Strona głównaCelebryciStaszek z Górali - gdzie mieszka, ile ma lat, wiek, nazwisko

Staszek z Górali – gdzie mieszka, ile ma lat, wiek, nazwisko

Górale – program Telewizji Polsat przybliżający prawdziwe życie górali. Polacy kochają autentyczność i nawiązania do kultury, więc nie dziwi, że stał się on popularny, a ich bohaterowie są obdarowywani ogromną sympatią.

Jednym z ulubieńców telewidzów jest pan Staszek. Starszy juhas mieszkający… No właśnie – gdzie? Poza tym ciekawe, jak ma na nazwisko oraz ile ma lat? Czy wiemy o nim coś więcej? Przekonaj się, czytając artykuł!

Zobacz: Tomasz Karauda – pochodzenie, żona, pochodzenie nazwiska, wiek, dr, wikipedia, rodzice, życiorys, gdzie przyjmuje, życiorys

Staszek z Górali – gdzie mieszka?

Co łączy Staszka z Górali z braćmi Golec? Bynajmniej nie są to umiejętności muzyczne, czy też zebrany majątek. Wspólnym mianownikiem jest fakt, że panowie pochodzą z gór (choć z różnych części) oraz mają pokaźne grono ludzi darzących ich szczególną sympatią.

Uczucie jest na tyle silne, że wielu fanów chciałoby wiedzieć, gdzie mieszkają osoby, które tak podziwiają. I choć nikt nie myśli o składaniu wizyt Golcom (tak przynajmniej mi się wydaje), to w przypadku pana Staszka jest nieco inaczej.

Staszek z Górali prowadzi skromne, góralskie życie. Jest życzliwy i serdeczny, przy czym jest szczery i mówi bez ogródek. Nic dziwnego, że widzowie czują zmniejszony dystans (nie to, co do braci Golec) i nie wydaje im się dziwnym przyjeżdżanie do obcego mężczyzny w gości.

W każdym razie to, gdzie mieszka Staszek z Górali nie jest wielką tajemnicą. W pierwszym odcinku wyznał, że wołają go Staszkiem ze Zadku, bo mieszka “na zadku” Podbukowca. Jest to osiedle miejscowości Piwniczna-Zdrój, niedaleko Nowego Sącza.

Dom Staszka został wybudowany lata temu przez jego rodziców. To drewniana chałupa na glinianych murach. Budynek stanął w 1958 roku i pełni rolę schronienia dla Staszka do dziś.

Staszek z Górali – wiek, imię i nazwisko, Wikipedia

Co jeszcze wiadomo o góralu z programu Polsatu? Niestety niezbyt wiele. Próżno szukać też informacji na Wikipedii. Wiki, choć zwykle wszechwiedząca, w przypadku uczestników Górali nie ma się czym pochwalić. O Staszku nie ma ani słowa. Wikipedia nie zdradza, jaki jest wiek górala, ani nawet jakie jest prawdziwe nazwisko naszego bohatera.

Mówię prawdziwe, ponieważ Google w swoich wynikach sugeruje nazwisko Bafia. Niestety, Staszek Bafia z projektu Bartłomieja Jureckiego nie jest Staszkiem z Górali. Nie zgadza się to, gdzie obaj panowie mieszkają. 

Źródło: Facebook Górale Polsat Play

Nawiasem mówiąc, Jurecki stworzył coś wyjątkowego. Przedsięwzięcie ukazuje charakterystyczną góralską urodę, ukształtowaną przez surowe podhalańskie warunki. Polecam się zapoznać, jeśli fascynuje Cię życie ludzi gór.

Skoro nie wiemy, jak Staszek z Górali ma na nazwisko, to może chociaż wiadomo, ile ma lat? Po części tak. Góral ma około 60 lat, natomiast dokładny wiek nie jest znany.

Nie udało mi się też dotrzeć do informacji na temat partnerki Staszka. Nic nie wskazuje na to, by mężczyzna kogoś miał. Z programu wynika, że mieszka sam z owcami i kotami.

Zobacz: Małgorzata Tomaszewska – mąż, pierwszy mąż, rozwód, kiedyś, dzieci, wiek. wzrost, rodzice

Najważniejsze informacje o Staszku, zebrane w jednym miejscu:

  • Gdzie mieszka? – Piwniczna-Zdrój, Podbukowiec
  • Imię i nazwisko – nazwisko nie jest znane
  • Wiek – około 60 lat
  • Kim jest? – juhas
  • Żona – nic nie wskazuje na to, by Staszek był w związku

Staszek to góral z krwi i kości. Jego sposób bycia zachwycił wielu i rozumiem, że część jego fanów chciałaby powiedzieć mu to prosto w twarz. Stąd z pewnością wynikają poszukiwania informacji na temat tego, gdzie mieszka, ile ma lat i jak ma na nazwisko.

Choć zdradziłam jego adres (mniej więcej), zachęcam, żeby jednak nie przyjeżdżać w odwiedziny. Pamiętaj, że choć Ty widzisz pana Staszka na ekranie i wydaje Ci się on znajomy – Ty dla niego jesteś kompletnie obcą osobą. Nie wydaje Ci się to trochę dziwne?

Jak byś się czuł, gdybyś został wyrwany ze swoich codziennych obowiązków, bo jakaś nieznana Ci osoba przyjechała z rodziną Cię zobaczyć – niczym zwierzę w zoo.

Zobacz: Magdalena Ogórek przed operacjami plastycznymi. Jak wyglądała kiedyś?

Sprawdź jeszcze

Popularne