Strona głównaOff-topicCzy Patryk Jaki ma romskie pochodzenie?

Czy Patryk Jaki ma romskie pochodzenie?

Kontrowersyjny były kandydat na prezydenta Warszawy. O kim mowa? O Patryku Jaki. Kim jest Patryk Jaki i dlaczego wzbudza takie ogromne kontrowersje nie tylko wśród kolegów polityków, ale także wśród opinii publicznej? Patryk Jaki jest polskim politykiem, jednocześnie pełni funkcję wykładowcy akademickiego, a od 2019 roku jest także posłem do Parlamentu Europejskiego IX kadencji. Odkąd zrobiło się o jego osobie głośno, wiele osób pragnie wiedzieć i snuje domniemanie, że Patryk Jaki ma romskie pochodzenie. Czy Patryk Jaki jest cyganem? Rodzicami Patryka Jakiego są prezes Wodociągów i Kanalizacji w Opolu Ireneusz Jaki. O matce Patryka Jakiego niewiele lub nawet wcale nie ma informacji. Głośno o rodzicach Patryka Jakiego, głównie o ojcu polityka zrobiło się z tego powodu, że przed objęciem stanowiska prezesa Wodociągów i Kanalizacji w Opolu, stracił on tę posadę. Za sprawą Patryka Jakiego ojciec ponownie wrócił na to stanowisko w 2016 roku i pełni je do dzisiaj. Według większości, Jaki ma ogromne wpływy, jeżeli chodzi o przyznawane stanowiska w urzędach. 

Patryk Jaki jest romem/cyganem?

Nie ma nigdzie mowy o tym, żeby Patryk Jaki był romem. Niektórzy spekulują, że dziadek Jakiego miał romskie pochodzenie, stąd też sam Jaki jakoby mógłby mieć romskie pochodzenie. Śledząc karierę Patryka Jakiego, a także jego pochodzenie oraz rodzinę, można wyczytać, że rozpoczął on dosyć wcześnie karierę polityczną. Posiada tytuł magistra politologii, którą ukończył na Uniwersytecie Wrocławskim. Dlaczego tak głośno o nim? Według wielu opinii, to Patryk Jaki pociąga za sznurki w opolskich urzędach i to przez  niego większość stanowisk jest obsadzona. Swoją karierę zaczął w 2004 roku, kiedy to wstrzą protest w Opolu, a dotyczył on matury, a dokładnie wycieku pytań maturalnych z kuratorium. Marzył, aby być piłkarzem, stąd też został nawet kibicem Odry Opole. Kariera polityczna zaczęła się od Młodych Konserwatystów, skąd potem trafił do szeregów partii PiS. Nie pobył tam długo i w 2006 roku trafił do Platformy Obywatelskiej. Najgłośniej zrobiło się o nim, kiedy Jarosław Kaczyński wraz ze swoją partią postanowił zmienić treść Ustawy dotyczącej aborcji, a dokładnie punktu dotyczącego aborcji płodów z ciężkimi wadami genetycznymi i letalnymi. Zmiana ta ma zakazywać aborcji, jeżeli podczas badania prenatalnego wyjdzie, że płód urodzi się z uszkodzeniami. Jaki związek ma Patryk Jaki ze sprawą? Od 2013 roku jest żonaty z Anną Kuszkiewicz, a rok później sam został ojcem dziecka cierpiącego na zespół Downa. Jako przeciwnik aborcji, sam niejednokrotnie wypowiadał się, że aborcja z powodu wad genetycznych, w tym właśnie zespołu Downa, powinna być zakazana. Sam posiada syna, który walczy z tą wadą i nie widzi zastrzeżeń, aby takie dzieci mogły żyć. Po tych wypowiedziach wylała się fala hejtu na polityka, z racji tego, że większość osób jest przeciwna jego opinii i nie powinien popierać tej zmiany jedynie przez swoje doświadczenie. To nie jedna sytuacja, przez którą Patryk Jaki był na tapecie. Wybory na prezydenta Warszawy w 2018 roku przyniosły mu również sporo sławy, między innymi dlatego, że był głównym przeciwnikiem Rafała Trzaskowskiego. 

Odkąd jest czynnym politykiem, Patryk Jaki oraz jego pochodzenie zaczęło być brane na tapetę. Wiele osób się zastanawia, czy faktycznie Patryk Jaki romem jest. A jeśli sam romem nie jest, to czy Jaki posiada romskie pochodzenie. Jest bardzo aktywny w sieci, między innymi na Twitterze, gdzie można znaleźć jego wypowiedzi. Pytanie, czy Patryk Jaki jest romem być może powstało ze względu na wygląd i urodę Jakiego. Według niektórych być może posiada on w dalszej linii korzenie romskie. Jednak w Internecie nie ma informacji na ten temat. Czytając na temat rodziców, oboje są polskiego pochodzenia. Wzrost Patryka Jakiego również jest zagadką. Ciężko znaleźć informacje na temat rodziny, czy innych ciekawostek, jak wzrost Jakiego, jedynie kariera polityka jest szeroko opisana, ponieważ jak na 30-latka, to kariera polityczna Patryka Jakiego jest naprawdę szeroka.

Jakub Nowak
Jakub Nowak
Miłośnik gry na gitarze, skończył studia ekonomiczne, lubi sprawdzać różnego rodzaju produkty w boju.
Sprawdź jeszcze

4 KOMENTARZE

Popularne