Strona głównaCelebryciSportowcyJakub Kamiński - obecne drużyny, rodzice, wikipedia, dziewczyna, wiek, wzrost, zarobki

Jakub Kamiński – obecne drużyny, rodzice, wikipedia, dziewczyna, wiek, wzrost, zarobki

Młody, obiecujący i niezwykle ambitny. Jakub Kamiński, na pozycji pomocnika, ma realne szanse, aby wzbić się na wyżyny piłkarskich możliwości. W obecnej drużynie VfL Wolfsburg, jest ceniony za siłę mentalną, zaangażowanie oraz fizyczną wytrzymałość. I choć gra w niemieckim zespole wiąże się z ogromną intensywnością, jak sam mówi, jego determinacja i pokora z pewnością pozwolą mu czerpać z tego doświadczenia jak najwięcej.

Jaka jest historia jego kariery, od początków, aż po obecną drużynę? Kiedy nastąpił wzrost popularności i zarobków? Jaką rolę w jego życiu odegrali rodzice i dziewczyna? Próżno szukać odpowiedzi na Wikipedii. Zostańcie z nami, opowiemy wam wszystko, co wiemy o Jakubie Kamińskim.

Jakub Kamiński – obecna drużyna, zarobki 

W ruchu już od najmłodszych lat. W końcu pierwszą kontuzją – złamaniem ręki, zakończyła się nieporadna próba wspinaczki po domowej meblościance, w wieku zaledwie dwóch lat. Potem, za sprawą mamy, złapał bakcyla akrobatyki. I tam również doszło do urazu, tym razem rozcięcia głowy o trenażer. Wystarczyło zwinnie wspiąć się po ramionach kumpli podczas wykonywania akrobatycznej piramidy. Blizna po tym zdarzeniu widnieje na głowie Kuby do dziś, lecz nie tylko ona. Z tego okresu pozostał w nim również ogromny zapał i chęć rozwijania swoich umiejętności.

Czas na piłkę

Początki kariery piłkarskiej Kuby miały miejsce w klubie Szombierki Bytom, kiedy piłkarz był w wieku 8 lat. Młody Kamiński udał się tam za starszym o dwa lata bratem Kacprem. W Szombierkach, jako junior, grał do 2015 roku. Potem przyszła kolej na Lecha Poznań, w którym zdziałał najwięcej. Zaczynał w wieku 13 lat, gdzie grał aż do tego roku. Nie obyło się bez poświęceń. Wyjeżdżał z domu rodzinnego do internatu, byle tylko rozwijać się w nowym miejscu. Kamiński mówił wielokrotnie, że życie w internacie nie było łatwe. Trzeba mieć charakter i wsparcie rodziców. Jak widać – udało się. W 2018 roku zaistniał w drużynie seniorów, m.in. dzięki zaproszeniu od Adama Nawałki. Rozegrał 102 mecze dla Kolejorza, zdobywając 16 bramek. 

źródło: Instagram

Debiut w Ekstraklasie zaliczył w 2019 roku, podczas meczu Lecha Poznań z Jagiellonią Białystok. Pierwsze trafienie zaliczył w 2020 roku, w remisowym meczu z Zagłębiem Lubin. Na poziomie eliminacji do fazy grupowej Ligi Europy zdobył pierwszego gola tego samego roku. W maju tego roku zdobył statuetkę podczas Gali Ekstraklasy w kategorii młodzieżowiec sezonu. 

Tegorocznym sukcesem był jego transfer do obecnej drużyny – VfL Wolfsburg, w której znajduje się od 1 lipca. Podpisana umowa ma obowiązywać do 30 czerwca 2027 roku. Jeśli chodzi o zarobki – wygląda to obiecująco. Aktualna wartość rynkowa Kamińskiego wynosi 10 milionów euro. Tyle samo, co jego dochód z transferów. Biorąc pod uwagę błyskawiczny rozwój Jakuba, jak i udział w mundialu, wiemy jedno – prawdziwy wzrost zarobków dopiero przed nim. 

Jakub Kamiński – wiek, wzrost, waga 

Jakub Kamiński przyszedł na świat 5 czerwca 2002 roku w Rudzie Śląskiej, jest obecnie w wieku 20 lat. Przyjrzyjmy się metryczce (wzrost, waga) zawodnika. Po wejściu na stronę Transfermarkt.pl rodzaj sportowej Wikipedii, znajdziemy profil gracza, który jest regularnie aktualizowany. Według tych informacji Kuba mierzy 179 centymetrów wzrostu. Jego waga wynosi 71 kilogramów. 

Zobacz: Matty Cash – rodzice, dziewczyna, pochodzenie, matka, ojciec, dziadkowie, syn, zarobki

Jakub Kamiński – dziewczyna 

Nie dość, że zdolny i ambitny, to jeszcze przystojny. Niejedna dziewczyna zawiesiła oko na Jakubie Kamińskim. Skoro pracowicie zmierza na szczyt, to czy ma czas, aby wiązać się z kimś na stałe? O potencjalnej dziewczynie piłkarza nie wiemy nic. Nawet po wejściu na jego Instagrama. Wikipedia również milczy na ten temat. Najwidoczniej Kamiński zachowuje życie prywatne dla siebie, z dala od tabloidów. Jedyną pewną dziewczyną, w którą Jakub inwestuje swój czas, jest piłka nożna. 

Zobacz: Sebastian Szymański – daty dołączenia, obecne drużyny, dziewczyna, zarobki, gdzie gra, tatuaż, wiek, wzrost, żona, rodzice, ojciec

Jakub Kamiński – rodzice, skąd pochodzi? 

Historia rodzinna Jakuba Kamińskiego jest niezwykle ciekawa. Wikipedia podaje jedynie, że jego rodzice byli akrobatami. My wiemy więcej i spieszymy ze szczegółami. Mama Jola pochodziła z Rudy Śląskiej i zajmowała się gimnastyką. Była jedną z najlepszych zawodniczek w kraju. Ojciec Paweł przyjechał z Podkarpacia, by studiować AWF. Rodzice Kuby długo starali się o dziecko, długo bezskutecznie. 

W końcu pojawił się Kacper, potem Jakub. Matka, w wieku 40 lat, ledwo przeżyła poród, ale finalnie wszystko skończyło się dobrze. Postacie rodziców Kamińskiego są ważne dla jego kariery, gdyż od zawsze mógł na nich liczyć. Mama zaprowadziła go na pierwszy trening piłki nożnej. Rodzice mówili, że już jako dziecko Kuba był bardzo pracowity i zaangażowany w rozwój sportowy. 

W wieku 17 lat Jakub, będąc w drużynie Lecha Poznań, zagrał świetnie w meczu z Górnikiem. Dopiero po zakończeniu gry powiedział kolegom z drużyny, że tuż przed wyjściem na boisko dowiedział się, że jego mama zmarła. Na murawie dał z siebie wszystko, dedykując ten mecz ukochanej rodzicielce. Jego obecna wówczas drużyna okazała mu wsparcie, łącząc się w kondolencjach. 

Jak obiecywaliśmy na początku – odrobiliśmy lekcję o Jakubie Kamińskim staranniej niż Wikipedia. Kibicujemy piłkarzowi, który w młodym wieku znalazł się w tak dobrej, jak obecna drużynie. Życzymy mu wzrostu zarobków, jak i umiejętności. I oczywiście świetnego meczu podczas mundialu.

Jakub Nowak
Jakub Nowak
Miłośnik gry na gitarze, skończył studia ekonomiczne, lubi sprawdzać różnego rodzaju produkty w boju.
Sprawdź jeszcze

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz komentarz
Proszę wpisać swoje imie

Popularne