Strona głównaCelebryciSportowcyMateusz Wieteska - rodzeństwo, rodzice, rodzina, daty dołączenia, wiek, wzrost, zarobki, Klaudia...

Mateusz Wieteska – rodzeństwo, rodzice, rodzina, daty dołączenia, wiek, wzrost, zarobki, Klaudia Kurek

Niedoceniony przez rodzinę kibicowską Legii Warszawa, rozwinął się we francuskim klubie Clermont Foot 63. Dziś, w wieku 25 lat, zagra w barwach biało-czerwonych podczas mistrzostw świata w Katarze. Mateusz Wieteska – co o nim wiemy? 

Przyjrzyjmy się temu, jak wyglądają daty dołączenia do poszczególnych klubów, w których grał, jego zarobki, a także życie prywatne. Odwiedzimy jego rodzinę i opowiemy o szczególnie ważnej kobiecie niskiego wzrostu, która często pojawia się z nim na wspólnych zdjęciach – Klaudii Kurek, dziewczynie piłkarza.

Zobacz: Kamil Grabara – obecna drużyna, wzrost, daty dołączenia, dziewczyna, zarobki, rolex, waga, rodzice

Mateusz Wieteska – wiek, wzrost, waga

Mateusz Wieteska gra na pozycji obrońcy w drużynie francuskiej Clermont Foot 63, a także w drużynie biało-czerwonych. Wzrost zainteresowania sportowcem wynika z powołania go do polskiej kadry na mundial odbywający się w Katarze. 

Piłkarz urodził się 11 lutego 1997 roku, jest obecnie w wieku 25 lat. W poszukiwaniu aktualnej metryczki (wzrost, waga) udaliśmy się na stronę 90 MINUT, która na bieżąco aktualizuje dane sportowców. Wieteska jest wzrostu 187 centymetrów. Jego waga wynosi 77 kilogramów.

Źródło: Instagram

Mateusz Wieteska – obecny klub, daty dołączenia 

Debiut Mateusza Wieteski miał miejsce 14 czerwca tego roku podczas meczu z Belgią, uznawaną za jedną z najlepszych drużyn w piłce nożnej. Polska przegrała 0:1, a wielu uznaje Wieteskę za odpowiedzialnego utraty punktu. Uważają, że jako obrońca nie dopilnował strzelca w polu karnym. Piłkarz, zapytany przez prasę o odniesienie się do tego, stwierdził, że nie chce oceniać swojego występu. Woli pozostawić to trenerowi. Nie ma co, ten debiut był sporym wyzwaniem. 

Jako junior grał w klubie Pogoni Grodzisk Mazowiecki, potem przeszedł do Legii Warszawa. Data dołączenia do Legii jako junior to 2010 rok, był wówczas w wieku 13 lat. Natomiast data dołączenia jako senior to 2014 rok. Przeszłość obfitowała również w mecze w Dolcanie Ząbki, Górniku Zabrze i Chrobrym Głogów. 

Zobacz: Piłkarz Piotr Włodarczyk – daty dołączenia, żona, syn, co robi?

Pobyt Mateusza Wieteski w Legii nie należał do najprzyjemniejszych. Kibicowska rodzina nie przyjęła go z otwartymi ramionami. Wylały się na niego słowa krytyki, że jest nieudacznikiem, który nie potrafi grać w piłkę, a oni nie wiedzą, kto go ściągnął do tego klubu. Młody piłkarz przyznał w jednym z wywiadów, że miał ochotę jak najszybciej opuścić ten klub, bo podczas lektury nieprzychylnych komentarzy miał gulę w gardle.

W tym roku, w wieku 25 lat Wieteska podpisał kontrakt na cztery lata z francuskim klubem Clermont Foot 63, który występuje we francuskiej Ligue 1. Data dołączenia to 25 lipca. Zadebiutował 7 sierpnia w przegranym (0:5) ligowym spotkaniu z Paris Saint-Germain.

Zarobki

Co wiemy o zarobkach Wieteski? Udajmy się na poszukiwania. Z informacji na licznych stronach, które podają też informacje o datach dołączenia do poszczególnych klubów, czy metryczkę, możemy dowiedzieć się trochę więcej o jego zarobkach. Aktualna wartość rynkowa Mateusza Wieteski wynosi 3 miliony euro. Najwyższa w jego karierze. Jeśli chodzi o zarobki, a dokładniej łączny dochód z transferów, wynosi on 1,43 miliony euro. 

Mateusz Wieteska – rodzeństwo rodzina, rodzice 

Dom rodzinny Mateusza mieści się w Grodzisku Mazowieckim. W rodzinie Wieteski piłka nożna była obecna już od najmłodszych lat. Razem z rodzeństwem, dwójką starszych braci Sebastianem i Bartkiem, kopali piłkę na tyłach domu rodziców. Ustawiali prowizoryczne boisko i grali, czując się jak sławni zawodnicy. Nie ma co, wsparcie rodzeństwa miało niemałe znaczenie w jego karierze.

Nawet gdy rodzice wybudowali w tym miejscu budynek gospodarczy, rodzeństwo dostosowało boisko do nowych warunków. Robiło to za każdym razem, kiedy na ich drodze pojawiało się jakieś ograniczenie. Owym budynkiem był warsztat szewski, gdyż jego rodzice specjalizowali się w damskim obuwiu. Rodzeństwo szybko do nich dołączyło, stanowiąc niemałą pomoc. Wszyscy bracia spróbowali swoich sił na boisku, jednak zawodowym piłkarzem został tylko Mateusz.

Mateusz Wieteska – dziewczyna

Inną ważną postacią w życiu piłkarza jest jego dziewczyna. Piękna Klaudia Kurek jest z Mateuszem Wieteską już od kilku lat. Pierwsze zdjęcie pary, dodane na Instagramie, pochodzi z 2020 roku. Odkąd Wieteska przetransferował się do klubu Clermont Foot 63, Klaudia Kurek wyjechała razem z nim. 

O dziewczynie piłkarza wiemy tyle, ile odsłoni na swoim Instagramie, który zalicza ciągły wzrost obserwatorów, odkąd pojawiła się u boku piłkarza. Przed związkiem z Mateuszem Klaudia Kurek była hostessą podczas imprez motoryzacyjnych Olimp Racing czy Warsaw Moto Show 2018. 

Odkąd została dziewczyną Wieteski, wzięła udział w sesji zdjęciowej promującej ubrania kolekcji Legia Warszawa. Co jeszcze wiemy o Klaudii Kurek? Jest w wieku 24 lat, będąc o rok młodszą od piłkarza. Para nie ma dzieci i przeprowadziła się wspólnie z Warszawy do Francji. 

Odkryliśmy wszystkie dostępne nam karty o Mateuszu Wietesce. W skrócie opisaliśmy przebieg jego dotychczasowej kariery sportowej, przedstawiliśmy metryczkę i daty dołączenia do poszczególnych drużyn. Poznaliśmy już rodzinę piłkarza. Jego rodziców, jak i rodzeństwo, a także dziewczynę, którzy z pewnością kibicują Mateuszowi podczas odbywającego się właśnie mundialu. Być może dzięki grze na katarskiej murawie jego zarobki i wartość zawodnika wzrosną? Kibicujemy biało-czerwonym!

Jakub Nowak
Jakub Nowak
Miłośnik gry na gitarze, skończył studia ekonomiczne, lubi sprawdzać różnego rodzaju produkty w boju.
Sprawdź jeszcze

Popularne