Strona głównaCelebryciIga Świątek - zarobki, sponsorzy, czym jeździ, tik nerwowy, okrzyk, tatuaż, mama

Iga Świątek – zarobki, sponsorzy, czym jeździ, tik nerwowy, okrzyk, tatuaż, mama

Iga Świątek – zwyciężczyni 35. meczów pod rząd. Jako jedyna Polka zajęła 1. miejsce w rankingu Women’s Tennis Association (WTA). W tym roku została zwyciężczynią French Open – zresztą nie pierwszy raz. Ma na koncie tyle zwycięstw, że wymienianie ich zajęłoby mi wieki – jest jedną z lepszych tenisistek na świecie. 

Iga Świątek – kim jest w życiu prywatnym? Co wiemy o Igi Świątek rodzicach? Ile zarabia? Jakim samochodem jeździ Iga Świątek? Chłopak – ma? Zapraszam do lektury 🙂

Iga Świątek – kim jest?

Iga Świątek – kim jest? Oczywiście tenisistką i to jedną z najlepszych. Iga ma dopiero 21 lat, a mówią o niej ludzie z całego świata. Urodziła się 31 maja 2001 roku. Mieszka w Raszynie. Ma siostrę, starszą o trzy lata, która studiuje na Uniwersytecie Medycznym w Lublinie. 

Iga Świątek trener

Kim jest trener Igi Świątek? Jej obecnym trenerem jest Tomasz Wiktorowski, który wcześniej prowadził Agnieszkę Radwańską – Iga współpracuje z nim od tego sezonu. Jej poprzednim trenerem był Piotr Sierzputowski – tenisistka odniosła z nim wiele sukcesów. Po rozejściu z Igą, zaczął współpracę z Amerykanką – Shelby Rogers.

iga światek konferencja

Iga Świątek zarobki, majątek. Ile zarobiła Iga Świątek ostatnio?

W sporcie zawodowym zarabia się naprawdę ogromne sumy. Nie ma się co dziwić – jeśli chcesz być najlepszy/a, to właściwie wyzbywasz się swojego życia i skupiasz się tylko na swojej dyscyplinie. Wszyscy wiemy, że najlepsi sportowcy podporządkowują całe swoje życia dla kariery. Godzinami trenują i podróżują, przez co czasu dla siebie jest naprawde mało. Kiedy Twoja pasja staje się Twoją pracą, to granica między życiem prywatnym, a zawodowym, rozmywa się. Branie udziału w największych zawodach czy turniejach niesie za sobą również ogromny stres. Dlatego właśnie najlepsi sportowcy zawsze znajdują się pod opieką psychologa sportowego.

Kwestia zarobków Igi Świątek interesuje bardzo wiele osób. Ludzie na forach co chwilę tworzą nowe wątki w stylu: Iga Świątek – majątek, jaki ma?, Jakim samochodem jeździ Iga Świątek?, Zarobki Igi Świątek – na jakim poziomie są? Fani chcą znać Igę Świątek od prywatnej strony. Chcą wiedzieć, jakim samochodem jeździ, kim są jej sponsorzy i ile zarobiła na danym turnieju. Tak jak już pisałam, zwycięstwa w największych turniejach ciągną za sobą ogromne wynagrodzenia. Igi Świątek majątek jest jednym z większych w świecie polskiego tenisa. W tym sezonie zarobiła 6,396,819 dolarów. Podobno w całej karierze zarobiła 11,3 miliona dolarów – na liście wszech czasów WTA daje jej to 49. miejsce. Mimo, że do Sereny Williams jej daleko – amerykańska tenisistka jest na 1. miejscu, a jej majątek wynosi aż 94,5 mln dolarów – to jak na tak młody wiek, Iga radzi sobie świetnie i w bardzo szybkim tempie pnie się w górę właściwie wszystkich rankingów, nie tylko tych z zarobkami. Jeśli chodzi o polską tenisistkę, której majątek jest największy, to jest nią oczywiście Agnieszka Radwańska, która zajmuje 10. miejsce w rankingu WTA – jej majątek to 25,7 mln dolarów. 

Jakim samochodem jeździ Iga Świątek? Porsche, Lexus, a może Ferrari?

Jakim samochodem jeździ Iga Świątek? Kolejna rzecz związana z Igi Świątek majątkiem, którą interesują się jej fani. Iga Świątek na co dzień jeździ Mini Clubman Cooper. Tenisistka jeździłą również Lexusem – współpracowała z tą eksluzywną marką samochodową. W ramach turnieju WTA w Stuttgarcie Iga Świątek dostała Porsche. Był to już czwarty z rzędu turniej WTA, który zwyciężyła. Jaki model Porsche Iga Świątek dostała? Porsche Taycan GTS Sport Turismo.

Iga Świątek prywatnie 

Co robi Iga Świątek prywatnie, kiedy nie jest na korcie? Czyta! Tenisistka jest znana ze swojej miłości do książek. Bardzo często wczytuje się w biografię, jednak jej ukochaną książką jest Przeminęło z wiatrem Margaret Mitchell. Poza literaturą uwielbia włoską kuchnię. Muzyka również jest jej konikiem – Iga przed meczami często puszcza Welcome to the Jungle Guns N’ Roses. Poza tym lubi ABBE, Pink Floyd, Red Hot Chili Peppers i Coldplay. Jest również fanką Adele – Iga pojawiła się na jej ostatnim koncercie w Londynie –  podzieliła się tym z fanami na Twitterze. Jej sportową inspiracją jest Rafael Nadal – hiszpański tenisista, jeden z lepszych w historii tej dyscypliny.

Jeśli chodzi o edukację Igi, to tenisistka w 2020 roku pisała maturę. Jej wyniki były bardzo dobre – z rozszerzonego angielskiego otrzymała 96%, z rozszerzonej matematyki – 66%. Ten drugi przedmiot pisze się również w podstawowej wersji, która jest obowiązkowa dla wszystkich maturzystów. Ile Iga dostała z podstawowych egzaminów? Z matematyki i z angielskiego (który też pisze się w łatwiejszej wersji) otrzymała po 100%! Z polskiego trochę mniej, ale również bardzo dużo, bo 86%. Zatem najgorzej (ale nadal dobrze!) poszła jej matematyka w rozszerzeniu, o czym wspomniała na swoich social mediach. Iga napisała, że liczyła na więcej. Jednak podstawę napisała bezbłędnie! Jej wyniki są nieprzeciętne, zarówno w sporcie, jak i w szkole. 

młoda iga świątek

Iga Świątek tik nerwowy 

Niewiele wiadomo w temacie Igi Świątek i tiku nerwowego. Uważni fani tenisistki zauważyli u niej charakterystyczny ruch szczęką, jednak czy na pewno jest to tik nerwowy Igi Świątek? Tego nie wiemy. Mecz wiąże się z ogromnym wysiłkiem. Podczas zmęczenia często robimy różne ruchy twarzą, które niekoniecznie są tikami nerwowymi. Są również głosy na forum, że Iga rusza głową, jakby w geście przeczącym podczas meczów. Nie wiadomo czy jest to celowe działanie czy nie. Turnieje, podróże, wywiady to bardzo duży wysiłek fizyczny i psychiczny – tik nerwowy Igi Świątek może, ale nie musi być na tle nerwowym. Może jest to celowe działanie, a może nie – wie to tylko Iga. 

Iga Świątek rodzice

Kim są rodzice Igi Świątek? Tata Igi Świątek, Tomasz, również związany jest ze sportem – jest byłym wioślarzem. Brał udział w Letnich Igrzyskach w Seulu. Mężczyzna jest na każdym meczu córki, bardzo ją wspiera. To on zapisał ją na pierwszą lekcję gry w tenisa. Iga w jednym z wywiadów powiedziała, że najpierw na tenisa chodziła jej siostra. Bardzo jej tego zazdrościła i chciała z nią rywalizować na korcie, dlatego właśnie między innymi miała ochotę uczyć się, jak grać. Tata Igi Świątek zapisał córki również na basen – podobno Iga na początku bała się wody! No cóż, nie we wszystkim można być dobrym, wystarczy, że w tenisie jest numerem jeden. Tomasz Świątek nie wywierał w młodości presji na Ige – według niego sport zawodowy nie był jej narzucony. Mężczyzna chciał, aby jego córki trenowały cokolwiek, w czym mogłyby odnosić swoje małe i większe sukcesy i porażki.

Iga Świątek mama 

Kim jest Igi Świątek mama? Kobieta ma na imię Dorota i z zawodu jest lekarką – ortodontką. Kobieta praktycznie nie udziela się w mediach – nie ma o niej informacji w sieci. Podobno kontakt z córką ma ograniczony nie tylko z powodu napiętego kalendarza Igi – znalazłam informacje, że składają się na to również bardziej prywatne kwestie, których Dorota Świątek nie porusza. 

Iga Świątek chłopak

Czy Iga Świątek ma chłopaka? Iga nie tylko jest świetna w sporcie, w życiu prywatnym również wydaje się być super osobą – ma poczucie humoru, nie zadziera nosa, bije od niej dobra energia. Jednak wiadomo jak jest – sport to nie tylko sukcesy i sława, to również wyrzeczenia. W jej wieku większość osób chodzi na imprezy i prowadzi szalone, studenckie życie, czego wynikiem często są różne ciekawe i romantyczne relacje. Iga w jednym z wywiadów powiedziała, że miłość jest ważna w życiu, ale nie ma ona na nią na razie czasu. Nie ma się co dziwić – ciężko żeby jedna z lepszych tenisistek znalazła w sezonie czas na randkowanie. Odpowiedź na pytanie Czy Iga Świątek ma chłopaka? jest więc przecząca – Iga jest singielką. 

Iga Świątek tatuaż

Na forach huczy o tatuażu Igi Świątek. Czy rzeczywiście tenisistka wytatuowała sobie coś? W Internecie jest mnóstwo fejkowych zdjęć, na których jest Iga Świątek z tatuażem na ręce – w rzeczywistości tenisistka nie ma tam tatuażu. 

Iga Świątek okrzyk 

Iga Świątek – okrzyk, o co chodzi? W sportach okrzyki, ruchy, gesty, tańce są znakami rozpoznawczymi. Wszyscy kojarzymy znany taniec Ronaldinho. Okrzyk Igi Świątek również jest bardzo  popularny. Co najczęściej krzyczy tenisistka? Ulubionym okrzykiem Igi jest jazdaaaa! Często krzyczy również c’mon!

Iga Świątek sponsorzy

Kim są Igi Świątek sponsorzy? Jej pierwszym sponsorem było PZU. Iga współpracowała również z Xiaomi, była ich ambasadorką. Oczywiście tenisistka ma na koncie współpracę również z marką, która produkuje odzież sportową – Asics. Iga podpisała również umowę marką Rolex, która sprzedaje najbardziej znane zegarki na świecie.

Zobacz też:

Jakub Nowak
Jakub Nowak
Miłośnik gry na gitarze, skończył studia ekonomiczne, lubi sprawdzać różnego rodzaju produkty w boju.
Sprawdź jeszcze

Popularne