Strona głównaOff-topicWaporyzator jako prezent dla mężczyzny

Waporyzator jako prezent dla mężczyzny

Szukasz idealnego drobiazgu na Dzień Ojca, Dzień Mężczyzny lub Boże Narodzenie? Dla każdego entuzjasty palenia papierosów czy też inhalacji olejkami eterycznymi bądź suszem idealnym prezentem będzie waporyzator. Poznaj rodzaje dostępnych na rynku urządzeń i wybierz odpowiednie dla osoby, której chcesz go podarować.

Rodzaje waporyzatorów

Wszystkie waporyzatory można podzielić na 7 rodzajów, przede wszystkim ze względu na sposób ich działania oraz użycia. Są to waporyzatory:

  • stacjonarne – mocna grzałka, zasilanie sieciowe, jednak bardzo trudne do transportu
  • przenośne – kompaktowa wielkość, zasilanie akumulatorowe, sprawdzi się w każdych warunkach, najpopularniejsze waporyzatory na rynku
  • elektroniczne – ten rodzaj waporyzatorów pozwala utrzymać idealną temperaturę suszu do waporyzacji, użytkownik nie musi przejmować się, że susz zacznie się palić
  • manualne – w tym przypadku to użytkownik musi podgrzać susz do odpowiedniej temperatury
  • konwekcyjne – susz nie ma kontaktu z grzałką, podgrzewa się jedynie poprzez ciepłe powietrze, oddaje aromatyczną i pełną smaku parę
  • kondukcyjne – grzałka ogrzewa ściany komory, w której znajduje się susz, zapewnia wyrazisty smak i zapach
  • hybrydowe – podwójnie podgrzewany susz dzięki połączeniu metody konwekcyjnej i kondukcyjnej

Na co zwrócić uwagę przy wyborze waporyzatora?

Przed kupnem waporyzatora najważniejsza powinna być odpowiedź na pytanie gdzie będzie on używany. Jeśli obdarowany zamierza używać waporyzatora jedynie w domu, warto rozważyć zakup urządzenia stacjonarnego. Jednak gdy urządzenie ma być wykorzystywane zarówno w domu, jak i poza nim to najlepszym wyjściem są waporyzatory przenośne. Jest to rozwiązanie dające bardzo dużo możliwości, przede wszystkim ze względu na wykorzystanie akumulatorów.

Wybór między waporyzatorem elektronicznym a manualnym to przede wszystkim indywidualne preferencje użytkownika. Waporyzator elektroniczny jest szybszy i łatwiejszy w obsłudze. W przeciwieństwie do waporyzatora manualnego nie trzeba w nim samodzielnie ogrzewać pojemnik z suszem.

Ostatnim etapem przed zakupem waporyzatora jest wybór rodzaju podgrzewania suszu. Najczęściej można spotkać waporyzatory konwekcyjne, które są także najbardziej wydajne spośród swojej konkurencji. Jednak rodzaj waporyzatora także musi być dopasowany do preferencji osoby, która będzie z niego korzystać.

Waporyzator – skuteczne zastępstwo palenia

Używanie waporyzatora może być bardzo dobrym substytutem palenia. Waporyzatory do suszu przede wszystkim nie generują substancji toksycznych od dymu tytoniowego, który ma właściwości kancerogenne, toksyczne czy też szkodliwe. Dodatkowo waporyzacja nie wysusza gardła ani dróg oddechowych, przez co może pomagać na takie dolegliwości jak kaszel palacza czy chrypka. Warto również przypomnieć, że każdy użytkownik waporyzatora ma bardzo szeroki wybór ziół, suszu czy mieszanek olejków, którymi chce się inhalować. To sprawia, że użytkownikowi waporyzatora nie grozi nuda.

Prezent dla mężczyzny? Waporyzator!

Popularność waporyzatorów nadal rośnie. Dostępność różnych rodzajów urządzeń na rynku jest bardzo szeroka i z tego względu każdy znajdzie coś odpowiedniego dla osoby, którą chce obdarować. Wyłącznymi ograniczeniami są budżet i upodobania obdarowywanej osoby.

Jednak przede wszystkim należy wspomnieć, że waporyzacja daje efekty zdrowotne oraz poprawia samopoczucie. Odpowiednia mieszanka ziół bądź olejków sprawi, że nawet osoba nieprzekonana do inhalacji, gdy poczuje harmonię smaków i aromatów, będzie z przyjemnością dokonywała przyszłych sesji waporyzatorem. Jeśli szukasz jak najbardziej wszechstronnego sprzętu postaw na waporyzatory przenośne, które można zawsze i wszędzie ze sobą zabrać.

Gdy prezent ma być przeznaczony dla osoby, która miała już styczność z waporyzatorami, warto przeprowadzić wywiad i dowiedzieć się, z jakiego urządzenia korzystała i jakie przemyślenia w związku z tym ma. Takie wypytanie znacznie zwiększy szansę na to, że waporyzator okaże się prezentem trafionym w dziesiątkę.

Jakub Nowak
Jakub Nowak
Miłośnik gry na gitarze, skończył studia ekonomiczne, lubi sprawdzać różnego rodzaju produkty w boju.
Sprawdź jeszcze

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz komentarz
Proszę wpisać swoje imie

Popularne