Strona głównaOff-topicJak się rozpłakać? Sprawdzone sposoby

Jak się rozpłakać? Sprawdzone sposoby

Niektóre sytuacje wymagają od nas uronienia łzy. Zdarza się, że czasem wypada się rozpłakać, a czasem chcemy to zrobić. Chęć wymuszenia czegoś, udania wzruszenia czy uzyskania pewnych korzyści to tylko niektóre z sytuacji, które wymagać mogą od nas rozpłakania się. Wbrew pozorom nie jest to wcale takie łatwe, jak mogłoby się wydawać. Dla zwykłej osoby, która nie musi wykorzystywać takich umiejętności na co dzień, rozpłakanie się bez powodu może się okazać całkowicie niemożliwe. Umiejętność rozpłakania się na zawołanie to niewątpliwie domena aktorów, którzy ze względu na specyfikę swojej sprawy niejednokrotnie muszą dostosować mimikę twarzy do granej sceny. Zastanawiasz się jak się rozpłakać bez powodu? Jak robią to inni? Czy to takie trudne? Triki, jakie stosują, są jednak ogólnie znane, dlatego warto zapoznać się z nimi, by móc rozpłakać się w razie takiej potrzeby. 

Zostań z nami, aby się przekonać:

  • Jak się rozpłakać bez powodu?
  • Jak się rozpłakać szybko?

Zobacz: Jak nie iść do szkoły?

Jak się rozpłakać bez powodu?

Zastanawiasz się, jak się rozpłakać szybko? A może potrzebujesz sprawdzonych sposobów na szybkie uronienie łzy? Metod radzenia sobie w sytuacjach, wymagających od nas rozpłakania się na zawołanie jest wiele, jednak do najbardziej popularnych należą:

  • smutne wspomnienia

Śmierć ukochanej babci czy przyjaciela, straty zwierząt, wydarzenia, które wywarły na naszych emocjach wyjątkowe odczucia to tylko niektóre z przykładów wspomnień, które przyprawić mogą nas o uronienie łzy. Jak się rozpłakać szybko? Warto przypomnieć sobie smutne doświadczenia z przeszłości. Rzucił się chłopak? Byłaś zakochana bez odwzajemnienia? Straciłaś przyjaciółkę? Twoi Rodzice niedawno się rozwiedli? To właśnie smutne wspomnienia, czyli podróż pamięcią w mniej bądź bardziej odległe czasy sprawia, że jesteśmy w stanie rozpłakać się bez powodu. 

  • pomyśl o czymś wzruszającym

Dla wielu osób pomocnym w rozpłakaniu się jest postawienie się na miejscu osoby doświadczonej smutnymi wydarzeniami, a także pomyślenie o czymś, co nas wyjątkowo rozczula. Jak się rozpłakać szybko? Pomyśl, że kiedy Ty spokojnie śpisz w swoim łóżku, inni giną na wojnie czy przeżywają dramaty i rozstania. Aktorzy, odgrywający rolę, w których mają za zadanie rozpłakanie się, bardzo często wykorzystują tę metodę, wczuwając się bezpośrednio w bohatera i uczucia mu towarzyszące.

  • wpatruj się w ustalony punkt

Sposobem, znacznie bardziej mechanicznym jest wpatrywanie się w jeden, ściśle ustalony punkt. Może to być kwiatek, obraz, ale równie dobrze jeden z mebli. W zdecydowanej większości przypadków wystarczy tylko 30 sekund ciągłego wpatrywania się w owy punkt. Warto dodać, że aby skuteczność była większa, nie należy mrugać. Po przełamaniu momentu, kiedy mamy wrażenie, że obraz przed oczami nam się rozmywa, łzy same napłyną nam do oczu i zaczną spływać po policzkach. 

  • pocieraj oczy

Kolejny sposób, który jest równie skuteczny, polega na pocieraniu oczu. Warto je uprzednio zamknąć i pocierać dłońmi. Po ponownym otwarciu powiek należy unikać mrugania przez kilkanaście sekund. Nawet jeśli nie uda nam się rozpłakać, to metoda ta jest w pełni bezpieczna i nie ma żadnego wpływu na nasze samopoczucie. Pocierając oczy, należy zachować jednak ostrożność i pamiętać o uprzednim umyciu dłoni.

  • gotowe preparaty

Oprócz sposobów, które są bardziej, bądź mniej skuteczne, na rynku dostępne są gotowe preparaty, które pozwalają na uronienie łzy nawet największemu twardzielowi. Jednym z nich jest spray mentolowy, który po kontakcie z gałką oczną powoduje łzawienie. Jeśli nie dysponujemy nim, warto spróbować powąchać krople miętowe, bądź inne produkty, które w swoim składzie posiadają dużą zawartość mentolu. 

Jak widać, sposobów na to jak się rozpłakać bez powodu jest sporo. Podzielić je można zarówno na mechaniczne, jak i psychologiczne. Nie oznacza to jednak, że każda z wymienionych metod sprawdzi się w 100% przypadków, jednak możliwość wyboru, a także dobór odpowiedniej techniki, pozwolą uzyskać szybko zamierzony efekt. 

Sprawdź:

Jakub Nowak
Jakub Nowak
Miłośnik gry na gitarze, skończył studia ekonomiczne, lubi sprawdzać różnego rodzaju produkty w boju.
Sprawdź jeszcze

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz komentarz
Proszę wpisać swoje imie

Popularne