Strona głównaCelebryciJan Monczka - żona, dzieci, życie prywatne, śmierć, nie żyje?

Jan Monczka – żona, dzieci, życie prywatne, śmierć, nie żyje?

Jan Monczka to aktor, który zdobył zawrotną popularność dzięki jednej roli. Mowa oczywiście o wcieleniu się w postać Kalibabki w filmie “Tulipan”. Dzięki niej aktor Jan Monczka mający wówczas 30 lat stał się obiektem westchnień wielu pań. I choć przez rolę tę stał się kojarzony jako amant i podrywacz życie prywatne Jana Monczki prezentuje się zupełnie inaczej. Sprawdźmy jak wyglądało i co warto o nim wiedzieć. 

Dowiesz się:

  •  Czy Jan Monczka nie żyje? Skąd plotka o tym, że zmarł
  • O życiu prywatnym aktora – żona, dzieci Jana Monczki

Jan Monczka żona 

Wiemy już, że aktor cieszył się zawrotną popularnością po premierze filmu “Tulipan” i stał się marzeniem dla wielu kobiet. Nie mógł więc narzekać na brak propozycji spotkań czy możliwości nawiązywania relacji. Nie da się jednak ukryć, że żona Jana Monczki nie musiała się o nie obawiać. Aktor cechuje się bowiem wiernością oraz poszanowaniem tradycyjnych wartości. W niczym nie przypomina swojego filmowego bohatera. Żona Jana Monczki towarzyszy mu od wielu lat i tworzą szczęśliwe, zgodne małżeństwo po dziś dzień. 

Jan Monczka życie prywatne 

Niewielu aktorów tak bardzo szanuje swoje życie prywatne. Jan Monczka dokładał zawsze wszelkich starań by było ono dostępne tylko dla niego i jego najbliższych. Życie prywatne Jana Monczki dalekie było od skandali i ekscesów. Tak pozostaje zresztą po dziś dzień. Aktor niechętnie brał udział w wydarzeniach towarzyskich, przedkładając nad nie czas spędzony z rodziną.
Co jednak wiemy o życiu prywatnym Jana Monczki? Urodził się w Karwinie w maju 1956 roku. Ówcześnie był to teren należący do Czechosłowacji. Był najmłodszym dzieckiem w swojej rodzinie. Posiada rodzeństwo – brata oraz dwie siostry. W młodzieńczych latach aktywnie grał w piłkę nożną, trenował również hokeja. Jest osobą doskonale przygotowaną do pełnienia zawodu aktora. Ukończył bowiem Państwową Wyższą Szkołę Teatralną im. Ludwika Solskiego. Po jej ukończeniu występował nie tylko w filmach i serialach, ale również na deskach teatrów. Nie da się ukryć, że jego najbardziej popularna rola w pewnym sensie zablokowała jego karierę. Został bowiem zaszufladkowany jako amant, przez co nie otrzymywał różnorodnych i ciekawych ról. Z czasem stał się aktorem drugoplanowym, którego mogliśmy oglądać w serialach takich jak “Złotopolscy” czy “Pierwsza miłość”. Niewiele osób wie, że aktor posiada czeskie obywatelstwo i doskonale porozumiewa się w języku czeskim z racji miejsca, w którym się urodził. Nic więc dziwnego, że podczas trwania jego kariery aktorskiej zdarzyło mu się również występować w czeskich produkcjach – filmach i serialach.

Jan Monczka dzieci 

Wiemy już jak ważna była i jest dla aktora jego małżonka. Nie są to jednak jedyne osoby, które odarzył miłością. Wymienić bowiem należy również dzieci. Jan Monczka jest szczęśliwym ojcem dwóch córek. O dzieciach Jana Monczki nie wiadomo jednak zbyt wiele, ponieważ aktor również w tym przypadku dokładał starań by uszanować prywatność swoich córeczek. Obecnie dzieci Jana Monczki są już dorosłymi kobietami, które nie związały swojej kariery zawodowej z aktorstwem. Utrzymują z ojcem bardzo ciepłe stosunki i bywają widziani razem podczas wydarzeń takich jak premiery czy gale konkursowe. 

Jan Monczka zmarł, informacje o tym, że nie żyje?

Poszukując informacji na temat aktora możemy natknąć się na te mówiące, że Jan Monczka nie żyje. Czy jest to prawdą? Czy Jan Monczka zmarł? Nic bardziej mylnego. Aktor wciąż cieszy się życiem i dobrym zdrowiem. Skąd więc pogłoski mówiące o tym, że Jan Monczka nie żyje? Ponownie związane jest to z pierwowzorem jego roli czyli Kalibabką. W 2019 roku Jerzy Kalibabka zakończył swoje życie. Wiele osób tak mocno wiązało jego postać z twarzą aktora, że w związku z tym pojawiły się pogłoski iż Jan Monczka zmarł. Pragniemy jednak wszystkich uspokoić. Aktor Jan Monczka, który w tym roku skończył 66 lat wciąż jest wśród nas. Mamy nadzieję, że będzie tak przez długi czas. 

Źródło zdjęcia: TVP Polonia

Jakub Nowak
Jakub Nowak
Miłośnik gry na gitarze, skończył studia ekonomiczne, lubi sprawdzać różnego rodzaju produkty w boju.
Sprawdź jeszcze

Popularne