Strona głównaCelebryciSportowcyAdam Kownacki - kiedy walka, waga wiek, wzrost, rodzice, żona, zarobki

Adam Kownacki – kiedy walka, waga wiek, wzrost, rodzice, żona, zarobki

Adam Kownacki to pięściarz wagi ciężkiej. Od 7 roku życia mieszka z rodzicami w Stanach Zjednoczonych. To tam rozwijała się jego kariera. Ma także amerykańskie obywatelstwo. Dotychczas stoczył 23 walki i przegrał jedynie 3 z nich. Nieszczęśliwie się jednak składa, że były to jego trzy ostatnie walki (marzec 2020, październik 2021, lipiec 2022). W lutym miał stoczyć kolejny pojedynek, jednak do niego nie doszło.

Jakie plany ma Adam Kownacki? Kiedy walka, na którą czekają kibice nie tylko z Polski? Piszemy zarówno o tym, jak i o życiu prywatnym zawodnika. Zapraszamy do lektury. 

Adam Kownacki – wiek, wzrost, waga 

W sportach walki waga zawodnika ma kluczowe znaczenie. W każdej z dyscyplin, m.in. właśnie w boksie, zawodnicy są klasyfikowani w kategoriach wagowych. Przed każdą z walk są ważeni. W ten sposób sprawdza się, czy spełniają wymagania dyktowane przez przepisy i mogą zmierzyć się w ringu.  

Wiek, waga i wzrost mogą przesądzić o wyniku walki. Zawodnik, który jest niższy, może mieć lepszą koordynację ruchową i lepiej sobie radzić z wysokim przeciwnikiem. Wiek może grać na korzyść tego, który ma doświadczenie, ale to młodość ma swoje prawa, więc często bierze górę nad umiejętnościami i opanowaniem starszego zawodnika. 

Wiek, wzrost i waga Adama Kownackiego:

wiek: ur. 1989 (34 lata)

wzrost: 191 cm

waga: 114 kg (walczy w kategorii waga ciężka)

Adam Kownacki – kiedy walka?

Nie ma żadnych szczegółowych informacji na temat tego, kiedy walka Adama Kownackiego. Pięściarz przygotowuje się do kolejnych pojedynków, co relacjonuje na Instagramie. Nie są jednak znane żadne szczegóły na ten temat. Sporo zamieszania wywołał odwołany pojedynek z lutego 2023 roku. Jednak tak naprawdę, sam Kownacki nigdy nie potwierdził, że będzie walczyć na gali Premier Boxing Champions w Minneapolis i zmierzy się z Devinem Vargasem. 

Sporo pytań o to, kiedy kolejny pojedynek, kiedy walka, zadają fani zawodnika. Adam Kownacki debiutował 30 października 2009 roku. Aż do marca 2020 roku nie przegrał żadnego z 20 pojedynków, a 15 z nich wygrał przez nokaut. Potem trzykrotnie przegrał. Jakby tego było mało, jego walka z lutego 2023 roku z Devinem Vargasem została odwołana w ostatniej chwili. To wszystko sprawia, że apetyty kibiców są spore. 

Nie ma wątpliwości co do tego, że w kolejnym pojedynku Adam Kownacki będzie chciał udowodnić, że jest w znakomitej formie i wraca na szczyt. Jego kariera jest teraz w kluczowym momencie, a przyszłe zarobki zależeć będą od tego, na jakie ruchy zdecyduje się w najbliższych miesiącach. 

Nie jest to jeszcze przesądzone, ale być może kolejną walkę stoczy w Polsce. Miał na ten temat rozmawiać z dziennikarzem, specjalistą od boksu i piłki nożnej, Mateuszem Borkiem. 

Adam Kownacki – rodzice, żona, dzieci

Nie wiadomo zbyt wiele na temat tego, kim są rodzice Adama Kownackiego. Gdy pięściarz miał 7 lat, cała rodzina wyemigrowała do USA, najprawdopodobniej w celach zarobkowych. To tam Kownacki zaczął trenować sporty walki. Zaczynał od karate, ale po obejrzeniu kilku pojedynków w ringu, zdecydował się na boks. Do niego też miał zdecydowanie lepsze predyspozycje fizyczne.

Żona Kownackiego, Justyna, również mieszkała w Stanach. Para poznała się przez Facebooka i spotkała się na imprezie organizowanej z okazji Święta Dziękczynienia w polskim klubie w Nowym Jorku. 

W jednym z wywiadów żona sportowca przyznała, że zawsze stresują ją walki i przychodzi na nie w ostatnim momencie, by tego doświadczać jak najkrócej. Zabiera ze sobą przyjaciółkę, która jest dla niej wsparciem wtedy, gdy emocje biorą górę. Sama pracuje jako menadżerka w hotelu. Poza tym wspólnie z pięściarzem wychowuje dwoje dzieci. 

Małżeństwo ma dwóch synów: Kazimierz urodził się w 2019 roku, a Tadeusz dwa lata później. Chłopcy noszą imiona po swoich dziadkach, ale Adam Kownacki wspomina, że nosili je również wybitni Polacy. 

Adam Kownacki – zarobki

Adam Kownacki jest dobrze zarabiającym pięściarzem. Za ostatnią walkę, o czym pisali polscy dziennikarze, miał dostać 750 tysięcy dolarów. Nie zawsze jednak jego zarobki były imponujące. 

Był czas, że za dnia pracował fizycznie na budowie, a wieczorami był ochroniarzem w klubie. Do tego sporo trenował, by osiągnąć sportowy sukces. 

Jakub Nowak
Jakub Nowak
Miłośnik gry na gitarze, skończył studia ekonomiczne, lubi sprawdzać różnego rodzaju produkty w boju.
Sprawdź jeszcze

Popularne