Toruniu, z którym jest emocjonalnie związany. Wystarczy spojrzeć na jego tatuaże, aby dowiedzieć się, skąd jest. Na jego ramieniu widnieje logo klubu piłkarskiego ,,Elana Toruń’’. Bad Boy należał zresztą do grupy kibicowskiej ,,Młoda Elana”. 

W ramach promocji jego występu we wrześniowej gali Malika Montany powstał film ,,High League DZIEŃ Z: Denis Załęcki”. Miejscem nagrywek stały się ulice Torunia. Załęcki mówi wprost, że jest dumny z tego, skąd jest. Ponadto obserwujemy jego rozpoznawalność, o czym świadczą liczne prośby o zdjęcie z fanami. Denis przyznaje, że to dzięki gali High League został osobą medialną i poszerzył swój wizerunek pięściarza o bardziej prywatną perspektywę. 

W trakcie nagrania dołącza do niego ojciec, Dawid Załęcki. Dzięki niemu dowiadujemy się, skąd pomysł na imię dla syna. Ze słynnej kreskówki ,,Denis Rozrabiaka”, co tylko potwierdza jego późniejsze życie – kariera sportowa, której towarzyszyły liczne wybryki, więzienie i niesłabnące zainteresowanie mediów. 

Z drugiej strony młody Załęcki dał się poznać jako kochający ojciec. W filmie dla High League pokazuje, jak spędza czas z córką. Dziewczynka, co widzimy na nagraniu, kocha ojca nad życie. Nie dowiemy się, czy posłużyło to złagodzeniu wizerunku, czy odzwierciedleniu jego faktycznych relacji z córką. A może w prześmiewczym powiedzeniu ,,Łobuz kocha najbardziej” jest jednak ziarno prawdy?

Sprawdź:

Jakub Nowak
Jakub Nowak
Miłośnik gry na gitarze, skończył studia ekonomiczne, lubi sprawdzać różnego rodzaju produkty w boju.
Sprawdź jeszcze

Popularne