Strona głównaWierszePiękne i mądre cytaty na dzień nauczyciela

Piękne i mądre cytaty na dzień nauczyciela

Rzadko kiedy trafia się nauczyciel z pasji, który zawsze będzie wyrozumiały, cierpliwy i poda pomocną dłoń. W zdecydowanej większości trafiamy na ludzi, którzy myślą tylko o ocenach i dobrych wynikach. Choć ciężko nam może przechodzić przez gardło pochwały na ich temat, kiedy ze łzami w oczach patrzymy na kolejną jedynkę ze sprawdzianu lub kartkówki. Pozwól więc, żeby piękne cytaty na dzień nauczyciela zrobiły to za Ciebie. 

Choć nie jest to łatwe zadanie i pewnie nie raz miałeś/aś ochotę rzucić wiązanką niekulturalnych słów w stronę ciała pedagogicznego, weź głęboki wdech, otrzyj łzy i pomyśl o nich jako o zwykłych ludziach, którzy mają swoje problemy i utrapienia. Jeśli to spojrzenie na świat też do Ciebie nie przemawia, warto będzie wspólnie sprawdzić cytaty o nauczycielach na dzień nauczyciela i wybrać neutralne. 

Pedagodzy są różni, ale przecież zdarzają się i te wspaniałe wyjątki. Przypomnij sobie o tym jednym nauczycielu lub nauczycielce, dzięki którym lekcje były lekkie i przyjemne, a materiał sam wchodził do głowy. Albo przynajmniej tych, którzy nie wywoływali w Tobie bólu żołądka na samą myśl o ich przedmiocie. Skup się na tych z nich, których lubisz i którym coś zawdzięczasz i zamiast wymyślać niestworzone rzeczy, sprawdź cytaty na dzień nauczyciela, które wyrażą więcej niż tysiąc słów.

Zobacz też: Gotowe podziękowania dla nauczyciela

Cytaty o nauczycielach na dzień nauczyciela

Na początek weźmy na warsztat tych nauczycieli, których nieszczególnie lubimy. Im też należy się szacunek i laurka przynajmniej w ten jeden dzień. Zobaczmy, czy znajdą się jakieś cytaty o nauczycielach na dzień nauczyciela, które będą wystarczająco neutralne, by mogły się spodobać, ale jednocześnie, żeby nie godziły w Twoją dumę źle traktowanego ucznia. Poniżej cytaty na dzień nauczyciela, które sprawią, że inni się ucieszą, a Ty uśmiechniesz złowieszczo pod nosem.

cytaty o nauczycielach

Szczególnie lubię ten cytat, bo chociaż brzmią, jakby gloryfikowały nauczycieli, to warto wiedzieć, że nie kończy się on w tym miejscu, a ma część dalszą – „Tylko oni mogą zniszczyć coś, czego jeszcze nie stworzono”. Jeśli masz w swoim ciele pedagogicznym szczególnie paskudny przypadek sadysty, ten fragment, który zachowasz tylko w swojej głowie, z pewnością da Ci choć trochę satysfakcji.

Zobacz: Wierszyki na Dzień Nauczyciela

Kolejne cytaty o nauczycielach na dzień nauczyciela są uszczypliwe tylko, jeśli stoją w sporej opozycji do postawy Twojego pedagoga. Pamiętaj – chociaż wiem, że to trudne – powstrzymaj się przed komentarzami. Niech cytaty mówią same za siebie.

  • „Wybitni nauczyciele od zawsze wiedzieli, że ich zadaniem nie jest uczenie przedmiotu, ale nauczanie swoich uczniów.”
  • „Nie możemy nikogo niczego nauczyć. Możemy jedynie sprawić, żeby inni zaczęli myśleć za siebie”
  • „Wielką rzeczą jest uczenie się, ale jeszcze większą jest nauczanie innych.”

Czyż nie brzmią one jak piękne cytaty na dzień nauczyciela? Brzmią. Czy są neutralne i ogólne na tyle, by nie wywołać w Tobie nerwowego drgania powieki? Prawdopodobnie. Mają w sobie to coś, co z pewnością podpasuje gustom Twoich nauczycieli, jednocześnie pozostawiając Ci mnóstwo przestrzeni, by przybić sobie mentalną piątkę za spryt. Podziel się pomysłami z innymi, którzy również mogą mieć podobny problem i pokaż im pomysły na cytaty o nauczycielach na dzień nauczyciela, które zaspokoją ich potrzeby.

Piękne cytaty na dzień nauczyciela

Powyższe cytaty na dzień nauczyciela są przykładami, które sprawdzą się u tych gorszych i tych lepszych nauczycieli. Warto też w tym dniu, który jest poświęcony dla pedagogów, pamiętać, że są jeszcze tacy, którzy nie są ani źli, ani dobrzy. Nie ma sensu wyżywać się na nich tylko dlatego, że nie lubisz chodzić do szkoły albo nie czujesz nauczanego przez nich przedmiotu. W ten jeden dzień zasługują oni na kilka miłych słów i jeśli nie jesteś w stanie się do niczego podobnego zmusić, pozwól, że przedstawię Ci piękne cytaty na dzień nauczyciela, które możesz użyć.

  • „Nauczyciel uczy się wraz z kolejnymi osiągnięciami swoich uczniów. Może być nieskończenie bogaty w wiedzę nie tylko uczonego przedmiotu, ale i życia.”
  • „Nauczyciele otwierają nam oczy, uczą nie tylko budowy mitochondrium, ale również tego, by patrzeć i słuchać otaczającego nas świata. Przebudzają nasze umysły i wspierają w rozwoju.”
  • „Nauczanie to otwieranie serc uczniów na nowe rzeczy.”
  • Jeśli jednak masz w szeregach i takiego pedagoga, który położyłby się na ostrzu metaforycznego noża, byście, jako jego uczniowie, zrozumieli temat, przejdźmy do kolejnego punktu programu – piękne cytaty na dzień nauczyciela, które wzruszą i obdarowanego nauczyciela i Ciebie.
  • „Nauczyciel to wyjątkowa osoba, która wykorzystuje swoją dobroć, ciekawość świata i kreatywność, by zachęcać innych do myślenia, próbowania i tworzenia.”
  • „Wielcy nauczyciele to tacy, którzy wspierają twórcze wyrażanie siebie i łączą je z edukacją.”
  • „Nauczyciel to nadzwyczajny zawód na świecie. Codziennie ofiarowuje to, co w nim najlepsze kolejnym pokoleniom.” 

Jak widzisz, są sposoby na życzenia dla nauczycieli, których lubimy mniej lub bardziej, które jednak będą brzmiały tak, jak chcemy je odebrać. Jedną klasę statystycznie uczy dwóch naprawdę trudnych nauczycieli, jednego naprawdę wspaniałego, a pozostali są neutralni. Warto przygotować cytaty o nauczycielach na dzień nauczyciela, które będziemy mogli zaserwować każdemu z nich, jednocześnie nie robiąc niczego wbrew sobie.

Jakub Nowak
Jakub Nowak
Miłośnik gry na gitarze, skończył studia ekonomiczne, lubi sprawdzać różnego rodzaju produkty w boju.
Sprawdź jeszcze

Popularne