Strona głównaCelebryciSportowcyKrzysztof Piątek - żona, daty dołączenia, zarobki, wiek, dziewczyna, wzrost, brat, numer,...

Krzysztof Piątek – żona, daty dołączenia, zarobki, wiek, dziewczyna, wzrost, brat, numer, rodzeństwo, waga

Kilka dni temu polski dziennikarz sportowy, Roman Kołtoń stwierdził, że Krzysztof Piątek jest najlepszym dżokerem w naszej reprezentacji. Z pewnością są to miłe i motywujące słowa dla młodego piłkarza. Bez wątpienia jest to jedna z ważniejszych postaci w Reprezentacji Polski. 

W związku z rozpoczęciem Mistrzostw Świata w Piłce Nożnej w Katarze 2022 chcielibyśmy Wam przybliżyć nieco osobę Krzysztofa Piątka. Z naszego artykułu dowiecie się, w jakim wieku jest piłkarz, czy ma żonę lub dziewczynę (a może narzeczoną?) oraz ile wynoszą jego zarobki. Ponadto wspomnimy również, czy ma rodzeństwo, jaka jest jego waga i wzrost oraz podamy daty dołączenia do klubów seniorskich. Przygotowaliśmy dla Was garść najważniejszych informacji, a zainteresowanych zapraszamy do lektury. 

Znak rozpoznawalny Krzysztofa

Krzysztof Piątek – obecny klub, daty dołączenia, zarobki 

Jeśli szukacie dat dołączenia do klubów na poziomie seniorskim, to dobrze trafiliście. Co więcej, dzięki nam dowiecie się także, jak kształtują się zarobki piłkarza, ile wynosi jego wartość transferowa oraz pod jakimi numerami gra. Zacznijmy więc od samego początku. 

Zobacz: Bartosz Bereszyński – obecne drużyny, Maja Mocydlarz, rodzice, wzrost, zarobki, dzieci, wiek, dziewczyna

Miłość do piłki nożnej zawdzięcza przede wszystkim ojcu, który od najmłodszych lat trenował Krzysztofa różne elementy gry i dbał o sprawność fizyczną chłopca. Piątek swoje treningi rozpoczął w juniorskim klubie Niemczanki Niemcz, a następnie przeszedł do UKS Dziewiątki Dzierżoniów, natomiast jego ostatnią młodzieżową drużyną była Lechia Dzierżoniów. 

Daty dołączenia do poszczególnych klubów na poziomie seniorskich:

  • Lechia Dzierżoniów 2012 – 2013
  • Zagłębie Lubin 2013 – 2016
  • Cracovia 2016 – 2018
  • Genoa 2018 – 2019
  • AC Milan 2019 – 2020 
  • Hertha BSC 2020 – obecnie, numer 9 
  • Fiorentina (wyp.) 2022 – obecnie, numer 19
  • Salernitana (wyp.) 2022- obecnie, numer 99

Od 2015 roku pojawia się w Reprezentacji  Polski w pozycji napastnika pod numerem 23. Ostatnio Krzysztof wraz z Reprezentacją wzięli udział w meczu towarzyskim z Chile, który wygrali nasi rodacy. 

Zarobki piłkarzem są nie tylko powodem uznania dla sportowca, ale coraz częściej powodem kontrowersji. Wiele osób uważa, że zgarniają oni zbyt duże kwoty. A na jakie zarobki może liczyć Krzysztof Piątek? 

Dotychczasowy majątek piłkarza szacowany jest na około 15 milionów euro. W 2019 roku jego wartość transferowa wynosiła aż 40 milionów euro! Kwota robi wrażenie, prawda? To jeszcze nie koniec. Z samego kontraktu z Hertha BSC mężczyzna inkasuje nawet 1,8 miliona euro podczas sezonu. Jak widać mężczyzna nie może narzekać na zbyt niskie zarobki, chociaż i tak odbiegają one znacznie od tego, co zarabiają czołowi piłkarze na świecie jak. Robert Lewandowski czy Cristiano Ronaldo. 

Krzysztof Piątek – wiek, wzrost, waga 

Informacje jak wiek, wzrost i waga są stałym punktem niemalże każdego naszego artykułu poświęconemu znanej i lubianej osobie. Nie inaczej jest w przypadku Krzysztofa Piątka. Co więcej dane te nie pozostają bez znaczenia, zwłaszcza kiedy jest się sportowcem. Oto co udało nam się ustalić. 

Mężczyzna urodził się 1 lipca 1995 roku w Dzierżoniowie (woj. dolnośląskie), więc jest w wieku 27 lat, a jego znak zodiaku to Rak. Mimo, że na nazwisko ma Piątek, to urodził się w sobotę. Ponoć był bardzo energicznym dzieckiem i od zawsze lubił aktywność fizyczną. 

Jeśli chodzi o wzrost, to pewnie nie będziecie zaskoczeni, jeśli powiemy Wam, że Krzysiek jest wysokim mężczyzną i mierzy 183 cm. Co z jego wagą? Być część z Was będzie zaskoczona, ale waga piłkarza wynosi około 77 kg. 

Zobacz: Sebastian Szymański – daty dołączenia, obecne drużyny, dziewczyna, zarobki, gdzie gra, tatuaż, wiek, wzrost, żona, rodzice, ojciec

Krzysztof Piątek – żona, narzeczona czy dziewczyna? 

Wielbicielki Krzysztofa Piątka z pewnością zastanawiają się, czy piłkarz ma dziewczynę, narzeczoną lub żonę. Życie uczuciowe zawsze budzi zainteresowanie wszelkiej maści sportowców i celebrytów. Co udało nam się ustalić w przypadku reprezentanta Polski? 

Niestety, dla fanek Krzysia mamy złą informację – mężczyzna od 2013 roku związany jest z Pauliną Piątek (z domu Procyk, która jest jego żoną. Dziewczyna jest w wieku 27 lat. Para wzięła ślub w 2019 roku i dotychczas nie doczekali się dzieci. Być może jest to tylko kwestia czasu?

Żonę Piątka bez problemu znajdziecie na Instagramie pod nazwą paulynaaa_a. Aktualnie śledzi ją prawie 75 tysięcy followersów. Wydaje się, że dziewczyna aspiruje do tego, by stać się pełnoprawną celebrytką na miarę Mariny Łuczenko czy Ani Lewandowskiej. Czy uda jej się dołączyć do polskich WAG’s? Chyba musimy jeszcze trochę poczekać… 

Krzysztof Piątek – rodzeństwo, brat 

Wiemy już, że Krzysztof nie ma narzeczonej, lecz żonę, a jak wygląda sprawa z rodzeństwem? Może ma równie przystojnego brata? Sprawdziliśmy to również dla Was. Czego się dowiedzieliśmy?

Okazuje się, że piłkarz jest najmłodszy spośród czwórki rodzeństwa. Z racji tego, że rzadko rozmawia z dziennikarzami o swoim życiu prywatnym, nie wiadomo zbyt wiele na temat tego, czym zajmuje się jego rodzeństwo oraz w jakim jest wieku. Niestety nie udało nam się też niczego dowiedzieć o jego bracie. Sprawdziliśmy także, czy mężczyzna jest spokrewniony z piłkarzem Polonii Warszawa – Łukaszem Piątkiem. Potwierdzamy, że Łukasz nie jest bratem Krzysztofa i nie są związani węzłami krwi.  

Dzięki nam wiesz już, w jakim wieku jest Krzysztof, kim jest jego żona, oraz że jego bratem nie jest Łukasz Piątek. Mamy nadzieję, że dowiedziałeś się najważniejszych informacji o tym obiecującym piłkarzu. Jesteśmy ciekawi, czy Mundial 2022 przełoży się na wzrost popularności mężczyzny. A co Wy myślicie na jego temat? Śledzicie jego karierę, a może jest Wam zupełnie obojętny? Zostawcie poniżej komentarz. 

Jakub Nowak
Jakub Nowak
Miłośnik gry na gitarze, skończył studia ekonomiczne, lubi sprawdzać różnego rodzaju produkty w boju.
Sprawdź jeszcze

Popularne