Strona głównaCelebryciKatarzyna Grabowska - mąż, wiek, relacje z Andrzejem Grabowskim

Katarzyna Grabowska – mąż, wiek, relacje z Andrzejem Grabowskim

W polskiej kinematografii zdecydowanie jednym z najbardziej rozpoznawalnych nazwisk jest nazwisko Andrzeja Grabowskiego. Wielu fanów od lat uwielbiają go za postać Ferdynanda Kiepskiego, w którego aktor wcielał się w serialu „Świat według Kiepskich”. Okazuje się, że córka Andrzeja Grabowskiego, Katarzyna Grabowska, poszła w ślady ojca i także została aktorką. 

Katarzyna Grabowska mąż, wiek, życie prywatne 

Katarzyna Grabowska przyszła na świat w marcu 1991 roku w Krakowie, jako córka aktorskiej pary Andrzeja Grabowskiego i Anny Tomaszewskiej. Jednak rodzice aktorki rozwiedli się, gdy ta była jeszcze w wieku nastoletnim. Aktorka ma starszą siostrę, Zuzannę Grabowską. W aktorskiej rodzinie za rodzicami w ślad poszła starsza córka, a za nią także i młodsza. Jednak cały ród jest w tym przypadku utalentowanymi aktorami. Katarzyna Grabowska od młodego wieku była pod wpływem aktorskiej pasji i sama postanowiła także wybrać taką ścieżkę na życie. Aktorstwo było, bowiem naturalnym wyborem dla kogoś, kto wychował się wśród aktorów od samego początku. Do egzaminów wstępnych na studia przygotowywała się na kursach, a zdawała je specjalnie w Łodzi, a nie w Krakowie. W dawnej stolicy, bowiem wszyscy znali jej rodzinę. W 2015 roku ukończyła studia aktorskie na Wydziale Aktorskim PWSFTiT im. Leona Schillera w Łodzi.

Zadebiutowała w 2007 roku, jako postać młodej sprzedawczyni w „Pitbullu”. Jej pierwszą ważniejszą rolą była postać Zuzy w „Defense Mechanism” w 2012 roku. Później zagrała jeszcze gościnne role w serialach takich, jak „M jak miłość” czy „Na dobre i na złe”. Aktorka jest także od 2014 roku związana jest z Teatrem Powszechnym w Łodzi. Przełomową rolą, z której jest najbardziej znana, okazała się postać Joanny Popiel z „Zakochanych po uszy”. To właśnie na planie tego serialu grał także mąż Katarzyny Grabowskiej. Para śmiało łączyła życie zawodowe i prywatne. Jednak nie poznali się na planie filmowym. 

Katarzyna Grabowska z mężem spotkali się na studiach. Oboje marzyli o podróży do Stanów Zjednoczonych i udało im się zrealizować to marzenie w 2017 roku. To właśnie w czasie tej wycieczki ówczesny chłopak aktorki, Damian Kulec, oświadczył się jej na tarasie widokowym nad Wielkim Kanionem. W tym samym roku aktorka otrzymała nagrodę im. Wiesława Nowickiego przyznawaną przez Towarzystwo Przyjaciół Łodzi wraz z Fundacją im. Wiesława Nowickiego, mającą stanowić wyróżnienie i wsparcie dla rozwoju młodych łódzkich talentów w dziedzinie sztuki, a w szczególności filmu i teatru. Katarzyna Grabowska z mężem powiedzieli sobie sakramentalne tak w 2018 roku. W wieku 30 lat aktorka urodziła swoje pierwsze i jedyne dotychczas dziecko – córkę Jagodę, która przyszła na świat w październiku 2021 roku.

Mąż Katarzyny Grabowskiej także ukończył Państwową Wyższą Szkołę Filmową, Telewizyjną i Teatralną im. Leona Schillera w Łodzi, ale dwa lata wcześniej od aktorki. W latach 2013-2019 występował w Teatrze Powszechnym w Łodzi. W 2019 roku związał się z Teatrem Gudejko w Warszawie. W tym samym roku zaczął wcielać się w rolę doktora Mieszka Małeckiego w serialu „Gabinet numer 5”. U boku żony w serialu „Zakochani po uszy” wcielał się w postać Daniela Habrata. Jednak swój debiut na ekranie zaliczył już w 2011 roku w „Układzie warszawskim”. Później grał mniejsze rólki w m.in. „Komisarzu Alexie”, „Na dobre i na złe” czy „Koronie królów”.

Katarzyna Grabowska Andrzej Grabowski 

Nie jest tajemnicą, co łączy Katarzynę Grabowską z Andrzejem Grabowskim. Wiadomo, że jest ona młodszą córką sławnego aktora. W sieci zdarzały się plotki, że ma ona nie dogadywać się z ojcem. Jednak okazuje się, że mimo rozwodu rodziców, gdy była w wieku 17 lat, utrzymuje dobre i bliskie kontakty z obojgiem rodziców. Podobnie jest zresztą w przypadku siostry. Każdy z członków rodziny mieszka, bowiem w innym mieście. Jednak komunikują się ze sobą na bieżąco, podobno utrzymują stały kontakt, na co dzień przez Internet. Okazuje się także, że starsza siostra aktorki Zuzanna Grabowska również wyszła za aktora – Pawła Domagałę. Para poznała się tak samo, jak Katarzyna Grabowska z mężem, czyli na studiach aktorskich.

Katarzyna Grabowska i Andrzej Grabowski mieli okazję występować wspólnie na deskach teatru. W spektaklu „Chory z urojenia” początkowo występowała u boku ojca starsza córka, Zuzanna, lecz po zajściu w ciążę musiała zrezygnować. W takiej sytuacji zastąpiła ją młodsza siostra, Katarzyna Grabowska. Aktorka i jej ojciec w wywiadach przyznawali, że było to dość ciekawe i dziwne doświadczenie, ale z tych należących do miłych wspomnień. Ojciec wielokrotnie przyznawał, że jest dumny ze swoich córek i życzy im, jak najlepiej. Z kolei Katarzyna Grabowska wspominała współpracę z ojcem pozytywnie, ale sama przyznała również, że nie mogłaby jej kontynuować w każdej produkcji. 

Sprawdź:

Jakub Nowak
Jakub Nowak
Miłośnik gry na gitarze, skończył studia ekonomiczne, lubi sprawdzać różnego rodzaju produkty w boju.
Sprawdź jeszcze

Popularne