Strona głównaCelebryciJan Habdas - Wikipedia, kto to, wiek, wzrost, waga, dziewczyna, zarobki, rodzice,...

Jan Habdas – Wikipedia, kto to, wiek, wzrost, waga, dziewczyna, zarobki, rodzice, skąd pochodzi

Jan Habdas reprezentuje najmłodsze pokolenie skoczków narciarskich. Pierwsze sukcesy odniósł w 2019 roku, a zadebiutował rok wcześniej na zawodach FIS w Szczyrku. 

Kto to Jan Habdas i czy Wikipedia prezentuje jego sylwetkę? Świat sportu usłyszał o nim całkiem niedawno, gdy Thomas Thurnbichler ogłosił, kto pojedzie na 71. Turniej Czterech Skoczni. Znacznie wcześniej jednak budził zachwyt wśród dziennikarzy, którzy tym, kto to jest interesowali się już od czasu mocnego debiutu Habdasa. 

Sprawdzamy:

  • skąd pochodzi,
  • kim są jego rodzice oraz dziewczyna,
  • czy już może liczyć na pokaźne zarobki?

Zobacz: Kuba Borkowski – kto to, wzrost, wiek, Logan Paul, Kuba Wojewódzki, studia, książka, rodzice

Jan Habdas – wiek, wzrost, waga

Jan Habdas urodził się 2 grudnia 2003 roku w Bielsku Białej. Sportowo związany jest z LKS Klimczok Bystra. 

wiek: 20 lat

wzrost: 175 cm

waga: brak danych

Jan Habdas zadebiutował w Pucharze Świata w Wiśle w 2021 roku. Zajął wtedy 46. miejsce. Jednak specjaliści od skoków narciarskich podkreślają, jak ważny jest sam udział młodych zawodników w wielkich imprezach. Muszą uczyć się tego, jak radzić sobie ze sportową presją i stresem, które towarzyszą takim zawodom. Im szybciej pojawią się na dużej imprezie, tym szybciej oswoją się z atmosferą, która na niej panuje. Poza sportowymi umiejętnościami, ważne jest także to, jak psychicznie podejdą do każdych zawodów. Zdarza się, że stres, który pojawia się u sportowców zwłaszcza na zawodach rangi światowej, powoduje czasem, że nie są w stanie zaprezentować w pełni swoich umiejętności. 

Polski Związek Narciarstwa mierzy się też z bolesną prawdą. Bowiem po odnoszących sukcesy Kamilu Stochu, czy Dawidzie Kubackim, polskie skoki narciarskie może czekać smutny okres bez wielkich zwycięstw. Brakuje bowiem takich, którzy mogliby ich wkrótce zastąpić. Tym bardziej ważne jest, by dawać zawodnikom młodego pokolenia szansę i powoływać ich do kadry narodowej. Nagły wzrost popularności nie służy żmudnym treningom, które wymagają skupienia, ale dla wielu może stać się motywacją do tego, by osiągać kolejne sukcesy. 

Jan Habdas – dziewczyna

Nie wiemy, czy młodemu zawodnikowi kibicuje dziewczyna. Sam przyznał, że po ostatnich sukcesach nie chciał w mediach społecznościowych opowiadać o sobie, ale skupić się na nadchodzących zawodach. Powiedział, że na zbudowanie społeczności kibiców, znajdzie czas, ale jeszcze nie teraz. 

Źródło: Instagram janhabdas

Jeśli obecny sezon nadal będzie się dla niego dobrze układać, być może dowiemy się więcej na temat tego, jak wygląda jego życie prywatne.

Jan Habdas – zarobki

Skoki narciarskie to bardzo kapryśna dyscyplina sportu. Tu zarobki zawodników mogą być naprawdę różne. Ci, którym się powiedzie, mają własnych sponsorów i kontrakty reklamowe. Wtedy nie muszą narzekać na zarobki. Ci, którzy nie należą do ścisłej czołówki, często pracują zawodowo poza branżą sportową. To z kolei ma negatywny wpływ na ich wyniki, więc zdarza się, że całkowicie rezygnują ze skakania, bo ich na to nie stać. Wielu zawodników może liczyć na stypendia, ale te nie są wysokie zwłaszcza, gdy sportowiec musi za nie utrzymywać całą rodzinę. 

Zarobki Jana Habdasa, co zupełnie nie dziwi, nie są obecnie imponujące. Za awans w zawodach w Zakopanem otrzymał niecałe 5 tys. złotych. Dla porównania, 45 tys. zarobił Dawid Kubacki, który zdobył pierwsze miejsce. 

Specjaliści rysują przed Habdasem kolorową przyszłość, a więc i spore zarobki. Adam Małysz zwraca uwagę na mocne odbicie u tego zawodnika. Podkreśla jednak, że to nie wszystko, bo skoczka z taką umiejętnością trzeba odpowiednio prowadzić, by talent przekuć w sportowe sukcesy. 

Jan Habdas ma już za sobą jeden nietypowy rekord. Został bowiem pierwszym zawodnikiem urodzonym w XXI wieku, który zdobył punkty w Pucharze Świata. Historia naszych skoczków pokazuje jednak, że wielu zawodników po dobrym sezonie doświadcza spadku formy. To powoduje, że w kolejnych zawodach nie odnoszą już tak spektakularnych sukcesów. Czy Jan Habdas będzie kolejnym Adamem Małyszem? Wszyscy mu tego życzymy!

Zobacz: Greta Thunberg – urodziny, choroba, nagrody, Nobel, pomnik, ślub, o co walczyła, wzrost, kim jest?

Jan Habdas – skąd pochodzi?

Wikipedia publikuje informacje na temat tego, skąd pochodzi Jan Habdas. Skoczek urodził się w Bielsku Białej. Mieszka w Zarzeczu nad Jeziorem Żywieckim 

Południe Polski to kolebka polskich skoczków narciarskich. Z uwagi na bliskość gór, to tu rodzą się talenty w sportach zimowych. 

Jan Habdas – rodzice

Nie wiemy, kim są, ani co robi rodzice skoczka. W jednym z wywiadów Jan Habdas powiedział, że na pierwsze treningi woził go tata. Zaangażowanie w pasję syna szybko się zwróciło. Już po roku Jan Habdas zwyciężył w nieoficjalnych mistrzostwach dla dzieci organizowanych na igelicie w Ruhpoldingu. 

Źródło: Instagram janhabdas

Brat Jana, Piotr również jest sportowcem. Reprezentuje Polskę w narciarstwie alpejskim. Skoczek również trenował w tej dziedzinie, ale brat zasugerował mu zmianę na skoki, ponieważ Jan był zbyt szczupły. Zaś drobna budowa ciała i niska waga są pożądane u skoczków narciarskich. 

Zobacz: Izabella Krzan – mąż, w ciąży, partner, ma dziecko, wzrost, wiek, rodzice, romans, ojciec, tomasz kammel, bez makijażu

Sprawdź jeszcze

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz komentarz
Proszę wpisać swoje imie

Popularne