Strona głównaOff-topicTrudne słowa do wisielca - TOP 15

Trudne słowa do wisielca – TOP 15

Język polski nie bez powodu bywa nazywany najtrudniejszym językiem świata. Niektóre słowa są tak trudne, że sprawiają problemy nawet rodowitym Polakom. Jeżeli chcesz zaskoczyć znajomych i sprawić, że gra w wisielca będzie tak ciekawa jak nigdy dotąd, powinieneś poznać wszystkie słowa, które wymieniliśmy w niniejszym artykule. Zwiększ zasób swojego słownictwa i spraw, że z pozoru prosta gra słowna stanie się świetną rozrywką, która urozmaici wieczory z przyjaciółmi.

Trudne słowa do wisielca – TOP 7

Zanim przedstawimy propozycje słów do gry w wisielca, przypomnijmy na czym polega ta gra. Aby zagrać w wisielca, nie potrzeba komputera ani Internetu. Nie musisz mieć także specjalnych plansz i innych akcesoriów. Jedynymi potrzebnymi przyborami są kartka i długopis. Jeden zawodnik wymyśla hasło, zaś drugi próbuje je odgadnąć przez wskazywanie kolejnych liter. Jeżeli nie zgadnie, pierwszy zawodnik rysuje linie, które ostatecznie tworzą kształt wisielca. Kiedy rysunek będzie gotowy, drugi zawodnik przegrywa. Co za tym idzie, słowa muszą być nie tylko długie, ale i trudne do odgadnięcia. Im prostszy wyraz, tym większa szansa, że gra szybciej się zakończy.

Trudne słowa do wisielca – przegląd dłuższych słów:

 1. Prokrastynacja – to długie i trudne słowo oznacza ociąganie i odwlekanie pewnych spraw. Przykładowo, jeżeli uczeń nie potrafi zmobilizować się do nauki przed sprawdzianem, można powiedzieć, że prokrastynuje. Wiele osób uważa, że prokrastynacja jest tożsama z lenistwem, niemniej nie jest to prawdą.
 2. Ekwilibrystyka – trudne słowa do wisielca mogą opisywać zarówno rzeczy, jaki i zjawiska, nurty filozoficzne czy umiejętności. Poprzez pojęcie ekwilibrystyka rozumiemy dyscyplinę sztuki cyfrowej, która obejmuje ćwiczenia wymagające utrzymania równowagi w trudnych warunkach, np. na linie.
 3. Transcendencja – trudne hasła do wisielca z dziedziny filozofii mogą sprawiać duże problemy. Słowo transcendencja oznacza istnienie poza granicami ludzkiego poznania bądź ludzkiego bytu.
 4. Somnambulizm – termin ten dotyczy lunatykowania i bywa często wykorzystywany w literaturze, np. w odniesieniu do somnambulicznego tańca w Weselu Wyspiańskiego. Somnambulizm kojarzy się z ospałością, snem i magią.
 5. Tromtadracja – inaczej przedstawianie poglądów, które nie mają głębszej treści, ale w bardzo efekciarski sposób.  
 6. Plenipotencja – trudne hasła do wisielca często dotyczą nauk prawniczych i historycznych. Przez plenipotencję rozumiemy prawo do działania w czyimś zastępstwie. Plenipotentem jest osoba, która ma upoważnienie do wykonywania czynności prawnych za inną osobę.  
 7. Dezynwoltura – zachowanie, które może świadczyć o tym, że lekceważymy daną osobę i traktujemy ją z pobłażliwością.

Bardzo trudne słowa do wisielca – TOP 8                  

Bardzo trudne hasła do wisielca nie muszą być długie. Niektóre słowa mogą sprawiać trudności, mimo że ich długość wydaje się standardowa.

Krótkie, ale trudne hasła do wisielca:

 1. Poliandria – związek jednej kobiety z dużą liczbą mężczyzn.
 2. Kuriozum – rzecz niespotykana i osobliwa, którą trudno wytłumaczyć na zdrowy rozum.
 3. Majuskuła – wielka litera alfabetu (termin najczęściej używany przez historyków).
 4. Minuskuła – mała litera alfabetu.
 5. Luminarz – wybitna i zasłużona osoba, która wyróżnia się swoimi dokonaniami i osiągnięciami.
 6. Mizogin – bardzo trudne hasła do wisielca mogą dotyczyć relacji międzyludzkich oraz zjawisk społecznych. Mizoginia to niechęć do kobiet, nienawiść i pogarda do wszystkich przedstawicielek płci żeńskiej.
 7. Egzegeza – to badanie i interpretacja tekstów (najczęściej opowiadających o żywotach świętych).
 8. Arywizm – pęd do zrobienia kariery, zdobycia majątku i pomnożenia dóbr doczesnych bez względu na konsekwencje swoich działań. To określenie dobrze pasuje do stwierdzenia „po trupach do celu”.

Bardzo trudne hasła do wisielca mogą sprawić, że gra słowna stanie się dużą przyjemnością i wyzwaniem. Jeżeli lubisz łączyć przyjemne z pożytecznym, skorzystaj z możliwości, jakie dają gotowe wykazy trudnych słów i poszerzaj katalog swojego słownictwa. Przekonaj się, ile radości daje zabawa ze znajomymi i poznawanie nowych rzeczy, które być może przydadzą Ci się w przyszłości.

Sprawdź:

Jakub Nowak
Jakub Nowak
Miłośnik gry na gitarze, skończył studia ekonomiczne, lubi sprawdzać różnego rodzaju produkty w boju.
Sprawdź jeszcze

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz komentarz
Proszę wpisać swoje imie

Popularne