Strona głównaOff-topicDropingo - opinie, skład, szkodliwość

Dropingo – opinie, skład, szkodliwość

Dropingo to firma, o której zahuczało w sieci. Z jednej strony zamysł, jak i działanie jest prawidłowe, z drugiej wiele osób twierdzi, że produkt jest szkodliwy. Co to dokładnie jest? W jaki sposób tego używać? Czy faktycznie może to skrzywdzić twoje dziecko? Dropingo – gdzie kupić ten specyfik? Odpowiadamy!

Dropingo — co to właściwie jest?

Dropingo to płyn do jamy ustnej. Działa to podobnie jak tabletki barwiące zęby. Być może rodzice „terroryzowali” cię takim wynalazkiem już kilka lat temu. Krople Dopingo stosuje się przed każdym myciem zębów. Miesza się je z wodą, a następnie przepłukuje usta. Efekt? Po kilku sekundach na zębach pojawi się plama, osad, który wskazuje, iż te zęby wymagają bardzo dokładnego wyszczotkowania.

Produkt sprawdzi się u tylko u dorosłych, ale i u dzieci. Właśnie z myślą o najmłodszych został on zaprojektowany. Z pewnością każda mama wie, jak ważne jest uzębienie jej dziecka. W pewnym wieku brzdąc odmawia już pomocy przy myciu zębów i decyduje się wziąć ten ogromny obowiązek na swoje barki. Chcesz jednak i tak zadbać o to, aby kły twojego dziecka były zdrowe i dokładnie wyszczotkowane? W takim razie ten płyn to coś dla ciebie! 

Dropingo — opinie i szkodliwość

W sieci zawrzało. Wiele przerażonych mam zwróciło uwagę na szkodliwość produktu. Choć nikt dokładnie nie sprawdził, już w kilka chwil opinie o produkcie były bardzo negatywne. Mowa głównie o barwniku e133, który jest zakazany w niektórych „mądrych” krajach oraz o „rakotwórczym” polisorbacie (według internautów na forum). Sprawdźmy to!

Informacje o rzekomym nowotworze, szkodliwości i toksyczności produktu były tak głośne, że wypowiedział się o tym sam producent. Już po tej wypowiedzi, komentarze, jak i posty szybko zaczęły znikać, a ludzie, którzy wcześniej bardzo głośno krzyczeli, teraz całkowicie zamilkli. Tak, produkt Dropingo jest całkowicie bezpieczny!

Dropingo — szkodliwy płyn, przed którym ostrzegają rodzice? Dropingo skład produktu

Faktycznie w dużych dawkach mogą one wywołać reakcje alergiczne. Warto jednak podkreślić, że błękit brylantowy to jedynie 0,5% w składzie, a polisorbat 80 to jedynie 2%. Tak znikome ilości nie wpłyną negatywnie na zdrowie, życie czy bezpieczeństwo dziecka. Dropingo nie jest ani szkodliwe, ani trujące, ani rakotwórcze.

O bezpieczeństwie zapewnili nie tylko producenci, ale i dermatolodzy i stomatolodzy. Barwnik błękitu brylantowego był jednym z zarzutów, wraz z polisorbatem. Internauci pomylili polisorbat 80 (który znajduje się w składzie) z inną substancją o nazwie triklosan (której nie ma w składzie). Faktycznie triklosan może przynieść nieoczekiwane efekty i być niebezpieczny dla życia i zdrowia dziecka.

Dropingo — gdzie kupić? Dropingo cena

Wiesz już, że jest to produkt całkowicie bezpieczny, a cała kontrowersja wokół niego wynikała jedynie z paniki i niewiedzy internautów. Oczywiście zwrócenie uwagi na „problem” było słuszną sprawą, jednak warto na przyszłość pamiętać, aby wszystko dokładnie sprawdzić, zanim wyda się „wyrok”.

Przejdźmy już do samego działania, zakupu, jak i ceny. Smak jest owocowy, co z pewnością wpadnie w gusta twojego dziecka. Opinie w internecie odnośnie do skuteczności produktu są podzielone. Jedni twierdzą, że barwi, inni nie. Ciężko tutaj jednoznacznie określić przyczynę takiego stanu. Warto jednak pamiętać, że ten produkt barwi jedynie zęby wymagające wyczyszczenia. Jeśli są one czyste – „nie zadziała”.

Cena jest bardzo niska. Dopingo – gdzie kupić ten płyn? Dopingo dostępne jest w aptekach i drogeriach, zarówno tych internetowych, jak i stacjonarnych. Koszt jednej butelki do od 10 do 20 złotych. warto jednak pamiętać, że ten produkt rozcieńczasz z wodą. 10 mililitrów preparatu wystarczy, aż na 160 użyć. 

Kto nie powinien korzystać z Dopingo?

Są oczywiście przeciwskazania. Jeśli twoje dziecko jest uczulone na jakikolwiek składnik znajdujący się w Dopingo — zrezygnujcie z użycia. Preparatu nie powinny używać także dzieci poniżej 3 roku życia oraz osoby z aparatem na zęby. Jeśli opisane przypadki nie dotyczą ani ciebie, ani twojego dziecka, śmiało możecie korzystać z tego płynu. Pozwoli wam on na zachowanie śnieżnobiałych i zdrowych zębów.

Jakub Nowak
Jakub Nowak
Miłośnik gry na gitarze, skończył studia ekonomiczne, lubi sprawdzać różnego rodzaju produkty w boju.
Sprawdź jeszcze

Popularne