Strona głównaCelebryciSportowcyMatty Cash - rodzice, dziewczyna, pochodzenie, matka, ojciec, dziadkowie, syn, zarobki

Matty Cash – rodzice, dziewczyna, pochodzenie, matka, ojciec, dziadkowie, syn, zarobki

Matty Cash (właściwie Matthew Stuart Cash) jest pół Polakiem i pół Anglikiem. Wynika to z faktu, że jego rodzice są różnych narodowości: matka jest urodzoną na Wyspach Polką, a ojciec rodowitym mieszkańcem Albionu. Piłkarz urodził się 7 sierpnia 1997 r. w brytyjskim miasteczku Slough. 

Z artykułu dowiecie się jakie są polskie korzenie i pochodzenie zawodnika, kim są jego rodzice, na jakiej gra pozycji, z jakim gra numerem, kim są jego dziadkowie, co sądzi o polskiej wódce, czy ma dziewczynę oraz ile wynoszą jego zarobki.

Matty Cash – wiek, wzrost, waga, obecny klub, numer

Cash jest w wieku 25 lat. Gra na pozycji obrońcy. Według danych dostępnych na oficjalnej stronie PZPN piłkarz ma 185 cm wzrostu i waży 79 kg. Na co dzień jest on graczem Aston Villi – angielskiego klubu z Birmingham. Zarobki piłkarza mają wynosić 65 tysięcy funtów tygodniowo. Zawodnik zarówno w kadrze Polski, jak i na Wyspach występuje na boisku z numerem 2. 

Matty Cash – rodzice, matka, ojciec

Choć obydwoje rodziców Casha urodziło się w Wielkiej Brytanii, to tylko ojciec jest rodowitym Anglikiem. Matka jest córką polskich emigrantów, zatem piłkarz jest synem mieszanego narodowościowo małżeństwa. Ojciec reprezentanta Polski także był piłkarzem, a jego nominalną pozycją była lewa obrona. Na boisku nie zrobił on jednak wielkiej kariery (grał z numerem 7 w obecnej czwartej i piątej lidze angielskiej). Dzięki temu, że poprzez matkę piłkarz ma polskie korzenie, mógł on ubiegać się o obywatelstwo kraju nad Wisłą. Podstawą do rozpoczęcia procedury nadania polskiego paszportu naszemu defensorowi, była prawna zasada ius sanguinis (prawa krwi), która umożliwia ubieganie się o obywatelstwo tego kraju, z którego pochodzi ojciec lub matka petenta.

Matty Cash i Nicola Zalewski

Matty Cash – pochodzenie, czyli polskie korzenie

Matty Cash jest synem Polki i Anglika. Dziadkowie piłkarza ze strony matki byli Polakami, dlatego, choć urodził się on w Wielkiej Brytanii, to ma również polskie pochodzenie. Ojciec rodzicielki defensora, Ryszard Tomaszewski, trafił na Wyspy po drugiej wojnie światowej. Wynikało to z faktu, że po ataku ZSRR na Polskę, dziadek reprezentanta Polski został wraz ze swoją rodziną deportowany przez Rosjan na Sybir (warto podkreślić, że nie chodzi tutaj o geograficzny region, jakim jest Syberia – na którą Polacy także byli oczywiście zsyłani – tylko o każdą część sowieckiej Rosji, gdzie wywożeni byli nasi obywatele; dziadek Casha trafił z rodziną na trudne, porośnięte tajgą tereny Uralu, ale jeszcze po jego europejskiej stronie). 

Po zmianie politycznego frontu przez Stalina i podpisaniu przez Polaków z sowietami układu Sikorski-Majski, Tomaszewski mógł na jego mocy opuścić ,,nieludzką ziemię’’, jednak przez wzgląd na odległość i brak środków lokomocji, powrót do ojczyzny był niemożliwy. Rodzinie udało się za to przedostać do ośrodka tworzenia armii polskiej generała Władysława Andersa, z którą trafiła następnie do Persji. 

Tułaczka dziadka piłkarza trwała jednak dalej, bo z dzisiejszego Iranu, zawędrował on kolejno do trzech byłych brytyjskich kolonii –  Indii, Kenii i Tanganiki. Łącznie w Afryce spędzili oni 6 lat, podczas to których jedynym zarobkiem, pozwalającym chłopcu i dwóm dziewczynom przeżyć, była pensja matki Tomaszewskiego, którą ta uzyskiwała jako krawcowa. W 1948 r. nadarzyła się okazja na powrót do Europy, gdyż Anglicy zaczęli organizować transporty do Europy, dzięki czemu przodek Casha dostał się na Wyspy.

Zobacz: Kamil Grabara – obecna drużyna, wzrost, daty dołączenia, dziewczyna, zarobki, rolex, waga, rodzice

Matty Cash – polska wódka

Polska wódka to jeden z naszych narodowych produktów eksportowych. Nic dziwnego, że nowy nabytek reprezentacji Polski zapowiedział swego czasu, że jeśli kadra narodowa awansuje na mistrzostwa świata do Kataru, to ten napije się polskiej wódki. Jak powiedział, tak zrobił. Czemu dał wyraz na Twitterze pisząc, że polska wódka jest mocna. Jak nic wyszło wtedy z niego polskie pochodzenie!

Co ciekawe, polska wódka zyskała sobie uznanie nie tylko Casha, ale i innego piłkarza. W czerwcu tego roku na Instagramie można było zobaczyć zdjęcie, na którym słynny włoski obrońca, Paolo Maldini raczy się ze swoimi synami i żoną wyborową, która jest bardzo popularną marką we Włoszech. Jak widać, nie trzeba mieć polskich korzeni, ażeby móc doceniać smakowe walory polskiej wódki.   

Matty Cash – dziadkowie

Dziadkowie Casha poznali się już w Wielkiej Brytanii. Tam w 1964 Tomaszewski ożenił się z polską emigrantką Janiną, która przyjechała na Wyspy za sprawą zaproszenia, jakie otrzymała od swojej siostry, która do Anglii przybyła nieco wcześniej. Z racji trudnej sytuacji w komunistycznej Polsce, babcia piłkarza nie chciała wracać do kraju, a z racji tego, że została ona w międzyczasie partnerką Ryszarda, to po niedługiej znajomości, wyszła za niego za mąż. Trzy lata później doczekali się jedynego dziecka, matki Matty’ego – Barbary. 

W 1974 przodkowie piłkarza otrzymali brytyjskie obywatelstwo. Dziadek zawodnika z racji bycia specjalistą w dziedzinie spawania, pracował jako inżynier w fabryce, a babcia była pielęgniarką. Tomaszewski umarł w 2009 r., a jego żona wciąż jeszcze kibicuje swojemu wnukowi. 

Zobacz: Krzysztof Piątek – żona, daty dołączenia, zarobki, wiek, dziewczyna, wzrost, brat, numer, rodzeństwo, waga

Matty Cash – dziewczyna, kim jest partnerka?

Nie wiadomo, czy Matty Cash ma partnerkę. Rok temu media donosiły o tym, że spotyka się z młodą dziewczyną Kady McDermott, angielską finalistką drugiej edycji programu ,,Love Island’’. Nic jednak nie wskazuje na to, by influencerka miała zostać w przyszłości żoną zawodnika Aston Villi. Po jakimś czasie okazało się, że para nie jest gotowa na wspólną relację. Brytyjski tabloid ,,Daily Mirror’’ na fali wzrostu zainteresowania osobą Casha doniósł niedawno, że piłkarz i jego domniemana była partnerka, wciąż obserwują się na Instagramie, co może sugerować, że kiedyś jeszcze się ze sobą zejdą. 

Jakub Nowak
Jakub Nowak
Miłośnik gry na gitarze, skończył studia ekonomiczne, lubi sprawdzać różnego rodzaju produkty w boju.
Sprawdź jeszcze

Popularne