Strona głównaWierszeCytaty o mamie. Miłość matki do dziecka – najpiękniejsze cytaty

Cytaty o mamie. Miłość matki do dziecka – najpiękniejsze cytaty

Mama to najważniejsza osoba w twoim życiu. To ona dbała i troszczyła się o ciebie od pierwszych dni twojego życia. Dała ci poczucie bezpieczeństwa i otoczyła swoim ochronnym płaszczem matczynej miłości. Starała ci się wpoić najważniejsze wartości, pokazać ci świat takim, jaki jest.  Od zawsze była twoją najlepszą przyjaciółką, do której mogłeś zwrócić się o każdej porze dnia i nocy, z każdym najmniejszym problem. 

W zabieganym, dorosłym świecie często zapominamy o tym, co ważne i najważniejsze. Odkładamy spotkanie czy telefon na później. Przecież mamy tyle czasu i zdążymy się jeszcze nagadać. Jednocześnie nie dostajemy pewności, czy jutro będzie nam dane odebrać jakikolwiek telefon lub, czy będziemy mieć to szczęście ujrzeć na wyświetlaczu telefonu numer „dobijającej się” do nas Mamy. Pielęgnujmy zatem kontakty z najbliższą nam osobą, póki jest na to czas. Rozmowa, przytulenie lub krótki liścik na szczególną okazję. Nieważne w jaki sposób wyrażasz swoje uczucia, rób to częściej. 

W tym artykule podpowiadamy, w jaki sposób możesz przelać swoje uczucia na papier. Poniżej znajdziesz inspiracje, w postaci cytatów i ozdobnych kartek, które warto wykorzystać przy najbliższej okazji. Zapraszamy do lektury. 

Spis treści: 

  • Dzień Matki, czyli cytaty o Mamie 
  • Najpiękniejsze cytaty dla Mamy 
  • Miłość Matki do dziecka – cytaty 
  • Bycia Mamą – cytaty 
  • Cytaty o macierzyństwie 
  • Cytaty dla zmarłej Mamy 
  • Wzruszające teksty dla Mamy

Zobacz: Pozdrowienia na piątek – miłego piątku. Kartki, śmieszne powitanie

Cytat na Dzień Matki 

Dzień Matki to szczególna okazja na to, by faktycznie spędzić czas z Mamą, a jeśli nie mamy takiej możliwości z powodu dzielących nas kilometrów, warto pomyśleć o rozmowie przez telefon lub inny komunikator. Pamiętaj, że żaden prezent nie zastąpi twojej obecności. Nawet tej wirtualnej. 

A jeśli już mowa o prezencie. Fajnie jeśli pomyślisz o czymś spersonalizowanym. O podarunku od siebie. Może to być karteczka, dołączona do upominku, na której umieścisz kilka szczerych, ciepłych słów. W sieci jest mnóstwo inspiracji na tego typu liściki. Wykorzystaj ciekawe cytaty o Mamie, a najlepiej wybierz najpiękniejsze cytaty dla Mamy. 

Monika Szwaja
Anna Kamieńska

Miłość Matki do dziecka cytaty 

Sytuacja zmienia się diametralnie, kiedy to ty sama zostajesz matką. Zaczynasz inaczej postrzegać tę całą sytuację i sama wiesz, co znaczy matczyna, bezwarunkowa miłość. To, o czym przeczytałaś na samym początku, wydaje się od razu jakieś bliższe, bardziej zrozumiałe. Tym bardziej zauważasz, jak ważny jest kontakt i podtrzymywanie tej wyjątkowej więzi. Poniżej dla odmiany znajdziesz cytaty: o byciu Mamą i o miłości Matki do dziecka.

Monika Krajniewska

Bycie Mamą cytaty 

Bycie Mamą (cytaty inspiracje znajdziesz poniżej, wraz z cytatami o macierzyństwie) nie jest łatwe. Zalicza się wzloty i upadki. Bywają lepsze i gorsze chwile. To prawda. Jest jednak w tym wszystkim mniej określona wewnętrzna siła, która napędza do działania. Sprawia, że jesteś gotowa zrobić wszystko dla tego młodego człowieka, którego kochasz ponad własne życie. 

Kristin Hannah

Cytaty o macierzyństwie 

W tych wszystkich propozycjach, kontynuując poprzednią myśl, wyróżniliśmy także cytaty o macierzyństwie. Potraktuj to jako inspirację ciekawych myśli dla siebie. Różnego rodzaju sentencje typu: miłość Matki do dziecka cytaty, bycie Mamą cytaty lub te, umieszczone poniżej, możesz zapisać przykładowo na pierwszej stronie albumu ze zdjęciami dziecka. 

Józef Ignacy Kraszewski

Cytaty dla zmarłej Mamy 

W tym artykule chcieliśmy poruszyć również smutniejszy wątek. Śmierć tak bliskiej osoby, Matki, jest trudnym przeżyciem dla każdego. Przeżywanie straty jest naturalnym zjawiskiem. I każdy z nas może przechodzić ten stan nieco inaczej. Jeśli właśnie teraz potrzebujesz przeczytać szczególnie nostalgiczny tekst, a jednocześnie miły, poniżej znajdziesz wybrane cytaty dla zmarłej Mamy. 

Melchior Wańkowicz- Ziele na kraterze
Beata Pytel nikita

Wzruszające teksty dla Mamy

Obok cytatów dla zmarłej Mamy postanowiliśmy umieścić także wzruszające teksty dla Mamy. Teksty, które potrafią chwycić za serce. Sentencje z tej kategorii mogą być, tak jak w przypadku powyższych cytatów, czymś tylko dla ciebie. Pokrzepiającymi słowami w trudnym momencie. A mogą być również ciekawą inspiracją do własnoręcznie wykonanej kartki urodzinowej. Poniżej znajdziesz dwa takie przykłady na wykorzystanie wzruszających tekstów dla Mamy. 

Wiersz dla mamy
Kartka urodzinowa dla mamy

Niezależnie, w którym momencie natrafisz na ten artykuł: zbliżające się urodziny Mamy, Dzień Matki i  szukanie inspiracji na kilka miłych słów, które można umieścić na bileciku dołączonym do prezentu czy potrzeba przeczytania wzruszających, czasem nostalgicznych sentencji o Mamie i o jej wyjątkowej miłości do dziecka, bo akurat przeżywasz stratę i jest ci ciężko i smutno. Pamiętaj o tym, co ważne. W codziennym pędzie i zawirowaniu. Doceniaj czas, który jeszcze masz i pielęgnuj więzi rodzinne. Nie bądź obojętny na bliskiego ci człowieka. Mówi się, że jeśli masz możliwość odebrać telefon od rodzica, to jesteś szczęściarzem – niektórzy tej możliwości już nigdy mieć nie będą. 

Zobacz: Grudniowe pozdrowienia na dzień dobry. Zdjęcia, cytaty

W tym wpisie przedstawiliśmy ci: najpiękniejsze cytaty o mamie i dla Mamy, cytaty o byciu Mamą, cytaty miłość Matki do dziecka oraz cytaty o macierzyństwie. Zamieściliśmy również cytaty dla zmarłej Mamy – nostalgiczne, poruszające teksty, potrzebne w trudniejszych chwilach naszego życia. Zainspiruj się powyższymi sentencjami i pomysłami na własnoręcznie przygotowaną kartkę urodzinową lub album z rodzinnymi zdjęciami. Możesz też potraktować ten artykuł jako impuls, powód do głębszych przemyśleń. 

Sprawdź jeszcze

Popularne