Strona głównaOff-topicKto może grać u bukmachera?

Kto może grać u bukmachera?

Liczba firm oferujących zakłady wzajemne w Polsce z roku na rok rośnie. Podobnie jak grono klientów, którzy mają nadzieję na dodatkowy zysk, połączony z obserwowaniem boiskowych poczynań swoich ulubieńców. Jednak czy gra u bukmachera jest dla wszystkich? Kto może grać u bukmachera, a komu nie wolno korzystać z tego przywileju? Odpowiedzi na te pytania przyniesie nasz tekst. Serdecznie zapraszamy do uważnej lektury. 

Gra u bukmachera – tylko dla pełnoletnich 

Pierwszym i najprawdopodobniej najważniejszym warunkiem jest ukończenie przez potencjalnego gracza 18. roku życia. Tak jak w przypadku alkoholu czy papierosów, ustawodawca uznał, że właśnie ukończenie tego wieku to granica, która zezwala na obstawianie zakładów sportowych i innych oferowanych przez bukmacherów. 

Pracownicy punktów stacjonarnych, przed zawarciem zakładu, w przypadku wątpliwości do Twojego wieku, poprosić Cię mogą o okazanie dokumentu tożsamości, potwierdzającego pełnoletniość. Pamiętaj więc aby udając się do lokalu naziemnego bukmachera, mieć ze sobą na wszelki wypadek dowód osobisty. 

Czy grając przez internet trzeba się legitymować? 

Jak natomiast zweryfikować wiek użytkownika, który chce typować za pośrednictwem internetu? Każdy bukmacher pozwala na grę wyłącznie zarejestrowanym typerom. Podczas zakładania konta podawane są nie tylko adres e-mailowy, imię czy nazwisko, ale również data urodzenia i narodowość. 

Co więcej, aby możliwa była wypłata wygranych, osiągniętych po założeniu konta, konieczna jest weryfikacja danych przez pracowników biura obsługi bukmachera. W tym celu gracze wysyłają skan lub zdjęcie obu stron dowodu osobistego, albo strony ze zdjęciem w paszporcie. Chcesz dokonać wypłaty swojego zysku? Nie zapomnij wykonać tego obowiązku, inaczej utknie on na koncie depozytowym u bukmachera. 

Czy można zakazać gry u bukmachera? 

Bukmacher może zablokować konto osobom nieprzestrzegającym jego regulaminu i co do których zachodzi podejrzenie, że będą oszukiwać w trakcie gry.

Również nałogowcy mogą otrzymać zakaz obstawiania zakładów. Uzależnienie od zakładów hazardowych, podobnie jak uzależnienie od alkoholu czy narkotyków, to straszna choroba. Każdy z bukmacherów na swojej stronie internetowej informuje o sposobach radzenia sobie z tego rodzaju nałogiem. Firmy bukmacherskie zachęcają także do ustawienia specjalnych limitów na grę, pozwalających ograniczyć ryzyko uzależnienia, ale oficjalnie o nałożeniu zakazu decyduje swym postanowieniem sąd. 

Czy piłkarze i inni sportowcy mogą obstawiać zakłady? 

Jak zapewne możesz się domyślić, piłkarze i inni zawodowi sportowcy, nie mogą obstawiać u bukmacherów. Jest to związane oczywiście z ryzykiem nieprawidłowości i podejrzeń o próbę ustawiania lub wpływania na rezultat zdarzeń, co uznać należy za oszustwo.

Co więcej, najbliższe otoczenie sportowców również nie powinno decydować się na obstawianie zakładów wzajemnych.

Podsumowując, gra u bukmachera dozwolona jest dla sporej części polskiego społeczeństwa – każdego kto ukończył pełnoletniość i ma możliwość ją potwierdzić w przypadku wątpliwości. Jednak zarówno sam bukmacher, jak i niezawisły sąd, mają odpowiednie narzędzia, aby ograniczyć, ale i zakazać obstawiania zakładów.  

Artykuł sponsorowany

Jakub Nowak
Jakub Nowak
Miłośnik gry na gitarze, skończył studia ekonomiczne, lubi sprawdzać różnego rodzaju produkty w boju.
Sprawdź jeszcze

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz komentarz
Proszę wpisać swoje imie

Popularne