Strona głównaOff-topicWierszyki na Dzień Nauczyciela

Wierszyki na Dzień Nauczyciela

W kalendarzu nie ma zbyt wiele dni, w których świętujemy okazje związane ze szkołą. Jednym z wyjątków jest 14 października, kiedy obchodzimy Dzień Edukacji Narodowej, znany szerzej jako Dzień Nauczyciela. Jest to święto, które obchodzi się we wszystkich szkołach podstawowych, średnich i wyższych. Jest to dzień, w którym w szkołach mogą występować różne formy świętowania, takie jak przedstawienia czy wręczanie laurek. Największą tradycją są oczywiście wierszyki na dzień nauczyciela, które stanowią wspaniały prezent i mogą sprawić pracownikom oświaty ogromną przyjemność. W szkole spędzamy bardzo dużą część naszego życia, dlatego jest ona też ważną jego częścią. Ze szkoły wynosimy nie tylko wiedzę i oceny, ale też ważne, przydatne w życiu doświadczenia. Wszystko, co składa się na szkołę, w późniejszym życiu może okazać się kluczowe. Jako uczniowie, dbamy nie tylko o dobre oceny i jak najlepsze pisanie sprawdzianów, kartkówek czy egzaminów, ale też o relacje, które łączą nas z rówieśnikami, czy też innymi osobami z naszego szkolnego otoczenia. Nauczyciele są niezwykle ważną częścią szkoły, a więc i tego co z niej wynosimy i jak wpływa o nas w późniejszych latach. Nie dziwi więc fakt, że tak bardzo cenimy dobrych, pomocnych nauczycieli, zwłaszcza jeśli wybrali ten zawód z powołania. Dzień Nauczyciela jest więc bardzo dobrą okazją do tego, żeby odpowiednio uczcić naszych nauczycieli, oraz okazać nasz szacunek wobec nich. Nauczyciele są osobami, które często swoimi słowami i dzieleniem się swoją wiedzą, wpływają nie tylko na nasze szkolne wyniki, ale też na to jak wygląda nasze życie poza szkołą. Dla uczniów Dzień Nauczyciela jest zatem ważnym świętem, tworzącym okazję do wyrażenia wdzięczności wobec osób, które stanowią tak dużą część ich życia. Wierszyki są ciekawą i popularną formą pisania podziękowań czy życzeń, są też bardzo doceniane, zwłaszcza jeśli pochodzą prosto z serca. Pisanie wierszyków może sprawiać niektórym z nas pewne kłopoty, ponieważ wymagają one od nas cierpliwości, wyobraźni oraz dużego zaangażowania. Na szczęście w internecie możemy znaleźć wiele tekstów, które mogą służyć jako pomoc czy inspiracja. Takie teksty możemy sami modyfikować, starając się, by były nieco bardziej osobiste, dzięki czemu nabierają szczerości i prawdziwości, co jest ich najważniejszą cechą. Życzenia czy podziękowania są idealnym prezentem na dzień nauczyciela, wyrażając nasz szacunek i wdzięczność, za długie miesiące ciężkiej pracy.

Życzenia z okazji dnia nauczyciela do druku

Życzenia z okazji dnia nauczyciela do druku, muszą zawierać w sobie wszystko, co chcemy wyrazić. Chcemy nie tylko, żeby były dobrze napisane, ale też by prezentowały się estetycznie na papierze. Najważniejsze w pisaniu takich życzeń, są szczere chęci i dobre intencje, to właśnie one nadają życzeniom wartości i to one najbardziej cieszą adresata. Życzenia mogą być pisane w różnych formach i w różny sposób. Mogą być bardzo tradycyjne, lub też oficjalne, ale mogą być też przepełnione humorem i żartami, napisanie w formie wierszyka czy też rymowanki. Jeśli zawodzi nas wyobraźnia, lub też nie mamy czasu, który jest potrzebny do stworzenia idealnego tekstu do życzeń z okazji dnia nauczyciela do druku, możemy skorzystać z prac internautów, które są powszechnie i chętnie udostępniane w internecie, zarówno przez pisarskich amatorów, jak i przez osoby, które są nieco bardziej zaznajomione z tematem.

Z okazji dnia nauczyciela,

Życzymy Pani/Panu samych sukcesów,

Zarówno na polu zawodowym, jak i w reszcie życia,

Cierpliwości i czerpania radości z pracy,

Potrzebnego relaksu i odpoczynku,

Zdrowia i nieskończonego szczęścia,

Chętnych do nauki uczniów,

A przede wszystkim spełnienia wszystkich marzeń!

Krótkie wierszyki na podziękowania dla nauczyciela

Krótkie wierszyki na podziękowania dla nauczyciela to bardzo pomysłowa i popularna forma składania podziękowań, wymaga ona od nas jednak dużo pracy i wyobraźni. Im bardziej oryginalny wierszyk, tym lepiej, wymyślanie ich więc może przysporzyć nam nie lada kłopotów. To, co zawrzemy w tych krótkich wierszykach na podziękowania dla nauczyciela, zależy wyłącznie od nas i od tego, co wydaje nam się odpowiednie do sytuacji i okazji. Wierszyki mogą być poważne lub żartobliwe, sami wybierzemy jaka opcja jest dla nas tą właściwą. Każdy nauczyciel może inaczej zareagować na różne formy, dlatego ważne może się okazać, by dobrać wierszyk do osobowości nauczyciela, tak, by ucieszyć go jak najbardziej. Ważne jest, by respektować nauczyciela w naszych podziękowaniach, jednocześnie będąc szczerym i pełnym dobrych intencji. Najbardziej liczy się to, czy podziękowania płyną prosto ze szczerego serca, jednak normalne jest, że chcemy też, by były one dobrze napisane, czy zredagowane. Pisanie krótkich wierszyków na podziękowania dla nauczyciela, jest zadaniem, które pochłania zarówno nasz czas i wyobraźnie, jak i wymaga od nas dużo pracy i skupienia. Czasem może się okazać, że możemy mieć z tym trudności, dlatego też wielu z nas woli szukać pomocy i inspiracji w innych źródłach, takich jak, chociażby internet. Zyskujemy wtedy pewność, że nasze podziękowania będą dobrze i ładnie napisane. Jednocześnie możemy im nadawać nieco indywidualizmu i personalności, dzięki czemu zyskają na swojej wartości, oraz bardziej ucieszą ich adresata. Przedstawiamy kilka propozycji, które mogą okazać się odpowiednimi tekstami, mogącymi zainspirować inne prace.

Przyszedł dziś dzień bardzo ważny,

Uroczysty i poważny,

Jest to czas, by podziękować,

Śmiać się, cieszyć i świętować.

Dziękujemy za wiedzy przekazywanie,

Pomaganie, nauczanie,

Za okazywaną nam cierpliwość,

Moc uśmiechów i życzliwość,

Za cały poświęcony nam czas,

Za rozwijanie pasji w nas,

Za to wszystko dziękujemy,

I ten wierszyk darujemy!

 

Dobry nauczyciel to największy skarb,

Bo inspiruje nas przez lata,

Na plecach nosząc wielki garb,

Stworzony z wiedzy całego świata.

Od dziś obiecujemy ciężar ten dźwigać,

Nosząc go z zapałem ramie w ramię,

Wdzięczni za wiedzę o tym co widać,

Pamiętając o tym, cokolwiek się stanie.

Dziękujemy!

 

Jakub Nowak
Jakub Nowak
Miłośnik gry na gitarze, skończył studia ekonomiczne, lubi sprawdzać różnego rodzaju produkty w boju.
Sprawdź jeszcze

Popularne