Strona głównaOff-topicWierszyki na imieniny

Wierszyki na imieniny

Każdy rok liczy sobie co najmniej 365 dni, a w każdy z tych dni obchodzi się czyjeś imieniny. Imieniny niektórych osób, o raczej rzadkich imionach, następują raz w roku, a niektóre nie występują w kalendarzu ani razu. Są jednak imiona, które pojawiają się w kalendarzu nie kilka, nie kilkanaście, ale aż kilkadziesiąt razy. Każdy Jan może obchodzić swoje imieniny aż 42 razy w roku, będąc tym samym imieniem męskim, które swoje święto obchodzi najczęściej. Jeśli chodzi o imiona kobiece, na szczycie listy plasuje się Maria, która dzień imienin może świętować aż 27 razy w roku. Każde imię jest wyjątkowe, każde ma inne znaczenie i pochodzenie. Niektóre imiona sięgają wieku nawet tysięcy lat, inne z kolei rozpowszechniły się dopiero niedawno i cieszą się popularnością dopiero teraz. Każde imię powinno być jednak celebrowane, stąd właśnie wzięły się imieniny. W niektórych tradycjach jest to święto jeszcze ważniejsze od urodzin, obchodzone bardziej hucznie, oraz wymagające większych przygotowań. Nic więc dziwnego, że znalezienie czy napisanie życzeń na imieniny, jest niezwykle ważną sprawą. Życzenia na imieniny, jakie składamy naszym najbliższym, różnią się od siebie w zależności od osoby, której je składamy, oraz relacji, jaka nas łączy. Inne życzenia złożymy komuś z najbliższej rodziny, na przykład bratu czy siostrze, lub mamie czy tacie; a inny rodzaj życzeń złożymy drugiej połówce, najlepszemu przyjacielowi, czy po prostu znajomej, czy znajomemu z pracy. Życzenia będą się również różnić, w zależności od wieku adresata. Małym dzieciom, najczęściej składamy lekkie i zabawne życzenia, podczas gdy dorosłym znajomym możemy życzyć nieco bardziej dorosłych rzeczy. Najważniejsze jest, by życzenia, które składamy zarówno naszym najbliższym, jak i różnym osobom z naszego otoczenia, były szczere i pełne dobrych intencji. W niektórych tradycjach, na imieniny, oprócz życzeń powinno się też wręczać prezenty, jednak warto pamiętać, że to pamięć i dobre chęci liczą się najbardziej i są najbardziej cenione. Jest dużo rodzajów życzeń, które możemy składać, a wybór odpowiednich często zależy od osoby, której chcemy je składać. Mogą być one mniej czy bardziej oficjalne, warto się więc zastanowić nad tym, co jest najbardziej odpowiednie i pasujące do sytuacji.

Proste i tradycyjne życzenia imieninowe

Czasem składając życzenia urodzinowe, lub imieninowe, warto postawić na to co przychodzi pierwsze na myśl. Proste i tradycyjne życzenia imieninowe, mimo upływu lat nie straciły na wartości. Przy składaniu życzeń, powinno się przede wszystkim, kierować szczerymi zamiarami i prawdziwymi uczuciami. Jest wiele prostych życzeń imieninowych, które możemy znaleźć w internecie, możemy też jednak napisać je sami i upewnić się, że zawierają wszystko, co chcemy by w sobie miały. Tradycyjne życzenia imieninowe zazwyczaj są też tymi najprostszymi, zawierając w sobie zwykłe formułki, takie jak życzenia szczęścia, zdrowia czy pomyślności. Możemy je jednak nieco zmodyfikować, by upewnić się, że są bardziej szczere i personalne, oraz że zawierają w sobie dokładnie to, co chcemy. Pisząc nasze własne życzenia, możemy posłużyć się inspiracjami z internetu, który oferuje nam dużo pomocy.

Z okazji imienin, życzę Ci przede wszystkim:

Zdrowia, szczęścia i pomyślności,

Spełnienia wszystkich marzeń,

Oraz ogromu miłości i radości.

 

W dniu imienin składam najszczersze życzenia.

Życzę Ci życia pełnego uśmiechów i radości

Znajdowania szczęścia każdego dnia

Pełni sił i zdrowia, a także długiego życia

Mocy miłości i czułości

Spełnienia wszystkich marzeń

A także wiecznej pogody ducha i pomyślności

 

W dniu imienin, okazji tak ważnej,

Życzę Ci życia bez smutku i zmartwień

Żebyś często się uśmiechała

I tylko o tym co najlepsze pamiętała

Oryginalne życzenia z okazji imienin

Oryginalne życzenia z okazji imienin, mogą nam sprawić nieco więcej kłopotu, niż te proste i tradycyjne. Mogą przybierać formę wierszyków, lub po prostu zwykłych życzeń, w zależności od naszego nastroju i naszej inwencji twórczej. Najbardziej oryginalne życzenia imieninowe, to te, które wymyślamy w całości samodzielnie. Są one wtedy jedyne w swoim rodzaju, oraz bardzo personalne. To właśnie takie życzenia przynoszą największą radość, oraz są najlepiej przyjmowane. Im bardziej personalne i indywidualne są nasze życzenia, tym więcej pracy musimy w nie włożyć. Mogą one zawierać bardzo wiele informacji i skupiać się na pewnych rzeczach, które są bezpośrednio związane z ich adresatem. Możemy w nich wspominać o szczegółach takich jak na przykład kolor włosów odbiorcy naszych życzeń, czy też nawiązywać do jakiejś sytuacji, w której adresat kiedyś się znalazł. Zawieranie w życzeniach takich informacji, nie tylko sprawia, że są one bardzo oryginalne, ale też często pokazuje, jak bardzo cenimy ich adresata, a także relacje z tą osobą. Pisanie tak oryginalnych i szczegółowych życzeń z okazji imienin, perfekcyjnie ukazuje nasze zaangażowanie w znajomość, osobom, do których je kierujemy. Jednak jeśli chcemy komuś złożyć oryginalne życzenia imieninowe, nie musimy pisać ich sami. Internet za szczęście przychodzi nam z pomocą, pozwalając korzystać z gotowych tekstów, lub po prostu podsuwa nam różne inspiracje.

W dniu imienin chcę Ci życzyć,

Tylko pozytywnych momentów,

Uczenia się na błędach,

Wytrwałości w dążeniu do celów,

Mocy miłości i czułości,

I długiego, wspaniałego życia.

 

W dniu twojego święta życzę Ci samych radości,

Życia takiego, jakiego tylko sobie zapragniesz,

Ogromnych sukcesów, które przyniosą dużo szczęścia,

Przyjemnego i spokojnego życia w zdrowiu,

Siły i chęci, by spełniać wszystkie swoje marzenia,

A także miłości i pomyślności.

Wszystkiego Najlepszego!

Śmieszne wierszyki na imieniny

Życzenia na różne okazje, wcale nie muszą być oficjalne czy nudne. Już od lat śmieszne wierszyki na imieniny cieszą się dużą popularnością i są często przez nas używane. Wierszyki są najczęściej rymowane, nierzadko zawierając też fabułę. Mogą być i długie i krótkie, w zależności od tego co wolimy. Śmieszne wierszyki na imieniny możemy spróbować napisać sami, polegając tylko i wyłącznie na własnej wyobraźni; możemy też jednak spróbować posłużyć się, czy też zainspirować gotowymi życzeniami, które możemy znaleźć w internecie. Element humoru w życzeniach często sprawia adresatom więcej przyjemności, oraz radości. Wiele osób docenia drobne żarciki, ponieważ nadają one tym życzeniom nieco więcej osobowości, czyniąc je też bardziej szczerymi. Śmieszne wierszyki wymagają oczywiście nieco więcej pracy, niż tradycyjne i proste życzenia, czasem warto jednak poświecić na to czas, ponieważ efekty naszej pracy mogą okazać się bardzo wynagradzające. Na nasze szczęście, w internecie znaleźć możemy wiele tekstów, które pomogą nam w samodzielnym pisaniu, lub będą też odpowiednie do przesłania ich dalej.

Szczęścia w miłości,

Spokoju, piękności,

Bogatego męża,

W kieszeni węża,

Portfela grubego,

Tortu pysznego,

Wiecznego uśmiechu,

Nawet w podeszłym wieku!

Wszystkiego najlepszego z okazji imienin!

 

Niewielu zmartwień i zdrowych kości,

Smacznego szampana i ryby bez ości,

Dużo relaksu i pracy mało,

By tylko to, co dobre się działo!

Poprzedni artykuł
Następny artykuł
Jakub Nowak
Jakub Nowak
Miłośnik gry na gitarze, skończył studia ekonomiczne, lubi sprawdzać różnego rodzaju produkty w boju.
Sprawdź jeszcze

Popularne