Strona głównaCelebryciSportowcyPaweł Wąsek - wiek, dziewczyna, ile ma lat, wzrost, rodzina, siostra, waga,...

Paweł Wąsek – wiek, dziewczyna, ile ma lat, wzrost, rodzina, siostra, waga, wypadek, zarobki

Paweł Wąsek to jeden z reprezentantów Polski w obecnym sezonie skoków narciarskich. Jak na swój wiek (o tym, ile ma lat przeczytasz za chwilę) osiągnął sporo. Ma za sobą igrzyska w Pekinie i występy w Pucharze Świata. Kibicuje mu cała rodzina, a siostra Katarzyna również jest zawodowym sportowcem. 

Sprawdź z nami, co jeszcze wiadomo na temat życia sportowego i prywatnego Pawła Wąska. Poniżej piszemy, gdzie mieszka Paweł Wąsek. Wspominamy też jego groźny wypadek sportowca z 2014 roku w Wiśle.  

Zobacz: Stefan Hula – wiek, żona, waga, zarobki, dzieci, ojciec, dziecko, firma, Stefan Hula Milena Hula

Paweł Wąsek – kto to? Wiek, wzrost, waga

Paweł Wąsek urodził się 2 czerwca 1999 roku w Cieszynie. Gdzie mieszka obecnie? Z informacji w mediach społecznościowych wynika, że mieszka w Ustroniu. Jest zawodnikiem sąsiedniego WSS Wisła. W Pucharze Świata zadebiutował w 2018 roku i już w sezonie 2018/2019 zdobył pierwsze punkty. 

Jego rekord to 182,5 m na skoczni w Vikersund. Ustanowił go w 2019 roku. 

Do jego największych sukcesów zalicza się (chronologicznie):

  • srebrny medal w konkursie drużynowym w Letnich Mistrzostwach Polski w 2016 roku,
  • 6. miejsce na Mistrzostwach Świata Juniorów w 2019 roku,
  • złoty medal w konkursie drużynowym w Letnich Mistrzostwach Polski w 2020 i 2021 roku,
  • brązowy medal Mistrzostw Polski w 2021 roku,
  • udział w Igrzyskach Olimpijskich w Pekinie w 2022 roku.

W obecnym sezonie Pucharu Świata zajmuje 26. miejsce w klasyfikacji generalnej (122 pkt). Co roku dziennikarze wspominają wydarzenie sprzed lat, które choć mogło, nie zaważyło na jego dalszej karierze.  W 2014 roku, gdy Paweł Wąsek miał 15 lat, przeżył wypadek w czasie treningu przed Pucharem Świata. Niektórzy za wypadek obwiniali nawet trenera, który dopuścił tak młodego zawodnika do skakania na obiekcie w Wiśle Malince. Czy to, ile ma lat, wpłynęło na zdarzenie na skoczni? Brak doświadczenia nie mógł być bez znaczenia, ale skoczkowie dość szybko rozpoczynają swoją przygodę z dużymi obiektami. 

Jak się później okazało, badania lekarskie nie wykazały, by skoczek odniósł groźne obrażenia. Co ważne, jeszcze przed transportem do szpitala odzyskał przytomność i skarżył się jedynie na krwotok z nosa. Choć jego wypadek do złudzenia przypominał tragiczne w skutkach zdarzenie, które spotkało Thomasa Morgensterna, Wąskowi dopisało więcej szczęścia.  

Źródło: Instagram wasekpawel

Historia zna przypadki zawodników, którzy rezygnują ze sportowej kariery po wypadku. Paweł Wąsek chciał jednak jak najszybciej wrócić na skocznię. Czy zdecydowało to, gdzie mieszka (jak większość skoczków pochodzi z gór i sporty zimowe ma we krwi), czy przepracował całe zdarzenie z psychologiem? O tym nie mówi, ale bez wątpienia to zdarzenie sprzed lat nie wpływa na to, jak przebiega obecnie jego kariera. 

O tym, ile ma lat, a także jakie są jego wzrost i waga, przeczytasz poniżej:

wiek: 24 lata 

wzrost: 184 cm

waga: 60 kg

Zobacz: Jan Habdas – Wikipedia, kto to, wiek, wzrost, waga, dziewczyna, zarobki, rodzice, skąd pochodzi

Paweł Wąsek – dziewczyna

Na oficjalnym profilu w mediach społecznościowych skoczka nie pojawia się żadna dziewczyna, o której pisałby, że się z nią spotyka. Profil prywatny Pawła jest zakłódkowany, ale media do tej pory zgodnie przyznają, że Wąsek jest singlem. 

Paweł Wąsek – rodzina, siostra 

Rodzina skoczka od pokoleń związana jest ze sportami zimowymi. Jego dziadek, Władysław Pytel, był skoczkiem a potem także trenerem. Mama Pawła Wąska, Grażyna, uprawiała biegi narciarskie. Tata Krzysztof był narciarzem alpejskim, ale kontuzje spowodowały, że przerwał karierę. 

Dziś ze sportami zimowymi związani są Paweł oraz jego siostra. Katarzyna Wąsek jest narciarką alpejską. 

Paweł Wąsek – zarobki

Sądząc po tym, ile ma lat, czas zdobywania nagród Paweł Wąsek ma jeszcze przed sobą. Zatem póki co nie możemy mówić o tym, że jego zarobki w skokach są imponujące. 25. miejsce w Pucharze Światła przyniosło mu 40 tys. złotych. Dawid Kubacki, który prowadzi w klasyfikacji generalnej zarobił już prawie pół miliona złotych. 

Trzeba jednak podkreślić, że na tle sportowców z innych dziedzin, nie są to imponujące zarobki. Dla porównania, zgodnie z szacunkami portalu salarysport.com na zarobki rzędu pół miliona i więcej rocznie mogą liczyć piłkarze wielu klubów Ekstraklasy.

Źródło: Instagram wasekpawel

Jeśli chodzi o skoczków narciarskich, to musimy też pamiętać, że na ich zarobki składają się nie tylko pieniądze, które otrzymują za swoje osiągnięcia. Wielu z nich ma podpisane umowy sponsorskie, które nie są jawne. Do tego dochodzą także kontrakty reklamowe i udział w sponsorowanych wydarzeniach. Na to mogą jednak liczyć ci najbardziej utytułowani i cieszący się największą popularnością wśród kibiców. Ci, którym udaje się zmonetyzować zdobytą podczas występów na skoczni popularność, mogą liczyć na całkiem spore pieniądze. Skoki, jak każdy inny sport, to biznes. Jeśli zawodnikom udaje się w nim odnaleźć, nie muszą szukać zarobku poza sporem. Dzięki temu zaś udaje im się skupić na treningach i osiągać większe sukcesy. 

Zobacz: Mateusz Pawłowski – wiek, wzrost, teraz, ile ma lat, Natalia Pawłowska, rodzice, wypadek, dziewczyna

Sprawdź jeszcze

Popularne