Strona głównaCelebryciSportowcyPiotr Protasiewicz - wiek, żona, wzrost, prywatnie

Piotr Protasiewicz – wiek, żona, wzrost, prywatnie

Żużel może i nie ma tylu fanów co piłka nożna, ale na pewno jest to sport, który budzi kontrowersje i zainteresowanie. Podczas wyścigów nie raz doszło do jakiegoś wypadku – czasem bardziej, a czasem mniej poważnego. Po takich wydarzeniach o żużlu zawsze jest głośno. W tym artykule przyjrzymy się postaci Piotra Protasiewicza, jednego z bardziej znanych polskich żużlowców. Jaki jest prywatnie? Ile lat ma Piotr Protasiewicz? Czy ma żonę, syna lub córkę? Co łączy Piotra Protasiewicza i Adriana Gałę? Czy między Tomaszem Gollobem i Piotrem Protasiewiczem rzeczywiście jest konflikt? Sprawdzamy!

Piotr Protasiewicz – wiek, żona, wzrost 

Piotr Protasiewicz – czy znamy jego wiek i wzrost? Ile lat ma Piotr Protasiewicz? Wiele osób interesują takie szczegóły z życia sportowców – wiek i wzrost to parametry, które w sporcie mają znaczenie. Ile lat ma żużlowiec? Otóż żużlowiec w tym roku skończył 47 lat – jego wiek jest zaskoczeniem dla wielu osób, ponieważ sportowiec wygląda o kilka lat młodziej. Podobno Piotr Protasiewicz ma 1,81 m wzrostu. 

Jeśli chodzi o Piotra Protasiewicza prywatnie, to mężczyzna ma żonę i dzieci – w jednym z wywiadów powiedział, że to dzieci udały mu się w życiu najbardziej. W sieci jest kilka zdjęć żużlowca z żoną, Katarzyną. Para wzięła ślub w 2002 roku – sportowiec z żoną poznał się ponad 8 lat wcześniej. W jednym z wywiadów Piotr Protasiewicz powiedział, że jego ukochana nie żyje aż tak żużlem. Głównie martwi się o niego, o to, czy wróci cały do domu. Punkty i zwycięstwo to dla niej o wiele mniej ważna sprawa. 

Piotr Protasiewicz ma dwoje dzieci – syna i córkę. Jego syn ma na imię Piotr, a córka Oliwa. Co ciekawe Piotr Junior odziedziczył po tacie żyłkę do sportu – ściga się na torach kartingowych. I to nie byle jak – w 2018 odniósł sukces w kategorii Mini Rok. 

Prywatnie Piotr Protasiewicz bardzo lubi oglądać mecze piłki nożnej. Poza żużlem uwielbia spędzać czas z żoną i dziećmi  – w wielu wywiadach o nich wspomina. Ciekawostką o żużlowcu jest fakt, że to właśnie w piłce nożnej najpierw próbował swoich sił. Po drodze były również tory kartingowe i narciarstwo. W wieku 7 lat dostał swój pierwszy motocykl – Zieloną Motorynkę, którą złożył mu tata – Paweł Protasiewicz – który również związany był z żużlem. W jednym z wywiadów Piotr Protasiewicz wspomina czasy młodości, w których razem z tatą i Andrzejem Huszczą jeździł na zawody. Jego ojciec nie był zadowolony z jego fascynacji żużlem – nie chciał, żeby syn poszedł w jego ślady. Finalnie żużlowiec dostał zgodę na rozpoczęcie profesjonalnych treningów. I wtedy wszystko się zaczęło – już w 1996 roku został on Indywidualnym Mistrzem Świata Juniorów. W 1999 roku został Indywidualnym Mistrzem Polski. W Drużynowych Mistrzostwach Świata wywalczył aż cztery złote medale dla Polski.

Piotr Protasiewicz Adrian Gała 

Piotr Protasiewicz i Adrian Gała – o co chodzi? Adrian Gała również jest żużlowcem – mężczyński mieli wypadek na ćwierćfinale Indywidualnych Mistrzostw Polski. Piotr Protasiewicz i Adrian Gała w trzecim okrążeniu wpadli na siebie – z winy Piotra Protasiewicza. Adriana Gałę trzeba było wynieść z toru na noszach i przetransportować do szpitala. Na szczęście nic poważnego mu się nie stało – po czterech tygodniach wrócił do jazdy. Na uwagę zasługuje fakt, że Piotr Protasiewicz postanowił wziąć na barki koszty związane z naprawą motocykla żużlowca Polonii. Piotr Protasiewicz dla Adriana Gały jest wzorem do naśladowania – młodszy sportowiec publicznie podziękował mu za ten gest. 

Tomasz Gollob Piotr Protasiewicz

Czy Tomasz Gollob i Piotr Protasiewicz są w konflikcie? W 2021 roku na nSport+ w programie Czarne charaktery wystąpił Tomasz Gollob z Piotrem Protasiewiczem. Sportowcy wspominali w rozmowie wiele zawodów, w których konkurowali ze sobą. Obaj przyznali, że konfliktu nigdy między nimi nie było – po prostu rywalizowali ze sobą. W wywiadzie przytoczyli m.in. pamiętny finał Indywidualnych Mistrzostw Polski w 1999 roku, w których wygrał Piotr Protasiewicz. Tomasz Gollob szedł łeb w łeb z zawodnikiem Falubazu Zielona Góra. Sportowcy mieli po czternaście punktów, więc mistrza trzeba było wyłonić biegiem dodatkowym. Piotr Protasiewicz upadł w nim, a Tomasz Gollob został wykluczony.

Zawodnicy zostali również zapytani o to, czy jest coś, czego sobie wzajemnie zazdroszczą. Piotr Protasiewicz powiedział, że chciałby jeździć z taką lekkością jak jego rywal. Tomasz Gollob pochwalił natomiast starty zawodnika Falubazu Zielona Góra. 

Piotr Protasiewicz – koniec kariery?

Niestety, ale koniec kariery Piotra Protasiewicza został oficjalnie potwierdzony przez samego żużlowca. W roli zawodnika sezon 2022 jest dla niego ostatnim. W jednym z wywiadów żużlowiec wyznał, że nie jest to nagła decyzja, bo myśli o tym już od jakiegoś czasu. Postanowił to ogłosić przy okazji wydarzenia Polska – Reszta Świata. Decyzja sportowca jest przemyślana – uważa, że swoje już wyjeździł. Powodem rezygnacji są również kwestie zdrowotne – jego organizm domaga się odpoczynku. 

Piotr Protasiewicz jest legendarną postacią w polskim żużlu. Koniec kariery żużlowca budzi emocje, jednak na każdego sportowca w końcu przychodzi czas. Daj znać w komentarzu, komu zawsze bardziej kibicowałeś – Piotrowi Protasiewiczowi czy Tomaszowi Gollobowi?

Sprawdź:

Jakub Nowak
Jakub Nowak
Miłośnik gry na gitarze, skończył studia ekonomiczne, lubi sprawdzać różnego rodzaju produkty w boju.
Sprawdź jeszcze

Popularne