Strona głównaCelebryciIwona Morawiecka — wiek, Wikipedia, życiorys, nazwisko panieńskie, data urodzenia, wykształcenie, dzieci

Iwona Morawiecka — wiek, Wikipedia, życiorys, nazwisko panieńskie, data urodzenia, wykształcenie, dzieci

Premier Mateusz Morawiecki sprawuje urząd premiera Rzeczypospolitej Polskiej już od 2017 roku. Wiele osób zgodziłoby się, że po pięciu latach życia na najjaśniejszym  świeczniku państwa, życie prywatne osoby musi w końcu ujrzeć światło dzienne. A jednak Mateusz Morawiecki jest człowiekiem tak skrytym, że o jego żonie Ilonie wiadomo niewiele. 

Iwona Morawiecka to pierwsza żona premiera, która tak skrzętnie ukrywa swoją prywatność. W czasie 5 lat pełnienia urzędu przez jej męża publicznie wypowiadała się raz lub dwa. O zdjęcia Ilony Morawieckiej, czy to w towarzystwie męża, czy bez niego, również bardzo ciężko. Kobieta nie udziela się w social mediach, nie postuje zdjęć, nie zwołuje konferencji prasowych i bardzo rzadko widywana jest na ulicach swojego osiedla. 

Jak to w prasie wiadomo, im bardziej ktoś stara się ukryć się przed światłem reflektorów, tym bardziej te światła są na niego kierowane. W tym artykule przedstawimy wam wszystkie znane nam informacje o Ilonie Morawieckiej. Naszym celem będzie ustalenie jej wieku i daty urodzenia, jakie nosiła nazwisko panieńskie, kim jest z wykształcenia oraz ile ma z premierem dzieci. Kim jest Iwona Morawiecka, jaki jest jej życiorys? Przekonajcie się poniżej.

Iwona Morawiecka — kim jest? Wiek, wzrost i życiorys 

Iwona Morawiecka to postać bardzo tajemnicza. Właściwie jedyne informacje o przeszłości żony premiera, które zostały podane do informacji publicznej, to te bezpośrednio łączące kobietę z Mateuszem Morawieckim. Jest to na tyle skryta osoba, że pomimo bycia żoną premiera i osobą poniekąd publiczną, nie posiada ona osobnego artykułu na portalu Wikipedia. 

Znaną informacją jest, że Iwona Morawiecka, kiedy jeszcze nosiła nazwisko panieńskie, uczęszczała do tej samej szkoły co jej przyszły mąż. 

Zobacz: Katarzyna Glapińska – wiek, dzieci, żona adama, wikipedia, lotto, rodzina, wykształcenie, zawód

Małżeństwo miało się mieć ku sobie jeszcze w latach wczesnoszkolnych, ale co ciekawe brakuje informacji na ten temat. W jednym z wywiadów kolega Mateusza Morawieckiego z czasów szkolnych opowiadał, że nie pamięta, by jego kolega ze szkolnej ławki chwalił się dziewczyną czy związkiem. Już wtedy relacja Mateusza i Ilony (jeszcze nie) Morawieckich była owiana tajemnicą. 

Życiorys Iwony Morawieckiej można określić w kilku żołnierskich zdaniach. Poznała męża w bardzo młodym wieku. Porzuciła swoje nazwisko panieńskie na rzecz Morawieckiej zaraz po tym kiedy przyszły premier uzyskał wyższe wykształcenie w stopniu magistra. Od tamtego czasu jej życiorys wypełniały dzieci i dom.

Pierwszych dzieci małżeństwo Morawieckich doczekało się w młodym wieku: oboje mieli po 23 lata. Najpierw na świat przyszła ich pierwsza córka Aleksandra, a rok później ich syn Jeremiasz. W wieku 41 lat para zdecydowała się ponownie na powiększenie rodziny i adoptowała córkę Madzię oraz synka Ignacego. Dzieci skończyły w tym roku 11 i 12 lat.

Iwona Morawiecka — nazwisko panieńskie 

O nazwisku Iwony Morawieckiej niewiele wiadomo. Rąbka tajemnicy nie uchylają ani jej dzieci, ani szwagierka, Anna Morawiecka, która zdaje się najczęściej z całej rodziny wypowiadać w mediach. 

Zobacz: Zbigniew Rau – rodzina, rodzice, dzieci, pochodzenie, języki obce, syn, ławrow, pochodzenie rodziców, ojciec

Niektórzy posuwali się nawet do wypytywania osób mieszkających w niewielkiej odległości od mieszkania Morawieckich, ale nawet sąsiedzi nie są w stanie uchylić rąbka tajemnicy na temat pani Iwony. Podobnie jak wiele innych faktów w jej życiorysie, podobnie jej nazwisko panieńskie nie jest informacją powszechnie znaną. 

Informacji na temat nazwiska panieńskiego Iwony Morawieckiej niestety nie udało się dotąd odkryć, ale za to mamy dla was garść informacji dotyczących jej relacji z jej szwagierką — Anną Morawiecką.

Wydają się szczęśliwą rodziną!

Iwona Morawiecka a Anna Morawiecka

Anna Morawiecka jest jedną z trzech sióstr premiera. Rodzina Kornela Morawieckiego również była bardzo prywatna i strzegła tajemnic ogniska domowego. Anna Morawiecka w udzielanych prasie wywiadach rzadko kiedy wspomina o swojej bratowej, a o omawianiu jej relacji czy życiorysu dziennikarze mogą zapomnieć. 

Kiedy jednak Anna Morawiecka wspomina swoją bratową, opisuje ją w krótkich, ale pozytywnych słowach:

 “Żona Mateusza stworzyła mu wspaniały, ciepły dom, dzielnie znosi nieobecności męża i jego zaangażowanie w sprawy zawodowe.” 

Po tej wypowiedzi można wnieść, że relacje pomiędzy Anną a Iwoną Morawieckimi są pozytywne, a nawet pełne wsparcia. Siostra premiera dobitnie wypowiedziała się o tym co myśli na temat wypytywania o życie prywatne premiera i jego żony: 

“Nie mam upoważnienia, żeby udzielić Pani jakichkolwiek informacji. Jeśli nic nie wiadomo, to tak ma być. Państwo Morawieccy nie życzą sobie, żeby cokolwiek zdradzać na temat ich życia prywatnego”

W relacji między dwiema kobietami czuć oddanie i pozytywne wibracje. 

Iwona Morawiecka — zawód, majątek, wykształcenie

O wykształceniu i zawodzie Iwony Morawieckiej niewiele wiadomo. Znane są nam informacje o ukończonych przez jej męża kierunkach studiów, ale o jej edukacji wiadomo tyle, co nic. 

Niezależnie od tego czy Iwona Morawiecka posiada wyższe wykształcenie, jest to osoba, która zgromadziła niemały majątek. Z oświadczenia majątkowego żony premiera, dowiedzieliśmy się w 2021 roku, że zarobiła ona ponad 14 mln zł. Złożone zeznanie podatkowe odbiło się szerokim echem po sieci i wywołało lawinę pytań.  Jak to się stało, że żona premiera zgromadziła tak pokaźny majątek? Kim jest z zawodu, że zarabia takie pieniądze? 

Zawodu jako takiego żona premiera nie wykonuje. Jest ona właścicielką firmy Amicus, którą założyła w 2008 roku. W rejestrach przedsiębiorstwo klasyfikowane jest jako zajmujące się “wynajmem i zarządzaniem nieruchomościami własnymi lub dzierżawionymi”. Co ciekawe po dziś dzień nie udało się stworzyć strony internetowej, ani przypisać firmie numeru telefonu.

Iwona Morawiecka — czego nie powiem na Wikipedia?

Niestety Wikipedia milczy o wielu kwestiach w temacie żony Morawieckiego. Zwykle zaufane źródło jest bezsilne w obliczu strzeżonych niczym kody nuklearne informacji na temat Iwony Morawieckiej. Nie wiemy, jakie jest nazwisko panieńskie ani nie znamy dokładnego życiorysu. 

Wikipedia posiada niedużą ilość informacji, którymi mogłaby się posiłkować w przypadku opisywania partnerki Mateusza Morawieckiego. Ale nie tylko ona. Małżeństwo Morawieckich znane jest nie tylko z zaciekłego piłowania prywatnych informacji, ale również takich, które powinny zostać podane do informacji publicznej. 

Wciąż nie wiemy, kim jest z zawodu czy z wykształcenia żona premiera Morawieckiego. Kto wie, może w przyszłości dowiemy się więcej?

Sprawdź jeszcze

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz komentarz
Proszę wpisać swoje imie

Popularne