Jakby to powiedziała J.K. Rowling: jeśli śmieszą Cię kompilacje na YouTube w stylu Spróbuj się nie zaśmiać albo Ukryta kamera – śmieszne! to niezawodny znak, że jesteś boomerem. Jeśli chcesz dowiedzieć się, kim jest boomer i co to znaczy, jeśli ktoś skwituje Cię stwierdzeniem Ok, boomer to zapraszam do lektury!
Boomer – co to? Slang zaskakuje
Boomer – kto to? Co to określenie w slangu młodzieżowym znaczy? Krótko mówiąc: boomer to ktoś, kto jest zacofany i nie rozumie dzisiejszych trendów. Jeśli ktoś pokazuje swoim rodzicom mema, a oni pytają: Kto jest na tym zdjęciu?, to znaczy, że są oni boomerami, bo nie rozumieją idei memów. Jednak boomer nie musi być osobą, która całkowicie nie ogarnia Internetu. Dla nastolatków w wieku 12-14 lat nawet osoby o 10 lat starsze są boomerami – mimo że one również należą do pokolenia Z.
Na początku, kiedy tłumaczono, kim jest boomer, w definicjach podawano, że tak są nazywane osoby z innych pokoleń – a zwłaszcza z pokolenia baby boomers – które nie rozumieją nowych technologii i które wolą się na nie zamknąć i wspominać, jak to kiedyś było. Dzisiaj nastolatki używają słowa boomer także w odniesieniu do ludzi, którzy korzystają z najnowszych technologii na co dzień. Mają na przykład TikToka czy Instagrama, ale śledzą inne rzeczy, które dla młodszych nie są ciekawe ani zabawne.
Boomer – kim jest tak naprawdę Boomer?
Boomer – co to znaczy w praktyce? Moja młodsza o 8 lat siostra nazwała mnie kiedyś boomerem, dlatego, że nie wiedziałam kto to szkieletor i o co chodzi w memach z nim – do teraz nie ogarniam, co jest w nich śmiesznego. Wygoogluj szkieletor memy i daj znać w komentarzu, czy Ciebie też to nie śmieszy – możliwe, że również jesteś już w jakimś stopniu boomerem. Dlaczego zostałam tak nazwana? Bo mimo że siedzę w temacie memów, to zamknęłam się na te, które do sieci trafiły już jakiś czas temu i nie jestem na bieżąco z memowymi trendami.
To samo dotyczy TikToka – moja główna strona na tym portalu jest przepełniona śmiesznymi i słodkimi filmikami ze zwierzętami. Dla ludzi w wieku mojej siostry takie rzeczy nie są już aż tak fajne, jak dla mnie. Mimo że mam dopiero 24 lata i nadal jestem młoda, to dla ludzi o 8-10 lat młodszych jestem już trochę boomerem, bo nie zawsze rozumiem ich poczucie humoru. Na przykład jak pierwszy raz usłyszałam, jak ktoś krzyczy w galerii Boks, stop! to miałam takie, yyy o co chodzi, a młodsze o X lat dziewczyny, które szły przede mną, od razu się zaśmiały.
Właściwe, jeśli w ogóle zastanawiasz się, kto to jest boomer, to całkiem możliwe, że już trochę nim jesteś. Jeśli ktoś nie jest na bieżąco w slangu i skrótach, to najczęściej jest po prostu starszy i nie śledzi już tego, przez co jak usłyszy jakiś zwrot, to musi googlować, co to znaczy. Czy w byciu boomerem jest coś złego? Ani trochę! Mimo że z jednej strony dobrze jest być na bieżąco, to nie ma przecież obowiązku śledzenia nowych trendów, jeśli nie jesteśmy ich na serio ciekawi. Bycie młodzieżowym na siłę jest dla młodych osób dość żenujące – uwierz mi, widać różnicę między osobami, które naprawdę są na bieżąco, a tymi, które wiedzą, o co chodzi bardzo pobieżnie. Jednak czy zachowania starszych pokoleń nie są od zawsze żenujące dla tych młodszych? Przecież młodzież zawsze czuje się niezrozumiana, więc jeśli kręci Cię podglądanie, co słychać w generacji Z, to śmiało!
Ok, boomer – co to znaczy?
Co znaczy, jeśli ktoś podsumuje Twoją wypowiedź zwrotem Ok, boomer? Cóż, jest to znak, że dana osoba nie chce z Tobą dyskutować na jakiś temat, bo ma całkiem odmienne zdanie i wie, że wasze podejścia są nie do pogodzenia. Czy jest to obraźliwe? Według mnie nie – ok, boomer znaczy tylko tyle, że ktoś nie ma ochoty na siłę przekonywać Cię do własnego zdania, co jest raczej dobrym podejściem. Samo słowo boomer według mnie również nie jest negatywnie nacechowane – bycie trochę zacofanym to przecież normalna sprawa. Im starsi jesteśmy, tym więcej mamy na głowie, a jeśli nasza praca nie jest związana z nowymi technologiami czy social mediami, to skąd mamy znać wszystkie trendy? Zostanie boomerem jest naturalną koleją rzeczy, więc nie ma co spinać czterech liter, jeśli ktoś nas tak nazwie 🙂
Już wiesz, co to znaczy boomer i zwrot ok, boomer – daj znać w komentarzu, czy czujesz się już boomersko, czy jeszcze nie 🙂
Sprawdź: