Strona głównaCelebryciStefan Hula - wiek, żona, waga, zarobki, dzieci, ojciec, dziecko, firma, Stefan...

Stefan Hula – wiek, żona, waga, zarobki, dzieci, ojciec, dziecko, firma, Stefan Hula Milena Hula

Stefan Hula jest jednym z reprezentantów Polski w skokach narciarskich. Poza tym, że skacze, odnalazł się też w biznesie. W sportowe ślady ojca poszła również starsza córka Stefana, Milena. Stefan Hula, jak wspomina jego mama Apolonia, było z niego wyjątkowo żywotne dziecko, ale w sporcie zakochane od zawsze. Był zdolny, ale niepokorny. Mógł być najlepszym uczniem, ale czy to sprawiłoby, że skakałby lepiej? 

Kiedy kolejny sezon trwa w najlepsze, przypominamy, kim jest Stefan Hula, co robi jego żona oraz ile małżeństwo ma dzieci. Dowiesz się też, czym zajmuje się firma skoczka i co łączy duet Stefan Hula Milena Hula. 

Zobacz: Jan Habdas – Wikipedia, kto to, wiek, wzrost, waga, dziewczyna, zarobki, rodzice, skąd pochodzi

Stefan Hula – wiek, wzrost, waga

Stefan Hula urodził się 29 września 1986 roku w Bielsku Białej. Jego ojciec, Stefan Marian Hula, to utytułowany sportowiec, brązowy medalista w kombinacji norweskiej. Pierwsze kroki w sporcie stawia też starsze dziecko Stefana Huli, córka Milena. 

Podstawowe dane na temat skoczka prezentują się następująco: 

wiek: 37 lat

wzrost: 173 cm

waga: 57 kg

Stefan Hula – zarobki, dom, gdzie mieszka?

W obecnym sezonie narciarskim Stefan Hula nie latał najwyżej. W klasyfikacji generalnej zajmuje dopiero 55 miejsce. Ma jednak za sobą sporo świetnych występów z poprzednich lat. Za nimi szły oczywiście bardzo przyzwoite zarobki. Kilka lat temu zakończył sezon Pucharu Świata na 13. miejscu, co (zdaniem gazet) dało mu zarobki na poziomie 240 tys. złotych. Emeryturę zagwarantował sobie w 2018 roku, zdobywając medal olimpijski. 

Stefan Hula obecnie mieszka w Szczyrku. Tam też wspólnie z żoną Marceliną prowadzi własny biznes. Firma Stefana zajmuje się szyciem kombinezonów narciarskich i odzieży sportowej. 

Nie jest tajemnicą, że zarobki sportowców, szczególnie w przypadku sportów zimowych, to loteria. Wielu z nich szuka zatrudnienia poza sportem. Niektórzy z mniejszymi lub większymi sukcesami próbują sił w biznesie. Własne marki odzieżowe mają też Kamil Stoch i Piotr Żyła.  

Źródło: Instagram stefek.hula

Zanim Stefan Hula zajął się działalnością gospodarczą, wiele osiągnął w sporcie. Trzeba też wspomnieć, że jest jednym ze starszych aktywnych sportowo zawodników na świecie. Swój najdalszy skok na odległość 236 m oddał w Planicy w 2018 roku. Pierwsze sportowe sukcesy odniósł w 2004 roku. Wtedy wraz z Dawidem Kowalem, Kamilem Stochem i Mateuszem Rutkowskim zdobył w drużynie srebrny medal Mistrzostw Świata Juniorów w Strynie. W 2017 roku zdobył tytuł Mistrza Polski w skokach w Wiśle. W 2018 roku odniósł największe i historyczne zwycięstwo, zdobywając brązowy medal w drużynowych skokach na Olimpiadzie w PyeongChang. 

Stefan Hula – żona

Żona Stefana Huli wspiera go od lat, choć przyznaje, że zawsze bardzo stresują ją występy męża. Marcelina i Stefan są małżeństwem od 2012 roku. Wspólnie prowadzą przedsiębiorstwo Huligan’s i to właśnie żona Stefana jest tu mózgiem operacji. Zajmuje się szyciem i nadzorowaniem całego procesu produkcji: od projektu aż po wykończenie i promocję. Stefan to ważny głos doradczy i pierwszy model marki, ale to jego żona Marcelina zna się na tekstyliach najlepiej. Jest absolwentką włókniarstwa i od lat prowadzi własną pracownię krawiecką. 

Na Instagramie Marceliny Huli można obserwować życie prywatne żony skoczka. Na wielu fotografiach pojawiają się też dzieci pary – dwie córki Milena i Anika. Jak przyznaje sportowiec, dzieci i żona to jego najwierniejsi i najbardziej oddani kibice. 

Zobacz: Kuba Borkowski – kto to, wzrost, wiek, Logan Paul, Kuba Wojewódzki, studia, książka, rodzice

Stefan Hula i Milena Hula

Duet Stefan Hula Milena Hula jeszcze nie raz może nas zaskoczyć! Starsza córka skoczka również próbuje sił na skoczni narciarskiej. Już jako 5-latka skakała na igielicie. Sam Stefan zajmuje się całym zapleczem. Jest między innymi serwisantem nart córki. Przyznaje jednak, że nie wtrąca się w treningi, ani nie wywiera na córce presji. Choć z każdego sukcesu cieszy się jak dziecko, stara nie ingerować w jej sportową karierę. 

W rodzinie Hulów to nie pierwszy raz dzieci idą w ślady rodziców. Przypomnijmy, że ojciec Stefana także zawodowo wybrał sporty zimowe, a jego siostra jest saneczkarką. 

Stefan Hula – rodzina, ojciec, dzieci

Stefan Hula urodził się w domu, w którym sport zajmował ważne miejsce. Ojciec skoczka trenował kombinację norweską. W 1974 roku zdobył brązowy medal na Mistrzostwach Świata w Falun. 

Skoczek ma dwie siostry Magdalenę i Katarzynę oraz brata Przemysława. Jego siostra Magda także uprawia sporty zimowe – jest saneczkarką. 

Źródło: Instagram stefek.hula

Miłość do sportów zimowych Stefan zaszczepił także u swoich dzieci. Córki chętnie spędzają czas na śniegu, co potwierdzają liczne zdjęcia publikowane przez skoczka. 

Żona Stefana przyznała, że jeśli tylko skoczek jest w domu, to przejmuje opiekę nad dziećmi. Odprowadza je do szkoły i przedszkola. Stara się spędzać z nimi jak najwięcej czasu, co w czasie sezonu jest mocno ograniczone. Poza tym dużego zaangażowania wymaga również firma, na której rozwój małżeństwo poświęca sporo czasu. 

Zobacz: Tomasz Terlikowski – romans, Małgorzata Terlikowska, dzieci, Zofia Terlikowska, Edward Konkol, Mikołaj Terlikowski, książki

Sprawdź jeszcze

Popularne