Strona głównaMotoryzacjaJoseph Amissah - czym się zajmuje? Co robi, kim jest kolekcjoner?

Joseph Amissah – czym się zajmuje? Co robi, kim jest kolekcjoner?

Na popularnym programie dla fanów motoryzacji TVN Turbo od jakiegoś czasu można obejrzeć nowe show o tytule „Kolekcjoner”. Jego bohaterem jest Joseph Amissah, znany szerokiej rzeszy fanów motoryzacji i nie tylko, jako The Collection. Pod takim też pseudonimem działa w mediach społecznościowych. Wiele osób zastanawia się, kto to i czym się zajmuje w życiu popularny kolekcjoner samochodów. Jego zbiory robią ogromne wrażenie, ale jak zarabia na spełnianie swojej pasji? Oto, kim jest naprawdę.

Sprawdź: Budda TV – kto to, ile ma lat, Wikipedia, skąd ma pieniądze?

Joseph Amissah – czym się zajmuje? Co robi?

Kolekcjoner, czyli Joseph Amissah, jest jedną z bardziej tajemniczych i fascynujących postaci w świecie motoryzacji. Na Wikipedii i innych popularnych serwisach próżno szukać, kto to. Niewiele wiadomo o tym słynnym fanie samochodów i jego rodzinie, czy tym czym się zajmuje dokładnie w życiu. Zanany jest przede wszystkim za to, co robi – kolekcjonuje drogie auta. W jego zbiorach luksusowych aut znajdują się także wyjątkowe perełki, o które większość nie posądziłaby fana sportowych aut. Należy do ich chociażby kultowy maluch, czyli Fiat 126p. Jednak, wbrew pozorom, właściciel blue cube avinion nie zbiera aut do trzymania ich w garażu czy gablocie. Posiadane auta wykorzystuje w normalnym, codziennym życiu. 

Tak, jak było wspomniane wcześniej Joseph Amissah jest właścicielem blue cube aviation, ale nie jest to oczywiście jedyne luksusowe auto w jego garażu. W kolekcji wartej około 11 milionów znajdują się m.in.: Rolls Royce Wraith, Ferrari F12, Lamborghini Aventador SVJ, McLaren 600LT, McLaren 720S, Ford Mustang Fastback Eleanor, Mercedes 280SL Pagoda, BAC Mono, Porsche 911 GT3 RS i Lancia Delta HF Integrale. Kolekcja Josepha Amissah jest w zupełności jego prywatną własnością, ale chętnie pokazuje on ją światu i nie tylko w mediach społecznościowych. Jedną rzeczą z tego, co robi w związku ze swoim hobby jest organizowanie pokazów ekskluzywnych samochodów. Występował on ze swoim  stoiskiem na Poznań Motor Show.

Kolekcjonowanie samochodów jest pasją, ponieważ zawodowo Joseph Amissah jest przedsiębiorcą. Właściciel blue cube aviation w wywiadach przyznawał, że auta to także pewna inwestycja, bowiem to, co robi – robi dla swoich dzieci. W przyszłości będą one mogły korzystać z samochodów albo je sprzedać. Najważniejsze dla kolekcjonera są jednak dobre wspomnienia i zabawa z dziećmi, więc chętnie wozi je także Maluchem.

Joseph Amissah – żona, partnerka, dziewczyna

Wiadomo, czym się zajmuje Joseph Amissah i choć podobno jest on otwartą i szczerą osobą to o jego życiu prywatnym nie wiadomo zbyt wiele. W sieci często pojawiają się pytania o jego żonę lub dziewczynę. Jego nazwisko także często pojawia się w zestawieniu w popularnymi damskimi imionami polskimi, jak Dagmara czy Wiktoria. Kim są obie Panie w takim razie i jaki mają związek ze słynnym kolekcjonerem? 

Okazuje się, że Joseph Amissah ma za sobą burzliwą historię życia. Był on już wcześniej w związku małżeńskim. Jednak rozstał się z żoną. Niestety, nie są znane tożsamość czy wiek żony tego milionera. Według pogłosek żona milionera zostawiła go, ale ze związku ma dwóch synów. Tajemnicze imiona Dagmara i Wiktoria mają należeć do obecnej dziewczyny i córki kolekcjonera. Nie wiadomo jednak, na ile to prawda, ani która z nich jest Wiktorią, a która Dagmarą. Kolekcjoner nie opowiada raczej o swoim życiu prywatnym i żonie, ale zdarza mu się wspomnieć o dzieciach.

Według plotek słynny kolekcjoner miał przeżyć po rozpadzie związku z wcześniejszą partnerką przeżyć załamanie i z powodu depresji stracić cały majątek. Jednak po dojściu do siebie odbudował wszystko na nowo.

Joseph Amissah – rodzina, dzieci

Nie wiadomo nic na temat poprzednich partnerek, ani wieku żony milionera. Prawdą jest jednak, że kolekcjoner jest obecnie w związku, z którego narodziła się córka. O obecnej partnerce niestety także nic nie wiadomo. W sieci próżno szukać informacji o tym, czy jest ona żoną, wieku czy jak się poznała z Josephem Amissah. W rodzinie milionera jest łącznie troje dzieci – dwóch synów oraz córka. Nie wiadomo, jak się nazywają, ale wiadomo ile mają lat. Jeden syn jest w wieku 15 lat, a drugi w wieku 14 lat. Obaj przyszli na świat w Szwecji. Wiadomo także, ile lat ma córka Amissah.  Najmłodsza pociecha ma dopiero 10 lat. Dziewczynka jest Polką. To właśnie ze względu na rodzinę milioner przeprowadził się do Polski. Podobno wraz z dziewczyną i dziećmi mieszka obecnie w stolicy Wielkopolski, Poznaniu, dokąd przeniósł się z Konstancina.

Zobacz: Salon samochodowy AAA Auto – sprawdzamy opinie

Joseph Amissah – majątek, ile zarabia i na czym zarabia?

Dla rzeszy fanów Joseph Amissah stanowi inspirację i przykład do naśladowania, zachęcający do podążania za swoimi marzeniami i nie poddawania się ze względu na przeciwności losu. Większość fanów zastanawia się jednak, na czym zarabia i skąd ma tak duży majątek, by móc sobie pozwolić na realizację kosztownej pasji. Okazuje się, że milioner poszedł w ślady ojca, gdy chodzi o pasje. W życiu zawodowym jest on biznesmenem, działającym w branży lotniczej. To, jak zarabia obejmuje pośrednictwo w handlu i wynajmie samolotów. Joseph Amissah jest właścicielem firmy Blue Club Aviation, która zajmuje się wynajmem samolotów. Firma jest źródłem, na czym zarabia przede wszystkim, lecz nie jedynym.

Joseph Amissah jest także zanany w branży restauracji w Poznaniu. W zeszłym roku otworzył własną restaurację w Poznaniu pod nazwą Cafe Mono. Kawiarnia znajduje się na terenie City Parku i odznacza się wyjątkowym wystrojem, który doceniają fani motoryzacji. W jego poznańskiej restauracji stoi jeden z eksponatów z jego kolekcji – BAC Mono.

Joseph Amissah – ile ma lat, skąd pochodzi, gdzie mieszka?

Wiadomo już, kto to taki ten słynny The Collection, ale w sumie nie do końca. Ostatecznie o tym, kim jest człowiek świadczy także jego pochodzenie czy gdzie mieszka, a nie tylko jego majątek. 

O pochodzeniu Josepha nie wiadomo wiele. Przedsiębiorca pochodzi z Ghany, ale jako dziecko przeniósł się wraz z rodziną do Londynu, gdzie mieszkał przez większość życia. Z pewnością przeprowadzka wpłynęła na to, kim jest teraz. Ojciec milionera chciał w ten sposób zapewnić swoim pociechom dobrą edukację i lepszą pozycję na życiowy start. W kwestii tego, jak zarabia poszedł w ślady ojca, który jest właścicielem ghanijskich linii lotniczych. Nie wiadomo, ile lat mają rodzice milionera ani rodzeństwo, jakie posiada. Wiadomo jednak, ile lat ma on sam – obecnie jest w wieku 54 lat. Milioner aktualnie mieszka w City Parku w Poznaniu.

Jakub Nowak
Jakub Nowak
Miłośnik gry na gitarze, skończył studia ekonomiczne, lubi sprawdzać różnego rodzaju produkty w boju.
Sprawdź jeszcze

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz komentarz
Proszę wpisać swoje imie

Popularne