Strona głównaWierszeMiłego dnia i smacznej kawusi - zdjęcia, memy, o co chodzi?

Miłego dnia i smacznej kawusi – zdjęcia, memy, o co chodzi?

Młodsze pokolenia cechuje abstrakcyjny humor. Nastolatki i tzw. młodzi dorośli potrafią śmiać się z naprawdę wielu rzeczy – nawet tych, które z założenia nie miały być zabawne. Tak właśnie powstał słynnym tekst: smacznej kawusi. Skąd się to wzięło dokładnie? O co chodzi z całym tym zamieszaniem wokół tego sloganu? Jeśli chcesz się zagłębić w tok myślenia młodych pokoleń, to zapraszam do lektury!

Zobacz: Beata Kozidrak — memy zalewają internet

Smacznej kawusi – o co chodzi? Skąd się wzięło?

Nie tylko osoby nierozumiejące fenomenu smacznej kawusi nie wiedzą, skąd się wziął ten slogan. Część ludzi, która wysyła sobie ze smacznej kawusi memy, nie wie, jak to się wszystko zaczęło. Nic dziwnego – internet jest przecież ogromną bazą, w której czasem ciężko jest znaleźć pierwotne źródło jakiegoś żartu. 

Smacznej kawusi – o co więc chodzi i skąd się to wzięło? Slogan ten powstał głównie dzięki generacjom: X i baby boomer, które mają w zwyczaju wysyłać swoim bliskim kartki. Nie memy – a kartki z życzeniami i pozdrowieniami. Takie, które nie są nacechowane humorystycznie. To one są źródłem inspiracji do tworzenia memów ze smacznej kawusi. 

Miłego dnia i smacznej kawusi to hasło, które często gości na obrazkach przesyłanych sobie między naszymi rodzicami i dziadkami. Młodsze pokolenia – czyli Gen Z i milenialsi – podłapały to i zaczęły tworzyć ze smacznej kawusi memy. Najróżniejsze. Pojawiają się na nich przedstawiciele PiSu – głównie Andrzej Duda i Mateusz Morawiecki. Poza nimi jest na nich oczywiście Janusz Korwin-Mikke, czyli polityk, bez którego wiele memów nigdy by nie powstało. Są internauci, którzy poszli – według wielu osób, w tym mnie – o krok za daleko. Stworzyli oni memy z serii miłego dnia i smacznej kawusi z Putinem. Ale o tym później. 

Zobacz: Generał Denaturov – kto to? Wikipedia, memy, nie żyje?

Smacznej kawusi – memy

Źródło: Kwejk.pl

Skoro już wiesz, o co chodzi z tekstem miłego dnia i smacznej kawusi oraz skąd się wziął, to rozwińmy temat memów. Otóż memy te nie krążą tylko w sieci – różnego rodzaju firmy podłapały ten trend i zarobiły na nim sporo pieniędzy.

Na platformach sprzedażowych w stylu Allegro znajdziesz mnóstwo ubrań i akcesoriów z tekstem miłego dnia i smacznej kawusi. Najpopularniejsze oczywiście kubki – w końcu o kawę się tu rozchodzi! Koszulki to drugi najczęściej sprzedawany produkty z tym hasłem. Później są plakaty, ale mało kto je kupuje – nasze domowe drukarki są przecież tańszą opcją.

Co oprócz smacznej kawusi jest dopisywane w memach? Na przykład: smacznej kawusi, seksowny gnoju. Nie kłamię, przysięgam! Fani Chłopaków z baraków wiedzą, o co chodzi. Poza tym są też hasła tematyczne, na przykład: smacznej kawusi i wesołych świąt! Wigilia tuż tuż, a że nie każdy umie i lubi składać życzenia, to mamy w sieci wysyp memów połączonych z życzeniami.

Smacznej kawusi – Putin

Zacznijmy z grubej rury, czyli od Putina. Wszyscy wiemy, co dzieje się za naszą wschodnią granicą. Z powodu eskalacji wojny, miliony Ukraińców zmuszonych jest porzucić swoje dotychczasowe życia – mężów, którzy musieli dołączyć do wojska, swoje mieszkania, prace, uczelnie, pasje, zwierzęta. Zabrana im została: wolność, godność, spokój umysłu.

Wielu z nich mierzy się teraz z utratą bliskich im osób, które zginęły w wyniku agresji wojsk rosyjskich. Nie umiem wyobrazić sobie tragedii, z którą od kilku lat, ale zwłaszcza teraz, mierzą się nasi wschodni sąsiedzi, dlatego nie bawią mnie memy smacznej kawusi z Putinem w roli głównej. 

Rozumiem, że część osób ma tzw. czarny humor i że obśmianie rzeczy trudnych, wielu z nas pomaga. Humor jest przecież swego rodzaju dźwigiem, który sukcesywnie wyciąga nas z naszych bagienek zmartwień dnia codziennego. 

Zobacz: Ruskiefajki – kto to, bez makijazu, wiek, wzrost, tatuaże, imię i nazwisko

Jednak są granice – zarówno te metaforyczne, jak i fizyczne. Jeśli wojna toczyłaby się w naszym państwie, to rozumiem, że część osób przez tworzenie memów próbowałaby sobie w ten sposób oswoić tę sytuację. Jednak to nie my chowamy się teraz w bunkrach i to nie my uciekamy z naszych domów. Robią to Ukraińcy i Ukrainki, dlatego uważam, że memy ze smacznej kawusi z Putinem są nie na miejscu. Daj znać, co Ty o tym myślisz w komentarzu.

Źródło: Allegro

Smacznej kawusi – PiS 

Obśmiewanie naszego podwórka to już inna sprawa. Wysyłanie memów ze smacznej kawusi z PiSem, a raczej z twarzami ludzi z tej partii, to chleb powszedni setek tysięcy Polek i Polaków. Najpopularniejszym przedstawicielem PiSu jest oczywiście nasz prezydent, Andrzej Duda. Drugim politykiem, który niemal równie często jest bohaterem memów, lub memów na kubkach i koszulkach, jest Mateusz Morawiecki. 

Nasze głowy państwa są na celowniku mnóstwa memiarzy, nie tylko tych tworzących serię smacznej kawusi. PiS cieszy się w Polsce poparciem – inaczej nie byłaby to partia rządząca. Jednak wiemy jak jest – przeciwników im nie brakuje. Osoby, które nie mają już słów na różne decyzje rządzących, ratują się humorem, a więc m.in. memami ze smacznej kawusi i PiSem. 

Ken Kesey w Locie nad kukułczym gniazdem napisał: Człowiek traci grunt pod nogami, kiedy traci ochotę do śmiechu. Mam nadzieję, że do czasu zmiany władzy, nie stracimy ostatecznie tego gruntu i jakoś w tym chaosie wytrzymamy. Myślę, że regularne dawkowanie memów z hasłem: Smacznej kawusi, niech Polak kosztami życia się udusi z przedstawicielami PiSu nam w tym pomoże!

Źródło: paczaizm.pl

Smacznej kawusi – Korwin

Smacznej kawusi i memy z Korwinem to klasyk. Myślę, że gdyby Korwin nie istniał, to miliony memów by nie powstało. Jedni go kochają, inni nienawidzą – jak to z politykami bywa. 

Smacznej kawusi z Korwinem.

Smacznej kawusi i wesołych świąt

Koniec o Putinie, Korwinie i PiSie. Pora na serię: smacznej kawusi i wesołych świąt! Jeśli cały się pocisz na myśl o składaniu życzeń przez telefon dalekiej cioci, którą średnio pamiętasz, to polecam wykorzystać grafiki ze smacznej kawusi i wesołych świąt! Jeśli wyślesz taki obrazek z samego rana, to Twoja szansa na brak telefonu od dalekiego krewnego wzrasta o 30%! 

Smacznej kawusi – podsumowanie

Wspólnie przebrnęliśmy przez serię memów: miłego dnia i smacznej kawusi. Już wiesz, kto jest przeważnie ich bohaterami: PiS i Korwin stoją na podium. Później są memy: smacznej kawusi seksowny gnojku, w których palce maczali fanki Chłopaków z baraków. Putina już nie komentuje – sam oceń, czy wypada, czy nie wypada. Smacznej kawusi i wesołych świąt jest jak dla mnie całkowicie na miejscu, dlatego jeśli nie masz pomysłu na życzenia, to śmiało wysyłaj. Daj znać, który mem z serii smacznej kawusi przypadł Ci do gustu najbardziej! 

Zobacz: Iwona Morawiecka — wiek, Wikipedia, życiorys, nazwisko panieńskie, data urodzenia, wykształcenie, dzieci

Sprawdź jeszcze

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz komentarz
Proszę wpisać swoje imie

Popularne