Strona głównaCelebryciSportowcyJakub Kiwior - wzrost, waga, partnerka, dziewczyna, rodzice, obecne drużyny, daty dołączenia,...

Jakub Kiwior – wzrost, waga, partnerka, dziewczyna, rodzice, obecne drużyny, daty dołączenia, zarobki

Mistrzostwa Świata właśnie się rozpoczęły! Mimo że w polską reprezentację mało kto wierzy, to i tak sporo osób czeka na mecze z jej udziałem. Lewandowski, Zieliński, Szczęsny- większość z nas kojarzymy te nazwiska, dlatego w tym artykule skupimy się na młodszym zawodniku polskiej reprezentacji. Czesław Michniewicz upatruje w nim lidera naszej defensywy – o kim mowa? O Jakubie Kiwiorze. Czy ma partnerkę? Kim są jego rodzice? Jakie są jego obecne drużyny i zarobki? Sprawdzamy!

Jakub Kiwior – wiek, wzrost, waga

Wiek, wzrost i waga w sportach zawodowych mają ogromne znaczenie. Jak te dane wyglądają w przypadku Jakuba Kiwiora?

 • wiek – 22 lata 
 • wzrost – 1,89 m
 • waga – 80 kg

Jakub Kiwior jest na boisku, odkąd skończył 4 lata. Według wielu kibiców, jego wzrost i waga predysponują go do bycia obrońcą. Jego główna pozycja w Spezii Calcio to środkowy obrońca. Dodatkowe pozycje to: lewy obrońca lub defensywny pomocnik. 

Jakub Kiwior – obecne drużyny, daty dołączenia

W jakiej obecnie drużynie jest Jakub Kiwior? W Spezii Calcio, czyli we włoskim klubie. Data dołączenia do niego to: 31 sierpnia 2021 roku. Co ciekawe piłkarzem interesują się takie kluby jak: Atletico Madryt czy AC Milan. 

Skoro już wiesz, jaka jest obecna drużyna i data dołączenia do niej Jakuba, to oto wszystkie kluby, w których piłkarz jest od początku swojej kariery: 

Polska: 

 • Chrzciciel Tychy
 • Grom Tychy
 • GKS Tychy
 • APN GKS Tychy

Belgia: 

 • RSC Anderlecht

Słowacja: 

 • FK Železiarne Podbrezová
 • MŠK Žilina

Włochy:

 • Spezia Calcio

Kontrakt z włoskim klubem Jakub Kiwior podpisany ma do 30 czerwca 2025, jednak Internet huczy od informacji, że Atletico Madryt zaczął bacznie przyglądać się Polakowi. W sieci krąży filmik, na którym Robert Lewandowski wyraża swój podziw względem Kiwiora – powiedział, że już podczas rozgrzewki zauważył, że piłkarz ma coś w sobie. 

Zobacz: Mateusz Wieteska – rodzeństwo, rodzice, rodzina, daty dołączenia, wiek, wzrost, zarobki, Klaudia Kurek

Jakub rozpoczął treningi w wieku 4 lat. Gdy miał 15 lat został przetransferowany do belgijskiego klubu – RSC Anderlecht. W tym czasie wraz z drużyną zdobył mistrzostwo Belgii, a w Lidze Młodzieżowej UEFA rozegrał pięć meczów. Później przeniósł się do słowackiego FK Železiarne Podbrezová, z którego szybko przetransferowany został do topowego MŠK Žilina. To z tym teamem zdobył wicemistrzostwo Słowacji. Do włoskiej Spezii został przetransferowany za 2 mln euro.

Jakub Kiwior – dziewczyna

Jakub Kiwior z dziewczyną

Czy Jakub Kiwior ma partnerkę? Tak – jest nią Claudia Redheaded. Dziewczyna jest tancerką – jej twerkowe układy mają na TikToku i Instagramie ponad milion wyświetleń. Claudia w 2018 roku była w półfinale europejskich mistrzostw świata w twerku! Rok wcześniej zdobyła pierwsze miejsce w zawodach w Niemczech. Na co dzień dziewczyna prowadzi warsztaty i lekcje twerku oraz jest właścicielką sklepu z odzieżą dedykowaną temu stylowi tanecznemu. 

Niecały rok temu Jakub Kiwior oświadczył się swojej partnerce – zrobił to we Włoszech, w których para mieszka na co dzień. Od jak dawna piłkarz jest związany ze swoją dziewczyną? Jakbub nie podzielił się dokładną datą rozpoczęcia ich relacji, jednak ich pierwsze wspólne zdjęcie na Instagramie jest sprzed 2,5 roku. 

Jakub Kiwior – rodzice, zarobki

Czy wiadomo, jakie są zarobki piłkarza? W Spezii Calcio Jakub zarabia 186 tys. euro rocznie. Szacuje się, że jego majątek wynosi obecnie około 1 mln złotych. Aktualna wartość rynkowa Jakuba Kiwiora to 6 mln euro. 

Kim są rodzice piłkarza? Jako że nie jest to bardzo znany zawodnik, to mało które serwisy przeprowadzają z nim bardziej intymne wywiady. Artykuły i rozmowy z reprezentantem dotyczą głównie jego kariery zawodowej. Nie wiadomo więc, czym dokładnie zajmują się rodzice Jakuba Kiwiora. Podobno jego ojciec porzucił prowadzenie własnej działalności i zajął się karierą syna, z którym wyjechał do Belgii. 

Zobacz: Kamil Grabara – obecna drużyna, wzrost, daty dołączenia, dziewczyna, zarobki, rolex, waga, rodzice

Jakub Kiwior – reprezentacja Polski 

Jakub Kiwior w reprezentacji Polski jest od 2016 roku. Piłkarz brał więc udział w ostatnim Mundialu w 2018 roku – zarówno wtedy, jak i dziś jest on na pozycji obrońcy. W celu przypomnienia sobie przyszłych meczów Polski na Mistrzostwach Świata oto krótka rozpiska: 

 • pierwszy mecz z Meksykiem – 22 listopada (wtorek) o godzinie 17
 • drugi mecz z Arabią Saudyjską – 26 listopada (sobota) o godzinie 14
 • trzeci mecz z Argentyną – 30 listopada (środa) o godzinie 20

Czy będą kolejne mecze? Większość kibiców jest sceptycznie do tego nastawiona, ale kto wie, może Polska zaskoczy tym razem? Daj znać w komentarzu, czy planujesz oglądać starcia polskich piłkarzy, czy jednak odpuszczasz sobie tę część Mundialu? Jeśli tak – jakie wyniki typujesz dla poszczególnych meczów?

Już wiesz, jaka jest waga i wzrost Jakuba Kiwiora. Piłkarz na Instagramie wydaje się być po uszy zakochany w swojej partnerce, Claudii. Jeśli chodzi o karierę zawodową, to obecną drużyną Jakuba jest włoski klub – Spezia Calcio. Dokładna data dołączenia do niego to: 31 sierpnia 2021 roku. Kontrakt z Spezią podpisany ma do 30 czerwca, jednak kto wie, może Atletico Madryt zdecyduje się przechwycić piłkarza wcześniej? Do wielu informacji o rodzicach Jakuba niestety nie udało nam się dotrzeć, więc jeśli wiesz coś na ten temat, daj znać w komentarzu! 

Jakub Nowak
Jakub Nowak
Miłośnik gry na gitarze, skończył studia ekonomiczne, lubi sprawdzać różnego rodzaju produkty w boju.
Sprawdź jeszcze

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz komentarz
Proszę wpisać swoje imie

Popularne