Strona głównaCelebryciFreak FightyŁukasz Mandzio Samoń - wikipedia, wzrost, wiek, waga, orientacja seksualna, dziewczyna, chłopak,...

Łukasz Mandzio Samoń – wikipedia, wzrost, wiek, waga, orientacja seksualna, dziewczyna, chłopak, femboy

Mandzio, to polski influencer, który na rynku działa już ponad 10 lat. Znany jest przede wszystkim z “Kwadratowej masakry” – serii filmów ze świata Minecraft. Obecnie jest jednym z “najświeższych” zawodników największej gali freak fightowej w Polsce. Kim jest chłopak, jak ma na imię i jak kiedyś wyglądał?  Czy nastąpiła u niego zmiana płci i jaka jest jego orientacja seksualna, kim jest femboy? Odpowiedzi na te i inne pytania znajdują się poniżej. 

Zobacz: Karol Karolek Dąbrowski – wiek, wzrost, waga, kto to, dziewczyna, walka, rzyga

Łukasz Mandzio Samoń -kto to? Wikipedia, wiek, wzrost, waga

A jak ma na imię Mandzio? Odpowiedzi na to pytanie nie znajdziemy na stronach Wikipedii, dlatego musieliśmy znaleźć je sami. Mężczyzna nazywa się Łukasz Samoń i w Internecie posługuje się pseudonimem Mandzio. Łukasz to polski influencer, działający na YouTube od 2006 roku. Urodził się 19 marca 1996 roku w Lublinie. W tym roku skończy 27 lat. W Internecie podejrzewany o bycie osobą trans. Na jego social mediach, pokazał swój coming out. Jego orientacja seksualna, zdziwiła ludzi, jednak jego fani przyjęli ją normalnie. Niektórzy tylko myśleli, że w grę wchodziła zmiana płci.

Swój pierwszy kanał w tym serwisie założył 17 lipca 2012 roku, a w zeszłym roku obchodził dziesięciolecie istnienia. Stworzył go dla ludzi, by mogli na nim znaleźć treści zabawne i rozrywkowe. Mandzio nie stara się być na siłę zabawny. Chce być w tym wszystkim jak najbardziej autentyczny. Obecnie na jego kanale każdy może znaleźć nie tylko nagrania z gier komputerowych, ale również wywiady z ludźmi, których reputacja nie jest najlepsza. 

Źródło: Instagram xmandzio

W styczniu 2018 roku, wraz z Ignacym Łukowskim stworzyli kanał “Mniej Więcej”, który działał do grudnia 2021 roku. Kiedyś mieli na nim prawie 900 tysięcy subskrybentów. Mandzio wraz z Kolegą Ignacym nagrywali tam filmiki, w których próbowali nowych rzeczy, grali w gry a także odpowiadali na najdziwniejsze pytania. Hasłem przewodnim ich kanału było “komplikowanie prostych rzeczy”. Ich najpopularniejszym filmem był “Spróbowaliśmy WSZYSTKIEGO z McDonalda”, który ma ponad 4 miliony wyświetleń. 

Ostatnio znowu zaczęło być o nim głośno. Na gali FameMMA 16 został ogłoszony kolejnym zawodnikiem, który weźmie udział w kolejnym wydarzeniu. Z pewnością jego atutami są waga i wzrost. Mandzio ma 190cm wzrostu i waży w okolicach 100 kg. W lipcu było to 90 kg. Zawalczy on z Karolem Dąbrowskim, z którym już od dawna jest w konflikcie. 

Łukasz Mandzio Samoń – kiedyś, gruby

Początki działalności Łukasza na YouTubie, sięgają 2012 roku. Wtedy właśnie powstał jego pierwszy kanał xMandzio, na którym nagrywał jak wraz z innymi gra w gry. Podobnie jak większość influencerów w tym czasie, zaczynał od nagrywania Minecrafta z takimi osobami jak Boxdel, Nitro, ReZi czy Stuu. Obecnie jego kanał posiada 1,82 milionów subskrypcji. Najpopularniejszą serią na kanale była “Kwadratowa masakra”.

Zobacz: Fame MMA 17 – kiedy? Kiedy konferencja?

W filmie z 24 czerwca 2022 roku “Rozliczenie z przeszłością”, Mandzio opowiada swoim widzom, co musiał przejść jako osoba gruba i wyśmiewana przez rówieśników. Łukasz nigdy nie należał do osób szczupłych. A wręcz przeciwnie. Kiedyś bardzo lubił jeść i zawsze był największym chłopcem. W szkole był obiektem drwin i żartów, co miało destruktywną postawę na jego postawę społeczną. Na ścieżce do zdrowego życia miał kilka wzlotów i upadków. Po liceum udało mu się schudnąć do 95 kg . Jednak przez swoją działalność na YouTube i fakt, że w pełni się jej poświęcił, doprowadził do ponownego wzrostu wagi. W wieku 22 lat ważył 146kg. Przez kolejne 3 lata niewiele z tym robił, akceptując to, że ludzie uważają go za ‘takiego grubego błazna”. Nie wierzył w siebie ani w swoje możliwości do momentu, w którym jego kanał nie zaczął umierać. Wtedy też znalazł w sobie siłę, by ponownie o siebie zawalczyć i otworzyć nowy kanał. 

Źródło: Instagram xmandzio

O problemach Mandzia z jego wagą zrobiło się głośno w 2018 roku. Po odcinku Komputronika, w którym Łukasz wystąpił, w Internecie pojawiło się bardzo niekorzystne zdjęcie. Widać na nim było, jak zmienił się wygląd Łukasza w ostatnim czasie, jak bardzo przytył. Wtedy myślał, że nic już z tym nie zrobi i zawsze będzie tak wyglądał. Nic bardziej mylnego. W momencie, gdy zorientował się, jak duży się stał, postanowił coś z tym zrobić. Zaczął regularnie ćwiczyć i jeść mniej, co przyniosło spodziewane efekty. Dzięki temu w ciągu 3 miesięcy schudł 40 kg. Jednak nie był to koniec jego walki. 

Po tym jak Łukasz schudł do 95 kg, znowu odpuścił. Jak sam przyznaje, winna temu była psychika. Po tylu latach obelg i wyzwisk w jego kierunku, a także zmęczony dietą i treningami, miał już dość. Znowu zaczął tyć, jednak gdy przekroczył ponownie 115 kg, uznał, że wystarczy. Dość siebie i swojego dotychczasowego życia. Wiedział, że ma tylko dwa wyjścia: zostać tam gdzie był i nie robić nic, powoli się w tym zatracając lub zacząć żyć na nowo. Poszedł na siłownię, wyrobił sobie lepsze nawyki żywieniowe, dzięki czemu dzisiaj jest zdrowszy i silniejszy niż kiedykolwiek. 

Łukasz Mandzio Samoń – orientacja seksualna, dziewczyna femboy, coming out i trans chłopak?

Wyśmiewanie się z wyglądu chłopaka nie skończyło się niestety w momencie, gdy schudnął. Ponowna fala krytyki wylała się na niego, gdy zaczął ubierać się inaczej niż większość facetów. Internauci byli ciekawi czy stała za tym zmiana płci. Jego styl nie przez wszystkich został zrozumiany. On sam określa się jako femboy, czyli mężczyznę który czuje się kobieco i tak się ubiera. Mandzio przyznał, że nie jest to dla niego rzecz nowa i od zawsze interesował się tą tematyką. Na wdrożenie nie pozwalała mu jednak jego znaczna tusza. Był w długoletnim związku. Miał dziewczynę, nawet narzeczoną, para jednak rozstała się, a chłopak obecnie jest singlem. 

Wiadomość o nowym stylu Łukasza, nie była jednak jedyną, która zelektryzowała fanów. Na swoim story na Instagramie dokonał również coming outu. Pytany wielokrotnie przez internautów czy jest trans, postanowił ujawnić, że identyfikuje się jako osoba queer. Tacy ludzie nie określają swojej tożsamości słowami gej, lesbijka, bi lub trans. Mandzio, jak też inne osoby queer, uważa, że powyższe słowa nie określają go w stu procentach. 

Mandzio, jak możemy przeczytać powyżej, przeszedł w swoim życiu dużo trudnych momentów. Niejednokrotnie upadał, by potem znowu powstać silniejszym. Taka fala krytyki złamała by niejednego, jednak on na to nie pozwolił. Oby przygoda w FameMMA przyniosła mu więcej korzyści niż strat.   

Zobacz: Sarius – wiek, wzrost, waga, z dziewczyną, walka, Wikipedia

Sprawdź jeszcze

Popularne