Gra w głuchy telefon, przeżywa w ostatnim czasie istny renesans, jeśli chodzi o gry towarzyskie, w które możemy zagrać ze znajomymi lub przyjaciółmi. Wydawać by się mogło, że jest to rozrywka typowa dla małych. Nic bardziej mylnego, grają w nią zarówno duzi jak i mali. Dla przypomnienia, opowiem pokrótce, o co w ogóle chodzi w tej grze. Grupa ludzi zbiera się w kółku. Zadaniem jednej z nich, jest wymyślenie hasła i podanie go na ucho dalej. Ostatnia osoba, mówi na głos co zrozumiała. Brzmi łatwo prawda? Niekiedy jednak szept jest na tyle cichy i niewyraźny a słowo celowo zostaje zniekształcone, że trudno wyłapać, o co dokładnie chodzi. Jeśli masz ochotę zagrać i nie wiesz, jakie mogą być hasła do głuchego telefonu, spokojnie. W tym artykule wszystkiego się dowiesz.
Zabawa w głuchy telefon – przykłady
Jak już wspomnieliśmy, dużo osób wybiera grę, którą jest zabawa w głuchy telefon. Przykłady na jej rozegranie są bardzo różne. Można na przykład zagrać w nią tak:
- Pierwsza osoba, czyta hasło z kartki, będąc odwróconą do innych osób. Potem podaje tę frazę dalej. Ostatnia osoba mówi na głos, co udało jej się usłyszeć.
- Można utrudnić nieco zabawę, przez długie zdania, które trudno jest zapamiętać ze względu na brak logicznej spójności i skomplikowanego brzmienia.
- Można też spróbować zagrać w alternatywną wersję tej starej jak świat gry, która polega na zapamiętywaniu gestów. Pierwsza osoba stoi tyłem i pokazuje sekwencję ruchów, które zapamiętuje ta druga. Potem, po kolei odwracają się kolejne osoby i analogicznie powtarzają ten ruch. Jest to metoda, która daje dużo śmiechu i radości podczas grania w nią.
Zabawa w głuchy telefon i przykłady, jak w nią grać, można by wymieniać bez końca. Dużo też zależy (jak w wielu tego typu grach) od naszej inwencji i pomysłowości. Jeśli natomiast zastanawiasz się nad grą w głuchy telefon i hasła, jakie można użyć, to świetnie trafiłeś. W kolejnych akapitach przedstawimy te przykładowe.
Śmieszne hasła do głuchego telefonu
Śmieszne hasła do głuchego telefonu, to przede wszystkim takie, w których widać będzie, wpływ naszej kreatywności i poczucia humoru. Mogą być następujące:
- Prosiaczek z umorusanymi wąsami.
- Kotek kłopotek co szczekał nocą.
- Sarenka koziołka, co kręciła matołka.
- Milusiński tygrys z Puszczy Beskidzkiej.
- Malutki słoń, co trąbą mruczał.
- Dzik puszysty co miał krzaczaste brwi.
- Samolot płynący przez głębię oceanu.
- Szumiące wodorosty.
- Wesoły Szymon co tuptał laską.
- Fruwające statki podwodne po przestworzach.
- Koziołek swawolek wpadł w grajdołek.
- Tuptuś tuptusiński co zjadł marchew z miski.
- Zajączek Zygmunt, co miał cztery kilo pomidorów.
- Sarenka Stefania, co miała męża barana.
- Jelonek Jerzy, co kupił sto kilo jeżyn.
Jak sam widzisz, śmieszne hasła do głuchego telefonu, nadają się też dla dziecka. Jeśli stoisz więc przed organizacją kinder balu, możesz spokojnie użyć jednego z nich. Ciekawe hasła do głuchego telefonu, mogą być kreatywne i surrealistyczne. Wszystko zależy od naszej wyobraźni i inwencji twórczej.
Fajne hasła do głuchego telefonu
Fajne hasła do głuchego telefonu to takie, które wywołają uśmiech na twarzach naszych znajomych, z którymi gramy w tę grę. Tak jak w przypadku tych śmiesznych, mogą one być również użyte dla dziecka. Tworząc je, można wykazać się wyobraźnią oraz pomysłowością. Oto przykłady takich haseł:
- Kilogram maku, wysypał się przez szparkę!
- Siedemnaście złotych jaj, kura moja zniosła!
- Siano dla konia, tylko świeże!
- Dolina smerfów, zielona była i skąpana słońcem.
- Zasiane ziemniaki, będą dobre na wiosnę!
- Świeże mleko od krowy, da nam pyszną śmietanę!
- Malutkie szczeniaczki, są najsłodsze na świecie.
- Miodek od pszczółek, wszystko wyleczy.
- Kaszka manna z nieba spada.
- Jedz czekoladę, endorfiny gwarantowane.
Hasła do głuchego telefonu mogą być naprawdę różne. Ciekawe, trudne, zabawne, mamy na to duży wpływ, jaki będą mieć wydźwięk. Jeśli poszukujemy tych dla dziecka, warto wziąć pod uwagę jego wiek. Żeby hasło nie było zbyt skomplikowane i trudne do zrozumienia.
Trudne i ciekawe hasła do głuchego telefonu
Jak zrobić, żeby fajne hasła do głuchego telefonu stały się jednocześnie intrygujące, ale też niekiedy trudne? Można zastosować takie wyrazy, które zawierają dużo charakterystycznych dla naszego języka znaków. Nie będziemy tu teraz przytaczać klasyków, bo ich pełno w internecie. Natomiast chcąc zagrać w głuchy telefon, hasła, które mogą być nieco trudniejsze dla graczy (rekomendujemy w tym przypadku, grę z obcokrajowcami) są następujące:
- Szumi szal szeroki żal.
- Żując żelkę, weź śmiejżelkę.
- Rzodkiewka żółta co szła z ogórkiem.
- Szeleszczący szum, wiatrem wiejący.
- Czeski czosnek co czołgiem się toczył.
- Żarówki żółte co żółciły się o poranku.
- Sasza żółte sznurówki miał, a Miłosz czerwone.
- Miłorząb złocisty, co wisiał w lesie.
- Czerwcowy czar, rozgrzanych par.
- Grzałka gorąca, żarem buchająca.
Jeśli chcesz zagrać w głuchy telefon, hasła, których możesz użyć, mogą być jakiekolwiek. Tak naprawdę w tej grze głównie chodzi o dobry czas oraz integrowanie się z najbliższymi znajomymi. Możesz skorzystać z naszych przykładów albo zdać się na te klasyczne lub stworzone na podstawie Twojej wyobraźni. Miłej zabawy!
Zobacz też:
- Fajne, słodkie, śmieszne ksywki dla dziewczyn
- Wyzwania do butelki i pytania do gry – hardkorowe, mocne, fajne, pomysły
- Pomysły na nocowanie. Co można robić z przyjaciółką na nocowaniu?