Strona głównaWierszeGotowe wierszyki na Dzień Ojca

Gotowe wierszyki na Dzień Ojca

Dzień Ojca przypada w Polsce 23 czerwca. Jest to specjalny dzień i okazja, aby w kilku słowach wyrazić, jak bardzo kochamy swojego tatę oraz jak bardzo jesteśmy mu wdzięczni za wychowanie oraz trud i zaangażowanie, jakie włożył w nasze wychowanie i opiekę. Nie ma lepszego pomysłu niż podarunek, a do tego kilka słów od nas. Jednym ze sposobów na wyrażenie naszej wdzięczności za wkład w nasze wychowanie jest złożenie życzeń. Oprócz gotowych życzeń możemy zrobić to w formie wierszyka dla taty. Ten niepowtarzalny sposób jeszcze bardziej ucieszy naszego rodzica. Kilka słów w formie rymowanki pomoże nam przekazać to, jak bardzo kochamy naszego ojca. Wierszyków na Dzień Ojca jako życzeń jest w Internecie dostępnych wiele. Możemy skorzystać z gotowych kartek z okazji specjalnych okazji lub samemu wymyślić parę słów. Musimy pamiętać, że Dzień Ojca to nie jedyny dzień, w którym możemy okazać nasze uczucia i szacunek do rodzica. Tak naprawde możemy robić to przez cały rok i bez znaczenia, czy jest to małe dziecko, czy dorośli. Wiersz dla taty możemy ułożyć także na inne okazje, nie tylko z okazji Dnia Ojca. Taką okazją są też urodziny, czy inne ważniejsze wydarzenia. Nie ma nic bardziej wzruszającego dla rodzica, który słyszy wypowiadane nieskładnie parę słów od swojej małej pociechy, która stara się mu powiedzieć, jak bardzo go kocha. Życzenia dla taty na Dzień Ojca to nie wszystko. Do naszych życzeń możemy także dołączyć drobny upominek czy coś słodkiego. Ważne, aby życzenia dla taty na Dzień Ojca, które chcemy przekazać, były szczere i płynęły prosto z naszego serca. Ciekawym pomysłem jest uwiecznienie w postaci laurki naszych słów, które pozostaną pamiątką dla naszego rodzica na lata. Pomysłów na taką laurkę jest naprawdę sporo i zależy wszystko od naszej pomysłowości.

Życzenia dla taty na Dzień Ojca

Nasze życzenia dla taty na Dzień Ojca wcale nie muszą być profesjonalne. Wystarczy kilka prostych słów do tego, aby powiedzieć, jak bardzo jesteśmy wdzięczni. Nasz rodzic na pewno to doceni i z pewnością pojawi się uśmiech i łezka wzruszenia na jego twarzy. Dzień Ojca jest wyjątkowym dniem, w którym mamy okazję na okazywanie uczuć, co nie zmienia faktu, że każdy dzień może być Dniem Ojca i do złożenia życzeń dla taty, czy to wierszyka dla taty nie potrzeba specjalnej okazji. 

Wierszyki na Dzień Ojca, czy życzenia związane z tym szczególnym dniem nie tylko są zarezerwowane dla małych dzieci. Należy się nie bać, że starszym nie wypada, a wręcz przeciwnie, wierszyk dla taty, szczególnie ułożony przez nas samych, wywoła uśmiech na twarzy naszego taty w każdym wieku. Własnego autorstwa wiersze dla taty, czy bardziej zabawne, rymowane wierszyki dla taty, są wyjątkowym prezentem, ponieważ są ułożone przez nas i włożone jest w to kawałek naszego serca. Jeśli jednak nie mamy pomysłu na oryginalny wierszyk, można zasięgnąć inspiracji z innych, gotowych już. Poniżej podajemy przygotowane wierszyki na Dzień Ojca, które można wykorzystać lub dodać coś własnego do nich od siebie.

Pamiętajmy, życzenia powinny być takie, aby przekazały to, co chcemy życzyć naszym ojcom w tym szczególnym dniu. Może to być dodatek do naszego upominku czy prezentu, jednak wypowiedzenie kilku słów, szczególnie nieskładnych przez małe dzieci, wzbudzi nie tylko wzruszenie, ale także radość wśród jednej z ważniejszych w naszym życiu osób.

Wierszyki Dzień Ojca – życzenia

Kochany Tato, w dniu Twojego święta

Niech Twa twarz będzie uśmiechnięta.

Chcę Ci życzyć wszystkiego dobrego, 

a życzenia te płyną z serca mojego.

Bądź zawsze szczęśliwy, nigdy zaś smutny!

Nie miej powodu do zmartwień i bądź ze mnie dumny!

Niech Twoje zdrowie nie spłata Ci figlów, 

bądź nam zawsze zdrów!

Pamiętaj, że Twe dziecię Cię kocha

Na Twój widok rozpiera go radocha.

Spędzaj ze mną każdą wolną chwilę

Nie pytaj, jak, ważne jest, ile.

Chciałbym Ci życzyć Tato, 

uśmiechu na codzień, 

zadowolenia z życia,

samych szczęśliwych chwil, 

zero przykrości, 

życia bez stresu,

długich szczęśliwych lat życia,

a w dniu Twojego Święta pragnę podziękować Ci

za spędzony czas ze mną, 

za nieprzespane noce nade mną, 

za trud i cierpliwość w wychowanie mnie, 

za każdy nerw za zachowanie me.

Pamiętaj, że zawsze jest duszyczka, 

która kocha Cię i o Tobie pamięta.

Oby więcej takich chwil danych było, 

a spędźmy je jak się da miło.

Z okazji Dnia Ojca, w tym szczególnym dniu 

chciałbym podziękować

za każde słowo

za każdą wskazówkę, 

za każdą czułość, 

za każdą złość, 

za każdy uśmiech, 

za każdą łzę, 

za każdy śmiech, 

za każdą nieprzespaną noc, 

za każdą spędzoną chwilę.

Ile ich było, nikt nie zliczy, bo tyle.

Dziękuję Ci z całego serca, 

Mój Kochany Tato. 

Chociaż lat już mamy wiele, 

Ksiądz przypomniał to w kościele, 

Że dziś ważny dzień przypada,

bo to dzień ma każdy Tata.

Więc wypada z tej okazji

Podziękować według mej fantazji

I złożyć życzenia szczere, 

Choć czas jest zawsze niewiele, 

Zdrowia jak koń duży, 

Pieniędzy jak portfel jałmuży.

Aby się Two oko cieszyło, 

A Twe usta wszystko śmieszyło.

Chociaż słów brakuje wiele, 

To pamiętajcie przyjaciele, 

Że ja mam najlepszego Tatę pod słońcem,

I przed życzeń końcem, 

Pragnę, aby spełniło się jego marzenie. 

Jakub Nowak
Jakub Nowak
Miłośnik gry na gitarze, skończył studia ekonomiczne, lubi sprawdzać różnego rodzaju produkty w boju.
Sprawdź jeszcze

Popularne