Strona głównaOff-topicGotowe podziękowania dla nauczyciela

Gotowe podziękowania dla nauczyciela

Jako dzieci, a później nastolatkowie, spędzamy w szkole znaczną część naszego życia. Nie ulega wątpliwości, że szkoła jest bardzo ważną częścią naszego życia, a to co z niej wynosimy, wpływa na nas do końca naszego życia. Na nasze doświadczenia ze szkoły składają się nie tylko zajęcia, nauka czy pisanie sprawdzianów, kartkówek i egzaminów, ale też relacje z ludźmi w naszym szkolnym otoczeniu. Relacje z koleżankami i kolegami z klasy czy ze szkolnych korytarzy są integralną częścią naszych szkolnych doświadczeń, ale nie jedyną. Nauczyciele, którzy nas uczą, a także ich nauki i zachowanie, często mają na nas ogromny wpływ i decydują o wielu rzeczach w naszym późniejszym życiu. Niektórzy nauczyciele w ciągu szkolnych lat, nie stają się dla nas autorytetami, ani nie wpływają na nas w żaden szczególny sposób, po prostu wykonując swoją pracę i mijając nas na korytarzach, jednak są też inni nauczyciele, którzy potrafią odmienić całe nasze życie i stać się niezwykle ważną częścią naszej szkolnej kariery. Mówi się, że nauczyciele, którzy mają na nas tak bezpośredni wpływ, wykonują swoją pracę z powołania, dzięki czemu mogą odmienić życie wielu uczniów, jednakowo szkół podstawowych, średnich czy wyższych. Bez względu na to, czy mówimy o nauczycielu, który po prostu uczy, czy o nauczycielu, który przy okazji nas wychowuje, nie możemy mieć wątpliwości, że jest to praca ciężka i wymagająca poświęceń, a także stresu i zapału. Nauczyciele to ludzie, od których zdobywamy ogrom wiedzy, a także doświadczeń, więc wielu z nas już w dorosłym życiu, z wielkim szacunkiem wspomina czasy szkolne, ponieważ zdajemy sobie sprawę jak ważne i niezbędne w naszym rozwoju one były. Nauczyciele na poszczególnych etapach nauki, mają bezpośredni wpływ na to, czy polubimy uczyć się pewnych przedmiotów i tematów, oraz na to, jakie oceny z będziemy z nich dostawać jakie wyniki w ich nauce osiągać. Praca nauczyciela jest zupełnie niezbędna w obecnym świecie, dlatego też jest to zawód bardzo ceniony, i szanowany zarówno w naszym kraju, jak i na całym świecie. Nauczyciele często nazywani są szkolnymi rodzicami, ponieważ nie tylko przekazują nam wiedzę, ale też w pewnym sensie wychowują i pomagają poznawać świat. Nic więc dziwnego, że wielu z nas uważa, że zasługują oni na szczególny rodzaj podziękowań. Okazje takie jak koniec roku szkolnego, czy koniec nauki w danej szkole, są idealnymi okazjami na to, żeby wyrazić naszą wdzięczność wobec ludzi, którzy mieli ogromny wpływ na to, co nas czeka na następnym etapie życia.

Oryginalne wierszyki na podziękowania dla nauczyciela

Wierszyki to bardzo popularna forma podziękowań dla nauczyciela, im bardziej oryginalne, tym lepiej. Wymyślanie odpowiednich podziękowań jest czasochłonne, oraz wymaga od nas pracy i wyobraźni. W naszych podziękowaniach chcemy zawrzeć to co najważniejsze, ale też przekazać wszystko to, co mamy na myśli. To, jak oryginalne będą wzruszające wierszyki na podziękowania dla nauczyciela, zależy od naszej inwencji twórczej i naszych zamiarów. Mogą one być poważne, tradycyjne i oficjalne, ale też żartobliwe czy zabawne. Możemy się też zdecydować na to, żeby przelać w nie nasze emocje i uczynić je wzruszającymi, co może okazać się dobrą opcją, zwłaszcza jeśli z nauczycielem łączy nas zażyłość, czy nawet przyjaźń. W napisaniu oryginalnych podziękowań może pomóc nam internet, który pełen jest pomysłów i inspiracji, co zdecydowanie ułatwia nasze zadanie.

Za trud włożony w uczenie nas,

Za pilnowanie, by nauka nie poszła w las,

Za dbanie o to, by dobrze szły nam nasze sprawdziany,

Za cierpliwość i nie pisanie skarg do Mamy,

Za pielęgnowanie tego, co już wiemy,

Z całego serca serdecznie dziękujemy!

 

Przekazywanie wiedzy to zadanie trudne,

Trzeba pilnować tego, by nie było nudne,

Z lekcji wyciąga się wiedzę i naukę na życie,

Za obie te rzeczy, dziękujemy obficie!

Podziękowania dla wychowawcy

Podziękowania dla wychowawcy są szczególnym rodzajem podziękowań, ponieważ są nieco bardziej osobiste i personalne. Wychowawcy to wyjątkowi nauczyciele, odpowiadający za największą część naszych szkolnych doświadczeń. To właśnie troszczą się o nas najbardziej i to oni pilnują naszych interesów. To do wychowawców najczęściej zwracamy się z problemami i trudnościami, a oni w większości przypadków robią co tylko w ich mocy, by je rozwiązać. Podziękowania dla wychowawcy zazwyczaj są więc bardziej przemyślane niż podziękowania dla innych nauczycieli, wymagają od nas też więcej zastanowienia i pracy. Na szczęście w różnych źródłach możemy znaleźć wiele pomocy i pomysłów na odpowiednie teksty.

Dziękujemy za ogrom pracy włożony w naszą naukę,

Dziękujemy za cierpliwość wykazywaną w ciągu tych lat,

Dziękujemy za dbanie o nas i przekazywanie nam swojej mądrości,

Dziękujemy za dzielenie z nami tego wspaniałego doświadczenia,

Dziękujemy za uczenie nas odpowiedzialności,

A przede wszystkim, dziękujemy za poświęcony nam czas

I za włożone w naszą naukę serce.

Podziękowania dla nauczycieli od rodziców

Jako rodzice, zawsze jesteśmy pełni obaw, wysyłając nasze dzieci do szkoły. Mamy nadzieję, że ich doświadczenia w niej będą tylko i wyłącznie pozytywne, i że wpłyną na dzieci w jak najlepszy sposób. Posyłając dzieci do szkół, liczymy przede wszystkim na nauczycieli, którzy przejmują odpowiedzialność za nasze pociechy, oraz przekazują im niezbędną do życia wiedzę. Gdy nadchodzi koniec szkoły, często czujemy ogromną wdzięczność wobec ludzi, którzy włożyli ogrom pracy i cierpliwości w uczenie naszych dzieci, dlatego też staramy się to wyrazić w odpowiednich słowach. Składanie podziękowań dla nauczycieli od rodziców, jest starą i do tej pory kultywowaną tradycją, która wciąż jest bardzo ceniona. Podziękowania dla nauczycieli od rodziców są szczególną formą podziękowań, dlatego ciężko może być, ująć je w odpowiedni sposób. Przedstawiamy zatem podziękowania, które mogą inspirować i pomagać w napisaniu odpowiednich tekstów.

 

Składamy podziękowania za cierpliwą i pełną serca pracę z naszymi dziećmi,

Dziękujemy szczególnie za czas im poświęcony, oraz za krew i pot włożone w ich naukę,

Życzymy dalszych sukcesów zawodowych i radości z wykonywanej pracy

Trud włożony w uczenie naszych dzieci, nigdy nie zostanie zapomniany.

Życzenia dla nauczyciela na zakończenie roku szkolnego

Życzenia dla nauczyciela na zakończenie roku szkolnego mogą nam sprawiać pewne trudności, ponieważ różnią się od siebie w zależności od okazji. Jeśli składamy je na zwykłe zakończenie roku, między klasami, będą nieco mniej ostateczne niż życzenia na zakończenie roku w ostatniej klasie. Internet na szczęście przychodzi z pomocą i oferuje przykłady życzeń na obie okazje.

Na zakończenie tego szczególnego roku,

Życzymy Pani/Panu dużo odpoczynku i relaksu,

Mało stresu i pogody ducha,

Ciepłego lata i wspaniałych wakacji,

A przede wszystkim cierpliwości w przyszłym roku!

 

Za te wszystkie, wspaniałe lata,

Za trud włożony w naszą naukę,

Za pielęgnowanie naszej wiedzy,

Życzymy Pani/Panu cierpliwości i sukcesów,

Ogromu radości z wykonywanej pracy,

Dużo uśmiechu i zdrowia,

Oraz bycia docenianym za poświęcenie i dobre serce.

Jakub Nowak
Jakub Nowak
Miłośnik gry na gitarze, skończył studia ekonomiczne, lubi sprawdzać różnego rodzaju produkty w boju.
Sprawdź jeszcze

Popularne