Strona głównaCelebryciSportowcyKamil Grabara - obecna drużyna, wzrost, daty dołączenia, dziewczyna, zarobki, rolex, waga,...

Kamil Grabara – obecna drużyna, wzrost, daty dołączenia, dziewczyna, zarobki, rolex, waga, rodzice

Kamil Grabara rzutem na taśmę otrzymał powołanie do gry podczas Mundialu 2022 w Katarze. Z uwagi na kontuzję Bartłomieja Drągowskiego będzie miał szansę pokazać swoje umiejętności, stając w bramce narodowej drużyny. Czy trener Michniewicz da mu szansę, to jeszcze się okaże. Niemniej już to, że pojechał do Kataru sprawiło istotny wzrost zainteresowania osobą młodego piłkarza, dlatego i my sprawdzamy:

  • gdzie dotychczas grał Kamil Grabara (daty dołączenia),
  • kim jest jego obecna dziewczyna,
  • czym zajmują się rodzice bramkarza,
  • jakie są zarobki Kamila Grabary w obecnej drużynie.

Jeśli interesują Cię jego piłkarskiej losy i co to za afera związana z zegarkiem marki Rolex – czytaj dalej, bo sprawdziliśmy dokładnie o co chodzi. 

Kamil Grabara – obecna drużyna, daty dołączenia

Obecna drużyna Kamila Grabary to FC Kopenhaga, bramkarz trafił do tego klubu 3 lipca 2021 roku i obowiązuje go umowa do 2026 roku. Na rynku piłkarskich transferów obecny jest od 2014 roku, poniżej przedstawiamy wszystkie kluby, w których rozgrywał mecze i daty dołączenia do tych drużyn. 

klub piłkarskidaty dołączenia
Ruch Chorzów U191 lipca 2014
Liverpool U1815 stycznia 2016 
Liverpool U231 lipca 2017
Aarhus GF6 stycznia 2019
Liverpool U2330 czerwca 2019
Huddersfield Town15 lipca 2019
Liverpool U2330 czerwca 2020
Huddersfield Town28 września 2020
Liverpool U2330 czerwca 2021
FC Kopenhaga (obecna drużyna)3 lipca 2021

Kamil Grabara – wiek, wzrost, waga

Kamil Grabara urodził się 8 stycznia 1999 roku. Jego wiek obecnie to 23 lata. Biorąc pod uwagę to, że wiek bramkarzy odchodzących na emeryturę to grubo po 30-tce, czeka go jeszcze długa kariera. Jerzy Dudek zakończył karierę w wieku 38 lat. Łukasz Fabiański odszedł z reprezentacji, mając 36 lat. 

Być może to właśnie katarski mundial pokaże, czy Kamil Grabara zagrzeje miejsce w kadrze na stałe. Do tej pory zagrał w barwach narodowych raz – co do daty dołączenia do kadry – miało to miejsce 1 czerwca 2022 roku. Na zgrupowanie powołał go obecny trener reprezentacji, Czesław Michniewicz. 

Inne interesujące dane, o które często w przypadku zawodników pytają kibice to waga i wzrost. Spośród nich do wiadomości publicznej podany jest tylko wzrost: 195 cm.

Kamil Grabara podczas meczu

Kamil Grabara – dziewczyna

Kamil Grabara od ponad trzech lat spotyka się z pewną modelką. Jego dziewczyna to Dominika Robak, której kariera również dobrze się rozwija. Współpracuje z dwoma agencjami: AS Management w Polsce oraz Major Milano we Włoszech. 

Zanim bramkarz poznał utalentowaną i piękną modelkę, spotykał się z Polą Lis, dziennikarką sportową. Ich związek nie trwał jednak długo. Wiele redakcji podaje informacje, że obecna dziewczyna Kamila zgodziła się już zostać jego żoną. 

Zobacz: Piłkarz Piotr Włodarczyk – daty dołączenia, żona, syn, co robi?

Kamil Grabara – rodzice, zarobki, rolex

O tym, kim są rodzice Kamila Grabary nie wiadomo bardzo dużo. Piłkarz urodził się w Rudzie Śląskiej i pochodzi z typowej śląskiej rodziny. Mama jest asystentką produkcji, a tata  zawodowym kierowcą w prywatnej firmie. Rodzice nie uprawiali sportu, ale chętnie oglądali piłkę nożną w telewizji. To po nich Kamil Grabara odziedziczył sylwetkę (przede wszystkim wzrost), która przydaje się w zawodzie bramkarza. Na treningi podobno przyprowadzała go babcia, najwierniejszy kibic. 

Obecnie może liczyć na spore zarobki. Polski bramkarz znajduje się w pierwszej dziesiątce najlepiej zarabiających piłkarzy w klubie. Obecna drużyna płaci mu imponujące pieniądze, bo 594 tys. euro rocznie. To prawie 3 miliony złotych. 

Niektóre portale, które analizują zarobki piłkarzy, wskazują także, że Kamil Grabara zgromadził majątek na poziomie 2 milionów euro. W ostatnim sezonie świetnie spisywał się w klubie. Rozegrał osiem spotkań. W czterech udało mu się zachować czyste konto. Gdyby nie kontuzja, która wykluczyła go z gry do października, mógł grać jeszcze więcej. 

Wysokie zarobki pozwalają mu na prowadzenie życia na wysokim poziomie – dobre samochody, Rolex. Na to i więcej stać młodego piłkarza. 

Z zegarkiem swoją drogą wiąże się pewna historia – wymiana zdań pomiędzy jakimś piłkarzem a trenerem Liverpoolu. Nigdy nie potwierdzono, że chodzi o Grabarę, ale pojawiły się spekulacje, że to właśnie o nim mowa. 

Podobno, gdy przyjechał na trening drogim samochodem, trener spytał go o to, ile meczy rozegrał. Gdy okazało się, że żadnego, kazał mu przyjeżdżać normalnym autem i bez zegarka marki Rolex. 

Zobacz: Iga Świątek – zarobki, sponsorzy, czym jeździ, tik nerwowy, okrzyk, tatuaż, mama

Jedni mówią, że tym piłkarzem musiał być Kamil Grabara. Drudzy twierdzą, że to niemożliwe, bo piłkarz z tak ciętym językiem na pewno pochwaliłby się tą wymianą zdań. Waga historii wskazuje na to, że warto o niej wspomnieć chociażby w anegdotach dotyczących początków kariery sportowej w wieloletnim klubie. 

Kamil Grabara to nie tylko piłkarz, ale i osobowość medialna. Od lat wdaje się w pyskówki w mediach społecznościowych. Dyskutuje z Bońkiem, wieloma byłymi piłkarzami, czy uznanymi dziennikarzami sportowymi. Są tacy, którzy uważają, że to dobrze, bo bramkarz musi być pewny siebie. Podobno przypomina Wojtka Szczęsnego z początków kariery. Czas pokaże, ile punktów wspólnych ma ze sobą tych dwóch polskich sportowców. 

Sprawdź jeszcze

Popularne