Strona głównaOff-topicModlitwa do ducha świętego Jana Pawła II

Modlitwa do ducha świętego Jana Pawła II

Jan Paweł II, czyli papież, który pochodził z polski. Obecnie osoba święta. Każdego dnia odmawiał on tę samą modlitwę, której nauczył się, mając zaledwie kilkanaście lat. Do dziś w jego ślady idzie wielu wiernych. Jak odmówić taką modlitwę? Jak ona brzmi? Pamiętaj, że modlitwa powinna pochodzić z głębi twojego serca, tylko wtedy możesz otrzymać realne wskazówki, wsparcie i spokój ducha.

Papież Polak to ktoś więcej niż tylko papież — był on bardzo ciekawą osobistością

Jan Paweł II był osobą uwielbianą przez wszystkich. Prywatnie również był bardzo ciekawym i intrygującym człowiekiem. Potrafił czytać bez okularów, jeździł na nartach, pływał kajakiem oraz uprawiał wspinaczkę górską. Był on osobą nie tylko świętą, ale i dobrą, z którą prawdopodobnie można by porozmawiać na każdy temat na świecie. Właśnie z tego powodu wiele osób swoje modlitwy kieruje do Jana Pawła II. W przeciwieństwie do np. Świętego Antoniego, który był patronem rzeczy zgubionych i skradzionych, do Ojca Świętego możesz wystąpić z jakąkolwiek prośbą, a otrzymasz odpowiedź.

Modlitwa o dary ducha świętego –  Jan Paweł II

Papież Jan Paweł II zachęcał wiernych, aby swoje modlitwy kierowali do Ducha Świętego. Sam Karol Wojtyła odmawiał taką modlitwę codziennie od 11 roku życia. Obecnie warto taką modlitwę lekko zmodyfikować, tak aby pasowała ona do nas samych i przyniosła nam ukojenie, spokój i dary. 

Modlitwa Jana Pawła II do ducha świętego (zmodyfikowana)

Duchu święty, proszę cię o dar mądrości, abym mógł każdego dnia poznawać Ciebie i wszystko, co stworzyłeś,

o dar rozumu, abym poszerzał stale swoją wiedzę, zarówno w życiu zawodowym, jak i duchowym,

o dar umiejętności/wiedzy, abym mógł stale poznawać nauki Pana Jezusa Chrystusa i głosić Pismo Święte,

o dar rady, abym wiedział, że z każdym problemem mogę zgłosić się do Ciebie, mojego Stwórcy, osoby, która wskazuje mi drogę,

o dar męstwa, aby żadne ludzkie wyzwania, niezależnie od tego, jak ciężkie i trudne one będą, nie oderwały mnie od Ciebie

o dar pobożności, abym każdego dnia, stale służył Tobie z miłością, oddaniem i zaufaniem,

o dar bojaźni Bożej, abym nie był grzesznikiem, a żył w zgodzie z przykazaniami,

Amen.

Modlitwa do ducha św. JP2

Do Ducha Świętego odmawia się przeróżne modlitwy. Można go prosić o pomoc w trudnej sytuacji czy to materialnej czy życiowej, o radę, wsparcie, lepsze samopoczucie. Wierni w trakcie modlitwy zwracają się do różnych świętych, patronów, w różnych intencjach. 

Ojciec Karola Wojtyły nauczył go modlitwy do Ducha Świętego, gdy Karol miał zaledwie 11 lat. Od tego czasu, chłopiec, później mężczyzna, a w końcu papież, odmawiał tę modlitwę codziennie. Twierdził, że była to jedna z największych lekcji życiowych, jaką otrzymał. Nigdy nie zapomniał słów modlitwy.  Co istotne, modlitwa była tak silna i czuł z nią tak mocną więź, że zaledwie na rok przed swoją śmiercią, drżącymi i zmęczonymi już dłońmi zapisał ją na kartce, tak aby nigdy nikt nie zapomniał jej treści. Jak sami widzicie kilka “prostych” słów miało ogromny wpływ na młodego Karola, a te słowa pozostały z nim aż do końca jego dni. 

Kiedy warto odmówić modlitwę Jana Pawła II do Ducha Świętego?

Modlić powinieneś się wtedy, kiedy odczuwasz taką wewnętrzną potrzebę. Modlitwa powinna płynąć z głębi twojego serca, a nie być wymuszona sztywnymi regułami, zasadami czy kryteriami. Modlitwę czy to do Ducha Świętego, do Stwórcy czy konkretnego patrona odmów np. Przed egzaminem, rozmową kwalifikacyjną do pracy, istotnym wydarzeniem w twoim życiu, w trakcie problemów, trudności, którym musisz stawić czoła. 

Powyższą modlitwę możesz wydrukować lub zapisać ręcznie na kartce papieru. Noś ją zawsze ze sobą, tak abyś w każdym momencie dnia i swojego życia, mógł ją bez problemu odmówić. 

Jakub Nowak
Jakub Nowak
Miłośnik gry na gitarze, skończył studia ekonomiczne, lubi sprawdzać różnego rodzaju produkty w boju.
Sprawdź jeszcze

Popularne