Strona głównaCelebryciSportowcyBartosz Bereszyński - obecne drużyny, Maja Mocydlarz, rodzice, wzrost, zarobki, dzieci, wiek,...

Bartosz Bereszyński – obecne drużyny, Maja Mocydlarz, rodzice, wzrost, zarobki, dzieci, wiek, dziewczyna

Rozpoczęły się Mistrzostwa Świata w Katarze, a Ty dalej nie wiesz, kim są powołani do naszej drużyny? Spokojnie, nadrobimy to wspólnie. Ze mną dowiesz się wszystkiego, co najważniejsze, czyli: jakie są zarobki piłkarza, ile wynosi jego wzrost i waga, jaki jest wiek zawodnika, kim są jego rodzice, dziewczyna i czy ma dzieci. Podsumowując – z informacjami zebranymi niżej, nie tylko poszerzysz swoją wiedzę na temat piłkarza, ale być może zaimponujesz też towarzyszom oglądającym z Tobą mecz.

Bartosz Bereszyński – obecne drużyny

Zanim przedstawię obecne drużyny Bartosza Bereszyńskiego, zapoznajmy się z jego historią. Bereszyński początek swojej seniorskiej kariery ma w poznańskich klubach – Lechu i Warcie. Następnie w sezonie 2012/13 zaliczył transfer do drużyny Legii. Pod jej szyldem grał przez około 4 lata. Po tym czasie ponownie zmienił barwy, które też reprezentuje do dziś. Obecne drużyny Bartosza Bereszyńskiego to oczywiście reprezentacja Polski oraz włoski klub UC Sampdoria. To właśnie tu Bereszyński zaliczył swój pik wartości rynkowej – w 2018 roku, piłkarz był wart 12 mln euro. Obecnie jest to 4 razy mniej.

Bartosz Bereszyński – wiek, wzrost, waga

30 lat to taki wiek, który u wielu piłkarzy zwiastuje zbliżające się przejście na sportową emeryturę. Nie dla Bereszyńskiego – obrońca na konferencji prasowej oświadczył, że mimo trzydziestki na karku, jego wyniki wciąż się poprawiają. Jest to najlepszy moment w jego karierze i nie zamierza iść w odstawkę. Dodał też, że jego zdaniem wiek piłkarzy nadal się przesuwa, a sportowcy coraz dłużej są w użyciu.

Podkreślmy, że Bartosz Bereszyński mimo swojego wieku nie jest najstarszy. Więcej wiosen przeżyły takie gwiazdy jak: Robert Lewandowski (34 lata), Kamil Grosicki (również 34 lata), czy też Kamil Glik (wiek jak poprzednicy). Obecnie najstarszym zawodnikiem powołanym do kadry na MŚ jest Artur Jędrzejczyk – jego wiek wynosi 35 lat.

Wzrost – choć teoretycznie nie jest tak istotny, jak np. u siatkarzy czy koszykarzy, to wciąż ma znaczenie. Z wyliczeń portalu Rekomendacje sportowe wynika, że w 2019 roku wzrost 50% wszystkich piłkarzy wynosił 180 cm lub mniej. Bartosz Bereszyński może się pochwalić, że należy do tej wyższej połowy. Obrońca mierzy 183 cm.

Z tego samego zestawienia wynika, że średnia waga zawodników w 2019 roku wynosiła około 75,5 kg. Bereszyński również tu nie odbiega swoimi wartościami – jego waga wynosi 77 kg.

Bartosz z dziewczyną i dziećmi

Bartosz Bereszyński – dziewczyna, Maja Mocydlarz

Przy okazji sportowych wydarzeń obserwuje się wzrost zainteresowania nie tylko zawodnikami, ale również ich bliskimi. Bartosz Bereszyński nie jest wyjątkiem. Wiemy, że jego dziewczyna to Maja Mocydlarz. Jest mniej więcej w wieku swojego partnera. Mimo tego, że ma tylko 30 lat, to już może pochwalić się pokaźną kolekcją dyplomów. Mocydlarz jest absolwentką szkoły muzycznej, ukończyła pierwszy stopień politologii, zrobiła magisterkę ze stosunków międzynarodowych oraz dziennikarstwa i komunikacji wizerunkowej. Ma również za sobą studia podyplomowe z zarządzania. Mało tego, jej firma odzieżowa, powstała jeszcze w trakcie zdobywania wyższego wykształcenia. Poza tym wszystkim jest też mamą.

Zobacz: Jakub Kiwior – wzrost, waga, partnerka, dziewczyna, rodzice, obecne drużyny, daty dołączenia, zarobki

Bartosz Bereszyński – rodzice, dzieci, zarobki

Właśnie – Maja Mocydlarz jest mamą. Bartosz Bereszyński oraz jego ukochana dziewczyna (a właściwe narzeczona) mają dzieci. Para doczekała się dwójki synów – Leo i Bruno. Leo jest starszy, urodził się w drugiej połowie 2017 roku, obecnie ma 5 lat. Bruno przyszedł na świat w lutym 2021, co znaczy, że niedługo skończy dwa latka.

W wychowaniu dzieci, szczególnie gdy drugi rodzic wyjeżdża i zostaje się samemu, z pomocą przychodzą dziadkowie. Maja jako partnerka piłkarza bardzo ceni sobie ich zaangażowanie. W wywiadzie dla Dzień Dobry TVN wyznała, że rodzice Bartka nie tylko odciążają parę w trudniejszych chwilach, ale również pracują nad wzbudzeniem zamiłowania do piłki nożnej u swoich wnuków. Zważając na to, kim jest ojciec Bereszyńskiego, nie powinno to dziwić.

Kim w takim razie są rodzice Bartosza Bereszyńskiego? O mamie zawodnika nie ma zbyt wielu informacji. Tego samego nie można rzec o jego tacie. Można powiedzieć: jaki ojciec, taki syn – Przemysław Bereszyński również jest piłkarzem… a raczej był, biorąc pod uwagę jego wiek. Tak samo jak Bartosz grał na pozycji obrońcy i tak samo jak on reprezentował Lech Poznań. Po zakończonej karierze jako zawodnik został trenerem w Warcie Poznań – z informacji, do których udało mi się dotrzeć, wynika, że jest tak do tej pory.

Zobacz: Jan Bednarek – zarobki, obecne drużyny, wzrost, waga, wiek, dziewczyna, rodzice, dom, dziecko, żona, skąd pochodzi

Bartosz Bereszyński – zarobki

Przejdźmy teraz do tego, co budzi największe kontrowersje – zarobki piłkarzy. Bo jak to tak, biega chłop za piłką i zarabia miliony, kto to widział. W każdym razie, bez względu na nastroje, pieniądze to ciekawy temat. Ile dostaje Bartosz Bereszyński? Jak podaje portal salary sport (na podstawie informacji prasowych, baz danych i na podstawie ekspertów z branży), zarobki piłkarza we włoskim klubie wynoszą ponad 90 tys. zł na miesiąc, co daje 4,7 mln zł rocznie (w euro to jakieś 450 tys.). Kupa kasy, jednak jest to kwota nieporównywalna do takiego Szczęsnego, czy Lewandowskiego (ich roczne zarobki sięgają grubo ponad 10 mln. euro rocznie).

Kto wygra mecz!? Nie wiem! Wiem za to, że dzięki powyższym możesz trochę poświrować w towarzystwie, czy też zaimponować swojej dziewczynie ciekawostkami o polskich piłkarzach. Czytając wszystkie nasze pozostałe artykuły, możesz stać się ekspertem w tej dziedzinie. Nawet wybudzony w środku nocy będziesz w stanie wymienić bez zająknięcia, jakie są wiek, wzrost i waga całej polskiej reprezentacji.

Jakub Nowak
Jakub Nowak
Miłośnik gry na gitarze, skończył studia ekonomiczne, lubi sprawdzać różnego rodzaju produkty w boju.
Sprawdź jeszcze

Popularne