Strona głównaOff-topicŻyczenia urodzinowe dla księdza

Życzenia urodzinowe dla księdza

Składanie życzeń urodzinowych dziecku, mężowi/żonie czy rodzicom jest banalnie proste. W końcu dokładnie wiesz co powiedzieć. Znasz te osoby na wylot. Wiesz, jakie mają poczucie humoru, co wypada, a co nie wypada. Co jednak w przypadku osób, które są nam bliskie, jednak nie znamy ich aż tak dobrze. Przykładem takiej osoby jest np. proboszcz. Nie zawsze znamy księdza tak dobrze, jak przyjaciela.  Jakie złożyć życzenia urodzinowe dla księdza? Podpowiadamy! 

Dlaczego życzenia urodzinowe są tak ważne? Życzenia urodzinowe dla księdza proboszcza

Urodziny dla człowieka są prawdopodobnie jednym  z najważniejszych wydarzeń w jego życiu. W końcu bez tego aktu nie byłoby samego solenizanta! Nie ma zatem w tym nic dziwnego, że każdy z nas świętuję rocznice dnia, w którym się narodził. Co więcej, często hucznie obchodzimy urodziny bliskich nam osób, a także narodziny Jezusa Chrystusa.  Świętowanie pamiątki naszego urodzenia przeważnie kojarzy się nam z pozytywnym doświadczeniem. Jest to czas prezentów, radości świętowania, spędzania czasu z bliskimi, ale i składania sobie życzeń, a skoro o życzeniach mowa to jest to częsta zagwozdka wielu osób. Jakie złożyć życzenia urodzinowe dla księdza?

Wiadomo sformułowanie życzeń dla osób najbliższych może nie przychodzić z trudem, choć i tak nie wszystkim, to składanie życzeń osobom, których nie znamy jak własnej kieszeni, może być niemałym wyzwaniem. Święto urodzin danej konkretnej osoby to już nie tak prosta sprawa, jak Święta Wielkiej Nocy czy Święta Bożego Narodzenia gdzie możemy uciec od skomplikowanych zdań, klasycznym polskim “Nawzajem”. Dlatego tak ważne jest by w chwili próby, jaką nie wątpliwie jest składanie życzeń z okazji urodzin, nie zostać złapanym na jąkaniu się czy przeciąganiu sylab podczas próby improwizacji. Pamiętajmy o tym, że życzenia, jakie składamy, stanowią nie tylko o naszej kulturze lub jej braku, ale także o szacunku do odbiorcy takich życzeń.

Życzenia urodzinowe dla księdza SMS

Jeśli nie masz możliwości lub obawiasz się, aby życzenia złożyć osobiście — głowa do góry. W XXI wieku mamy coś takiego jak telefony i oczywiście SMSy. Taki SMS to dobry sposób, aby pokazać drugiej osobie, że pamiętasz o niej i jej dniu. Jakie więc życzenia urodzinowe dla proboszcza od parafian złożyć poprzez wiadomość? Mamy dla Ciebie kilka przykładów.

Życzenia urodzinowe dla księdza proboszcza od parafian

Drogi Księże Proboszczu,

w dniu Twoich urodzin życzymy Ci przede wszystkim zdrowia i wytrwałości. 

Wiemy, że każdy dzień w kapłańskiej posłudze jest trudny,

jednak doceniamy każdą rzecz, którą ksiądz robi dla nas, 

parafian, dla Boga oraz dla innych ludzi. 

Życzymy, aby podążał Ksiądz stale z ufnością dla Pana, 

naszego stwórcy i cieszył się każdym dniem spędzonym na ziemi. 

Życzenia urodzinowe dla księdza SMS

Czcigodny księże, 

W Twym specjalnym dniu pragniemy życzyć Ci wszystkiego, co najlepsze. 

Dziękujemy Ci za Twoją pomoc, wiarę, wytrwałość, ale także i chęć wysłuchania swoich parafian. 

Wiemy, że jest ksiądz osobą silną, która potrafi stawić czoła wszystkim przeciwnościom losu.

Życzymy wyłącznie sukcesów, samych dobrych dni wypełnionych uśmiechem. 

Życzenia urodzinowe dla proboszcza

Z okazji księdza urodzin,

chcemy życzyć przede wszystkim siły. 

Wiemy, że ksiądz stworzony został, aby dokonać pięknego dzieła. 

Bóg ma dla księdza specjalne miejsce w Niebie. 

Życzymy nie tylko zdrowia i sukcesów, ale także błogosławieństwa Bożego i błogosławionej świadomości, iż robi ksiądz to, do czego został powołany. 

Życzenia urodzinowe dla księdza — osobiste

Powyższe życzenia są świetne jako wiadomość tekstowa, ale także i jako słowa wypowiedziane podczas wizyty. Możecie wspólnie z innymi parafianami zebrać się i udać się do księdza z wizytą. Z pewnością kosz z owocami czy niewielki prezent będzie tutaj dodatkowym atutem. Nie liczy się jednak kwota, a pamięć i gest, który płynie z głębi serca. 

Jakub Nowak
Jakub Nowak
Miłośnik gry na gitarze, skończył studia ekonomiczne, lubi sprawdzać różnego rodzaju produkty w boju.
Sprawdź jeszcze

Popularne