Strona głównaOff-topicWierszyki miłosne dla niej i dla niego

Wierszyki miłosne dla niej i dla niego

Niejedna kobieta marzy o mężczyźnie romantyku, który do ucha szeptać jej będzie czułe słówka, a co lepsze, jak okaże się wieszczem. Urodziny, rocznice, czy święta, to świetna okazja do tego, aby przygotować dla naszej drugiej połówki miłosne wiersze czy wiersze o miłości. Chociaż nie trzeba okazji, by móc zaskoczyć w ten sposób drugą osobę. Panowie jak najbardziej powinni częściej mówić kobietom, jak bardzo je kochają właśnie za pomocą wierszyków miłosnych. Kobiety lubią takie gesty i czują się wyjątkowe, gdy ktoś postanowił napisać o nich poezję, zwłaszcza, jeżeli to są wiersze o miłości. Z drugiej strony, dlaczego nie docenić w ten sposób również mężczyzn? Nie tylko rocznica lub Walentynki muszą być okazją do napisania wierszy o miłości dla niego. Taki ruch ze strony kobiet oznacza, że jej wybranek dużo dla niej znaczy. Jeżeli brak nam inwencji twórczej, to możemy się posilić gotowymi wierszykami miłosnymi dla zakochanych i je zmodyfikować, czy dodać własne sentencje. W Internecie znajdziemy mnóstwo gotowych pozycji, które mogą się stać naszą inspiracją do napisania miłosnego wiersza. Szczególnie popularne wiersze miłosne dla zakochanych stają się, kiedy zbliża się święto zakochanych, czyli Walentynki. Pomijając masę gadżetów związanych z tym świętem bez problemu możemy znaleźć wierszyki miłosne, czy krótką rymowankę, które pozwolą nam na wyrażenie naszych uczuć do drugiej połówki.

Wiersze miłosne

Wiersze o miłości zaczęły powstawać wiele setek, a nawet tysięcy lat temu, kiedy to pierwsi filozofowie zaczynali tworzyć wiersze o tematyce miłosnej. Dlatego też, jeśli brak nam pomysłu na ułożenie kilku zdań, możemy skorzystać z cytatów wierszy o miłości. W Internecie dostępne jest tego mnóstwo, więc nie będziemy mieli problemu ze znalezieniem. Zakochanie jest wyjątkowym uczuciem, które często ciężko jest wyrazić prostymi słowami, dlatego też wiersze o miłości, czy wiersze miłosne dla zakochanych są świetnym pomysłem. Nie trzeba być poetą, aby stworzyć wzruszające wierszyki dla niej, czy dla niego. Aby być wyjątkowym, można na przekór wszystkim obdarowywać naszą ukochaną osobę drobnymi gestami każdego dnia, czy z zaskoczenia. Wiersz o miłości dla niego można pozostawić przy przygotowanym śniadaniu, aby być bardziej romantycznym. Z pewnością wzbudzi to uśmiech na twarzy u naszej drugiej połówki. Jak zaskoczyć kobietę? Nie ma nic lepszego chyba dla kobiety, niż dostać bukiet kwiatów. Coraz więcej pojawia się poczt kwiatowych, które oferują wysyłanie kwiatów do naszych połówek z krótkim liścikiem. W tym liściku możemy być przygotowany i wymyślony przez nas krótki wierszyk miłosny. 

Wiersze o miłości

Nawet najdrobniejsze gesty potrafią poprawić humor każdemu, szczególnie, jeśli to jest gest ze strony osoby, którą kochamy. Chyba nie ma lepszego sposobu na gorszą aurę. Nie potrzeba tutaj umiejętności pisarskich, aby móc ułożyć krótki wierszyk miłosny, który na pewno zaskoczy drugą osobę, a nasza połówka to doceni. Nie potrzeba walentynek ani innych świąt, aby w ten sposób zrobić przyjemność naszej ukochanej osobie. Wiersze o miłości, to nie tylko zwykłe rymowanki, które mówią, jak bardzo kogoś kochamy. Mogą to być również głębokie wiersze, których treść zapiera dech w piersiach. Jednak, aby dodać trochę pikanterii do naszej relacji, można skorzystać z wierszy erotyków. Jest to rodzaj poezji naprawdę stary, co więcej, wzbudza wiele emocji i rozpala nasze uczucia. Jeśli nie mamy pomysłu, co moglibyśmy napisać, możemy wzorować się na erotykach starożytnych poetów,  a takich wierszy jest pełno. 

Wydawać by się mogło, że poezja odeszła dawno do lamusa, jednak coraz popularniejsze jest wykorzystywanie cytatów z wierszy o miłości, czy całych treści wraz z upominkiem, czy prezentem dla naszej drugiej połówki. Najlepsze jednak okaże się kilka naszych własnych słów. 

Wiersze miłosne dla zakochanych

Brak słów, aby wyrazić, co czuję,

Jak bardzo moja miłość do Ciebie jest ogromna.

Nie mogę być w słowna skromna, 

Aby powiedzieć, jak Ciebie miłuję.

Ile znaczy dla mnie Twoją obecność, 

Jak istotna jest dla mnie Twa cielesność.

Nie zliczę ani godzin, ani dni,

Kiedy Twoja osoba mi się śni.

Co dzień marzę być przy Tobie, 

W dobrej i tej gorszej dobie.

Aby móc cieszyć się z Tobą każdą chwilą

Aby była ona chwilą miłą.

Kochać Cię, to jak mieć wszystko,

A bez Ciebie jestem pustką.

Spośród milionów wybrałam Ciebie.

Lepszego towarzysza wyobrazić sobie nie mogę.

Kiedy Cię potrzebuję, zawsze jesteś.

Nie zliczę czasu, kiedy myślę o Tobie.

Gdybym była w stanie, świat do góry nogami obrócę.

Każdą przeszkodę pokonam. 

Słońce dla Ciebie obudzę.

Nocą gwiazdy pozapalam.

Abyś był szczęśliwy.

To wszystko dla Ciebie mój miły!

Choć poetka ze mnie marna,

To ma miłość jest nieobliczalna.

Kochać Cię mój drogi

Nawet jeśli czas jest srogi, 

To jedyne me pragnienie.

Być z Tobą zawsze i wszędzie, 

Powodować uśmiech na Twej twarzy, 

Spełnić, cokolwiek Ci się zamarzy, 

Moje serce jest narzędziem. 

Tulić Cię ciemną nocą 

I o świcie dnia, 

Kiedy gwiazdy migocą

Kochać Cię do cna. 

Jakub Nowak
Jakub Nowak
Miłośnik gry na gitarze, skończył studia ekonomiczne, lubi sprawdzać różnego rodzaju produkty w boju.
Sprawdź jeszcze

Popularne