Strona głównaOff-topicCzy to prawda, że Lech Wałęsa nie żyje?

Czy to prawda, że Lech Wałęsa nie żyje?

Lech Wałęsa jest polskim politykiem oraz laureatem Pokojowej Nagrody Nobla z 1983 roku. W latach od 1990 do 1995 roku był prezydentem Rzeczpospolitej Polski.  Jak zapewne większość Polaków wie był to jeden z kluczowych uczestników obrad Okrągłego Stołu a także  w 1980 roku jednym z głównych negocjatorów, który doprowadził do zawarcia porozumień sierpniowych czyli ugody pomiędzy robotnikami ogarniętymi strajkiem oraz rządem. Polityk został uhonorowany wieloma bardzo ważnymi nagrodami – został między innymi uznany za Człowieka Roku 1981 oraz za jednego z najważniejszych ludzi  roku, co ogłosił popularny Tygodnik Time. Nawet Port Lotniczy w Gdańsku został nazwany jego imieniem, nie wspominając nawet o licznych placach ulicach czy setkach pomników  z jego twarzą. Obecnie jednak jest to starszy człowiek, który zmaga się z problemami zdrowotnymi. Nic zatem dziwnego że internauci szukają informacji – Lech Wałęsa nie żyje czy to prawda? Jest to niestety duże pole do popisu dla licznych oszustów, którzy zamieszczają takie informacje na specjalnie wykreowanych stronach internetowych, które tylko czekają aż naiwni internauci zaczną klikać w sensacyjne linki. Niestety może się to skończyć całkowitym opróżnieniem konta internetowego, gdyż w ten sposób złodzieje mogą włamać się nawet do telefonu czy też komputera i wykraść wszystkie hasła którymi posługuje się internauta.

 Lech Wałęsa – choroba

Ostatnimi czasy Lech Wałęsa niejeden raz zaszokował czytelników, kontaktując się z nimi ze szpitala przy pomocy mediów społecznościowych. Nie tak dawno przechodził operację oka i ujawnił że planuje  żyć jedynie 5 lat.  Czyżby znał datę swojej śmierci, czy po prostu wpadł w depresję jak wiele Polaków i nie chcę dłużej żyć? Znany polityk zapewnił że przez najbliższe 5 lat zamierza wypełnić wszystkie swoje zobowiązania czyli wyjazdy za granicę, wykłady oraz liczne spotkania, natomiast później chciałby już umrzeć ponieważ jest zmęczony.  Nawiązał również do swojej rodziny i stwierdził że nikt spośród jej członków nie żył tak długo jak on.  Czy wobec tego fraza “Lech Wałęsa nie żyje 2022” będzie miała rację bytu? Oby nie!  

Lech Wałęsa – wypadek  z jego udziałem?

Miejmy nadzieję, że były prezydent będzie jeszcze długie lata cieszył się dobrym zdrowiem oraz oczywiście dobrym widzeniem po operacji oczu.  Dziennikarz w owym wywiadzie zapytał również co się stanie jeżeli Lech Wałęsa będzie żył dłużej niż zaplanowane 5 lat?  Sam prezydent odrzekł, że nie byłby wówczas zadowolony i zaznaczył że wszystkie sprawy życiowe ma pozamykane. Niestety mężczyzna znany jest ze swojego braku optymizmu i częstego narzekania na swój los, mimo że internauci nie znajdują żadnych wyników na hasło “Lech Wałęsa wypadek”.  Być może były prezydent zdaje sobie sprawę, że dramatyczne wyznania to coś co podoba się czytelnikom mediów rozrywkowych i sam z radością dostarcza im pożywki. Faktycznie wypowiedzi mężczyzny są szeroko komentowane w mediach, a wiele osób po prostu martwi się o stan zdrowia zarówno fizycznego jak i psychicznego polityka.  Ostatnio mężczyzna również przeszedł operację serca, co faktycznie mogło go zestresować i spowodować częstsze myślenie na temat przyszłości.  Jednakże wiemy, że operacja udała się  pomyślnie.  Dlatego też nie warto zwracać uwagi na sensacyjne nagłówki spotykane w mediach społecznościowych,  ponieważ często są one tworzone nie przez wiarygodnych dziennikarzy, ale oszustów chcących ogołocić konta internetowe i wpuścić wirusa do sprzętów odbiorców.

Zobacz też:

Jakub Nowak
Jakub Nowak
Miłośnik gry na gitarze, skończył studia ekonomiczne, lubi sprawdzać różnego rodzaju produkty w boju.
Sprawdź jeszcze

Popularne