Strona głównaOff-topicEteryczna uroda - jak wygląda?

Eteryczna uroda – jak wygląda?

Spośród różnych typów karnacji i wyglądu sylwetki to eteryczna uroda jest tą najbardziej delikatną. Kojarzy się ze skandynawskim pochodzeniem albo ze słowiańskimi genami. Eteryczne osoby wyglądają na kruche, wrażliwe i słabe. To często mylne wyobrażenie, bo charakter bywa sprzeczny z wyglądem zewnętrznym. Czym wyróżnia się eteryczna uroda na tle innych rodzajów urody? Jakie stylizacje i makijaż podkreślą eteryczny wygląd kobiet? Jaki styl ubierania można doradzić panom o eterycznym wyglądzie? Odpowiedzi na te pytania znajdziesz w tym artykule.

Zobacz: Jak wygląda córka księżnej Diany? Zaskoczenie

Co to jest eteryczna uroda?

Osoby o eterycznej urodzie wyróżniają się jasną karnacją skóry i jasnymi tęczówkami oczu, a także szczupłą, wręcz kruchą sylwetką. Latem ich skóra łatwo ulega oparzeniom słonecznym, dlatego noszą nakrycia głowy i nie rozstają się z kremem ochronnym. Oczy osób o eterycznej urodzie mają zwykle kolor błękitny, szary lub zielonkawy. Naturalna barwa włosów to chłodne odcienie blondu, choć zdarzają się też szatyni. Eteryczna uroda oznacza nie tylko jasną karnację. To też szczupły wygląd i naturalna gibkość ruchów. Zdarza się, że eteryczne osoby mają niedowagę. Chciałyby przytyć, ale utrudnia im to świetny metabolizm. Rzadkie przypadki nadwagi u osób o eterycznej urodzie, spowodowane są często przez zaburzenia hormonalne czy inne schorzenia. Eteryczne osoby mają drobne kości i naturalnie szczupłą budowę ciała. Dlatego ciężka fizyczna praca, intensywny sport siłowy czy też nadwaga niepotrzebnie obciążają ich stawy.  

Jak uzyskać efekt eterycznej urody?

Eteryczny wygląd dość łatwo uzyskasz, jeśli masz jasny odcień cery i drobną sylwetkę. Wystarczy bowiem rozjaśnić włosy farbą o chłodnym odcieniu blondu i dopasować kolorystycznie ubrania. Panie powinny też zwrócić uwagę na odcienie kosmetyków do makijażu. Eteryczna uroda wymaga bowiem odpowiedniej oprawy, która wydobędzie jej delikatność, kruchość oraz podkreśli jasny odcień cery i tęczówek oczu. Unikaj więc zbyt ciemnych podkładów i szminek w ciepłych odcieniach czerwieni, oranżu i brązu. Lepsze będą pomadki w chłodnych odcieniach różu. Osoby o eterycznym wyglądzie najkorzystniej wyglądają w ubraniach o jasnych pastelowych barwach. Zwłaszcza górna część stylizacji powinna harmonizować z chłodnym typem karnacji. Jeśli jesteś kobietą o eterycznej urodzie, to kup sobie kilka bluzek, czy sukienek w kolorach chłodnego beżu, błękitu, jasnej zieleni czy rozmytego różu. Świetnie będziesz wyglądała w zwiewnych sukienkach i długich spódnicach z lekkich, lejących się tkanin. Lubisz odcienie szarości i granatu? Możesz założyć bluzkę w tych kolorach, ale wtedy zestaw ją z pastelową apaszką, która podkreśli jasną karnację. Na wieczorne wyjścia możesz włożyć sukienkę w odcieniach szarości ze srebrną nitką, bądź burgundu. Unikaj czerni i granatu, bo te kolory nie pasują do eterycznej urody. Dodają lat i sprawiają, że sylwetka wygląda ciężko i przygnębiająco. Podobne zasady doboru kolorów ubrań dotyczą panów. Mężczyźni dobrze wyglądają w jasnych koszulach, kurtkach i jasnych garniturach. 

Blondynka o eterycznej urodzie

Zobacz: Waporyzator jako prezent dla mężczyzny

Kim jest eteryczna osoba?

Określenie „eteryczny” kojarzy się przede wszystkim ze zwiewnością, ulotnością, lekkością i z postacią delikatnego elfa z baśni. Dlatego mówiąc o eterycznej urodzie, mamy na myśli osobę o jasnej karnacji ciała, wiotkiej sylwetce i wrażliwym charakterze. Eteryczne panie to często kruche, drobne blondynki, sprawiające wrażenie zagubionych. Wyzwalają w mężczyznach instynkty opiekuńcze, co niekiedy wykorzystują w różnych sytuacjach, gdy potrzebują pomocy silnego mężczyzny. W rzeczywistości są to często kobiety zaradne, sprytne i twardo stąpające po ziemi. Podobnie jest z mężczyznami. Pod postacią blondyna o delikatnej, eterycznej urodzie może kryć się zdecydowany charakter, który zadziwia opanowaniem, wrażliwością i poczuciem humoru. Poza tym eteryczny mężczyzna to często dobry partner i odpowiedzialny ojciec.

Wiesz już, czym wyróżnia się eteryczna uroda i w jaki sposób ją podkreślić. Podoba Ci się ten typ urody i marzysz, aby mieć eteryczny wygląd? Lepiej nie dążyć do tego za wszelką cenę. Każdy człowiek ma swój naturalny typ urody, który warto podkreślić odpowiednią kolorystyką ubrań czy fryzury. 

Zobacz: Fagata przed operacjami. Jak wyglądała kiedyś?

Sprawdź jeszcze

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz komentarz
Proszę wpisać swoje imie

Popularne