Strona głównaOff-topicWierszyki, życzenia i SMS-y na dobranoc

Wierszyki, życzenia i SMS-y na dobranoc

Kiedy chcesz umilić wieczór swojej bliskiej osobie, warto, jest wysłać miłe życzenia na dobranoc w postaci wiersza, czy krótkiego SMS-a. Uwierz, że każda forma będzie dobra. Jeśli rzadko praktykujesz taki zwyczaj, to na pewno zaskoczysz swoją drugą połówkę, czy inną bliską Ci osobę. Takie zwieńczenie dnia jest niemalże idealne, kiedy nie możecie być blisko siebie. Co napisać w takim SMS-ie, czego życzyć na dobranoc? Tego dowiesz się w poniższym artykule.

Pozdrowienia na dobranoc

Możesz pokusić się o wysłanie kolorowej grafiki z różnymi sennymi motywami, aniołkami, zachodem słońca, świeczkami, które tworzą romantyczny nastrój. Napis, który możesz umieścić to np.:

Przesyłam Ci wieczorne pozdrowienia. Życzę miłych i spokojnych snów, Przyjacielu.
Zachód Słońca wiele zmienia, a Tobie ślę gorące pozdrowienia. Miłej nocy, dobranoc, mój drogi.
Gwiazdy mają już niebo w swej mocy, więc życzę Ci przyjemnej nocy. Twój kochający…( napisz swoje imię).
Zakończył się dzisiejszy dzień, by mógł rozpocząć się kolejny, abyś znowu mogła powitać mnie swoim uśmiechem. Życzę Ci kolorowych snów i spokojnej nocy.
Karaluchy pod poduchy, odpędzam od Ciebie wszystkie nocne złe duchy. Śpij spokojnie, kochana.
Wysyłam Ci moc uśmiechów i pozdrowień na dobranoc. Całuję czule!
Miłego wieczoru, spokojnego snu, w którym będziesz śniła o nas. Śpij słodko!
Dobranoc! Szukaj we śnie, tego, o czym marzysz, a w dzień spełniaj te marzenia. Ściskam i pozdrawiam.
Ślę gorące nocne pozdrowienia, aby ogrzały Cie niczym najcieplejsza pierzynka. Śpij słodko!
Spójrz w niebo, wypatrz księżyc i pomyśl o mnie… Ja też na niego patrzę i wyobrażam sobie Ciebie, jak utulam Cię do snu. Dobranoc moja gwiazdeczko!
Teraz czas na spokojny sen, bo noc się budzi, a usnął dzień. Dobranoc.

Wierszyki na dobranoc

Inną ciekawą formą życzeń na dobranoc może być wierszyk. Możesz go oczywiście napisać sam, od serca i zapewniamy, że będzie to możliwie najlepsze rozwiązanie, które na pewno ujmie bliską Ci osobę. Jeśli wcześniej tego nie robiłeś, to tym bardziej, będzie mile zaskoczona/y. Jeśli jednak nie masz ochoty albo zdolności do pisania wierszyków na dobranoc, to możesz skorzystać z poniższych propozycji.

Za oknem jest ciemno, buro i ponuro,
A ja Ciebie otulam…
Płaszczem cieplutkim, utkanym z tysiąca pocałunków i miliona czułych spojrzeń.
Zasypiam, myśląc o Tobie, o Twojej wspaniałej osobie.
Śpij słodko moja kruszynko!

Mimo tego, że nie wiem, o kim śnisz, o kim marzysz,
Życzę Ci, aby sen Twój ukoił wszystkie lęki i towarzyszył Ci spokój.
Zarówno tej nocy, jak i o poranku, przez cały kolejny dzień, miesiąc i lata,
A poduszka każdej nocy była mięciutka jak wata.

Księżyc wzniósł się ku niebiosom,
A Ty kroczysz do łóżeczka boso…
Zaśnij słodko, niech Twój sen będzie lekki,
Żebyś nie musiała przechodzić w nocy żadnej męki.

Minęła północ. Księżyc świeci wysoko na niebie, rozświetla ponurą noc.
Chcę Ci przesłać życzeń moc:
Snu spokojnego, całą noc trwającego.
Kolejnego dnia radosnego wieczoru zabawnego!
Śpij słodko!

Kochana Moja!
Dobranoc, bądź spokojna.
Pamiętaj, że nawet wtedy, kiedy nie ma mnie blisko, to zawsze czuwam.
Czuję zapach Twojej skóry, wyobrażam sobie, jak dotykam Twoje ciało i włosy.
Chcę, żeby Twój sen był spokojny i miły, żeby piękne wspomnienia Ci się przyśniły.
Kocham Cię! Dobranoc kochanie!

Wierszyk na dobranoc wysłać Ci postanowiłem,
Dlatego parę słów dla Ciebie uwiłem.
Chcę Ci przekazać, że jesteś moim spełnieniem marzeń,
Każdego dnia dajesz mi ogrom wrażeń!
Choć zasypiam dzisiaj bez Ciebie,
To przesyłam Ci tę dużą gwiazdkę, która świeci na niebie!
Wyjrzyj przez okno, popatrz na nią! Śmiało!
Może Ci powie, jak bardzo Ciebie mi mało!
Śpij słodko, kochana moja,
Pamiętaj, że jesteś dla mnie niczym ostoja.

Na dobranoc dla Koteczka,
Dziś ta piękna pioseneczka!
Połóż się wygodnie, proszę
I wyobraź sobie, że w twym śnie dziś zagoszczę.
Chciałbym Cię przytulić czule,
Niech odejdą wszystkie bóle!
Śpij spokojnie, mój koteczku,
Zaśnij dziś spokojnie w swym łóżeczku.

Hej Aniołku! Noc nadeszła już ciemna,
Każda gwiazdka dziś jest Ci wierna.
Przesyłam Ci buziaków moc,
Zawijam Cię w ciepły koc.
Śpij bez zmartwień i bez lęków,
By kolejnego dnia, obudzić się pełną wdzięku!

Życzenia na dobranoc

W swoich życzeniach na dobranoc możesz zawrzeć praktycznie wszystko. Najlepiej jest pisać to, co czujesz. To, co chciałbyś, żeby usłyszała bliska Ci osoba, gdybyś był obok niej. A może właśnie jesteś obok niej i chciałbyś powiedzieć parę miłych słów? Powiedz, jakie emocje w Tobie wzbudza, jaka jest dla Ciebie ważna, jak bardzo pragniesz, żeby była szczęśliwa. Możesz również powspominać jakieś Wasze wspólne historie, które szczególnie zapadły Ci w pamięci. Pożycz spokojnych snów, możesz również powiedzieć, że zawsze może się do Ciebie przytulić, jeśli przyśniło się jej coś nieprzyjemnego albo jeśli po prostu miałaby na to ochotę. Pamiętaj, że zapewnienie poczucia bezpieczeństwa wzbudza spokój i przemijanie lęków, dlatego tak ważne są czułe słowa i przytulenie na dobranoc. Jeśli nie potrafisz w danej chwili wydobyć z siebie jakiś wyjątkowych słów, to warto, jest przemyśleć to już wcześniej, żeby mieć w głowie zdania, które chciałbyś powiedzieć swojej ukochanej, ukochanemu, czy przyjacielowi. Życzenia na dobranoc to bardzo fajny zwyczaj, który wzmacnia i cementuje relację. Pokazuje uczucia, jakimi darzymy daną osobę, buduje bezpieczny port, do którego zawsze będziemy mogli przepłynąć, jeśli sen będzie niespokojny, kiedy będzie wzbudzał w nas obawy i lęk. Komfort snu to bardzo ważny aspekt naszego życia, a takie życzenia na dobranoc mogą go w jakimś stopniu zapewnić. Dbaj o komfort życia swoich bliskich, większość z nich z pewnością odwdzięczy się tym samym. Stosowanie takiej praktyki mówienia sobie miłych słów przed snem, zdecydowanie wpływa również na nastrój. Oprócz tego, że niosą ze sobą ukojenie i spokój to również, wzbudzają w nas pozytywne emocje, radość, doświadczenie przyjemności duchowej. Werbalne przekazanie tego, jak zależy nam na tym, żeby noc bliskiej nam osoby przebiegła spokojnie jest wykazaniem troski i opiekuńczości. Każdy powinien docenić takich ruch z naszej strony.

Jeśli nie masz w zwyczaju w głębokie zanurzanie się w swoje uczucia i wolisz to pokazywać uczynkami, to oczywiście możesz pozostać przy zwykłym: „Śpij spokojnie, dobranoc”, „Życzę Ci miłych i kolorowych snów”, „Śpij dobrze, dobranoc”, „Spokojnej nocy”, „Życzę Ci spokojnego snu, dobranoc skarbie”.

SMS na dobranoc

SMS-y to bardzo popularna i szybka metoda komunikowania się. Wysłanie wiadomości na dobranoc, niekoniecznie krótkiej, do osoby, przy której chciałoby się zasypiać, ale z jakichś powodów nie jest to możliwe, będzie na pewno miłym zakończeniem dnia. Taki SMS może pozytywnie wpłynąć na sen. Kiedy odczuwa się przed zaśnięciem dobre, wyjątkowe emocje to po prostu lepiej się zasypia. Obniża się poziom stresu, organizm pozwala sobie na błogi odpoczynek. Nie zawsze jednak mamy pomysł, co zawrzeć w takim SMS-ie. Najlepiej oczywiście, jeśli Twój SMS będzie płynął prosto z Twojego serca, jeśli jednak nie jesteś w stanie wskrzesić w sobie odrobiny romantyzmu, to oczywiście możesz skorzystać z pomysłów znalezionych w Internecie. Pamiętaj jednak, żebyś nie kopiował wiadomości, które totalnie nie rezonują z Tobą osobą albo nie opisują Waszej relacji. Taki SMS może jedynie źle wpłynąć na Waszą znajomość. Może być on źle odebrany, pomimo dobrych intencji.

SMS to malutki gest, który potrafi przywołać bardzo pozytywne wibracje, może poprawić relacje na odległość. Pamiętaj, że takie wiadomości kieruje się do osób, które są dla nas wyjątkowe, ważne i coś dla nas znaczą. Wysyłanie SMS-ów z życzeniami na dobranoc do koleżanki, z której nie wiążemy żadnych nadziei, na pewno nie jest dobrym pomysłem. Nie ma co ukrywać, że takie wiadomości to zazwyczaj sygnał, że znaczy się dla kogoś coś więcej. Sam fakt, że myślisz o tej osobie przed snem, może dać informację, że jesteś tą osobą zainteresowany. Zanim wyślesz taką wiadomość, zastanów się, czy chcesz pokazać, że osoba, do której kierujesz SMS-a, jest dla Ciebie wyjątkowa.

Jakub Nowak
Jakub Nowak
Miłośnik gry na gitarze, skończył studia ekonomiczne, lubi sprawdzać różnego rodzaju produkty w boju.
Sprawdź jeszcze

Popularne