Strona głównaPoradyJak nie iść do szkoły?

Jak nie iść do szkoły?

Od kiedy istnieją szkoły, uczniowie z różnych pobudek próbowali i dalej próbują co jakiś czas urwać się z lekcji lub całkiem nie pójść do szkoły. Jeżeli zastanawiasz się co zrobić żeby nie iść do szkoły, to poniżej przedstawiamy kilka sprawdzonych sposobów. Pozwolą one Ci na odpoczynek dzień lub dwa od lekcji. Przedstawione przykłady to sprawdzone sposoby  co zrobić żeby nie iść do szkoły. Najczęściej na to jak nie iść do szkoły pomaga jedynie udawanie choroby. Jak szybko zachorować żeby nie iść do szkoły? Jeżeli szukasz odpowiedzi i planu postępowania  jak zostać w domu i nie iść do szkoły, to świetnie trafiłeś.

Jak szybko zachorować, żeby nie iść do szkoły?

Plan na zostanie w domu warto zacząć wdrażać dzień wcześniej. Co zrobić żeby nie iść do szkoły? Jak przekonać rodziców? Zacznij już od wieczora udawać objawy choroby. Masz kilka możliwości:

  • problemy żołądkowe – na kolacji mów, że nie masz apetytu, siedź przy stole z dość skwaszonym humorem, mów, że nie masz ochoty jeść, nic Ci nie smakuje. Możesz powiedzieć już wtedy, że boli Cię brzuch, jednak takie objawy przechodzą w ciągu kilku godzin. Jak nie pójść do szkoły w tej sytuacji? Rano powiedz rodzicom, że w nocy też bolał Cię brzuch i mało spałeś w nocy, jesteś zmęczony i wycieńczony. Rodzice mogą wtedy zdecydować, żebyś został w domu i odpoczął. Aby faktycznie przekonać rodziców żeby nie iść do szkoły, ważne jest, aby w nocy nie zasypiać szybko, wiercić się i rano, podobnie jak przy kolacji, także bardzo mało zjeść.

     

  • ból gardła – jeżeli zazwyczaj chętnie chodzisz do szkoły, nie starasz się wywijać od lekcji to taki sposób może sprawdzić się w poszukiwaniu rozwiązania jak zostać w domu i nie iść do szkoły. Tutaj dużo zależy od rodziców czy nie są nadopiekuńczy i nie zaprowadzą Cię od razu do lekarza.

     

  • dreszcze, początki grypy – staraj się oddychać przez nos. Najlepiej ubierz się w bardzo grube ubrania, zawiń się w koc i udawaj oznaki osłabienia. Staraj się czasem pokasływać, a gdy jesteś sam pocieraj twarz i oczy. Twoja twarz będzie wyglądać na rozpaloną i będzie wiarygodniejszym sposobem, aby przekonać rodziców żeby nie iść do szkoły

Przede wszystkim sposobem na to, jak nie pójść do szkoły jest wiarygodność. Jeżeli uda Ci się przekonać rodziców żeby nie iść do szkoły i pozwolą Ci opuścić lekcje nie okazuj radości i zadowolenia. A zatem jak zostać w domu? Powiedz, że nie chcesz opuszczać lekcji. Wymyśl, że na którejś miało być coś ciekawego, a poza tym nie chcesz mieć zaległości. Koniecznie zaraz po tym okaż jakiś udawany objaw lub zmęczenie. Staraj się być naturalny. Nie możesz przesadzić w żadną stronę za bardzo. Jeżeli zostajesz sam w domu, Twoi rodzice mogą wrócić, aby sprawdzić jak się czujesz i upewnić się, że nie udawałeś choroby. 

Jeżeli Twój sposób pomógł ci zostać w domu i nie iść do szkoły, dla pełnej wiarygodności musisz stopniowo “dochodzić do zdrowia”. Niech twój stan poprawi się w ciągu całego dnia, abyś na drugi dzień nie musiał iść do lekarza. 

Jak nie pójść do szkoły?

Co zrobić żeby nie iść do szkoły? Na pewno nie możesz wywoływać u siebie prawdziwej choroby. Może udać Ci się zachować, jednak nie wiesz jakie będą tego skutki. Pamiętaj, że zdrowie jest najważniejsze i nie możesz go narażać z jakiegokolwiek powodu. Istnieją liczne sprawdzone sposoby co zrobić, żeby nie iść do szkoły, ale staranie się o prawdziwe zachorowanie nie może do nich należeć. Zanim zaczniesz próbować takich rozwiązań, zastanów się jak nie iść do szkoły w inny sposób. Oprócz choroby najczęstszym rozwiązaniem i równie skutecznym jest udawanie choroby. Każda prawdziwa choroba zawsze niesie za sobą konsekwencje.

Co zrobić żeby nie iść do szkoły oprócz choroby?

Zastanawiając się jak nie pójść do szkoły, nie trzeba wymyślać przeróżnych wymówek. Czasem najlepszym rozwiązaniem na to, jak nie iść do szkoły, jest szczera rozmowa. Jeżeli będziesz szczery z Twoimi rodzicami, mogą okazać Ci zrozumienie i pozwolić Ci zostać w domu ten jeden dzień. Prawdziwa i otwarta rozmowa może okazać się jedynym słusznym rozwiązaniem jak przekonać rodziców żeby nie iść do szkoły. W końcu pamiętaj, że oni też byli kiedyś dziećmi i na pewno docenią fakt, że nie próbowałeś ich oszukać i czegoś zrobić żeby nie iść do szkoły. Znaj tylko umiar i nie proś rodziców o zostanie w domu co drugi dzień.

Zobacz:

Jakub Nowak
Jakub Nowak
Miłośnik gry na gitarze, skończył studia ekonomiczne, lubi sprawdzać różnego rodzaju produkty w boju.
Sprawdź jeszcze

Popularne