Strona głównaNewsMsza święta na Roblox - serwer, discord, trend z TikToka

Msza święta na Roblox – serwer, discord, trend z TikToka

Czy w XXI wieku jest możliwe, by ludzie stali w kolejkach, chcąc dostać się na nabożeństwo? Okazuje się, że tak. Pod warunkiem, że jest to msza święta prowadzona przez dzieci w grze Roblox. Jaki jest pierwszy wielki trend 2023 roku na TikToku?

Zobacz: Proxy – czym jest, jak działa i jak wybrać serwer proxy

Roblox – msza święta Discord

Od kilku dni hasło “roblox msza” bije rekordy popularności na TikToku. Dzieje się tak za sprawą kilku młodych ludzi, którzy postanowili swoją kreatywność i zainteresowanie liturgią przelać na wirtualny świat gry Roblox. Wspomniana gra to darmowa platforma, w której możemy tworzyć własne światy, scenariusze, mapy, postacie i przedmioty – innymi słowy samodzielne gry, zorganizowane na naszych własnych zasadach.

Chłopaki z kanału na YouTube Archidiecezja Lubelska Roblox zaprosili nas do takiej właśnie przygody, która okazała się… Pełnym odwzorowaniem tego, jak wygląda msza święta. Nabożeństwo w grze komputerowej? Jak się okazuje taka forma zainteresowania liturgią nie musi być niesmacznym żartem lub parodią. Chłopcy organizujący wydarzenie, wykazują się dużą znajomością przebiegu liturgii. Odpowiednio dobierają modlitwy, pieśni oraz czytania. Naśladują typowe ruchy i gesty, jakie powinien wykonywać kapłan i celebransi podczas nabożeństwa. Sama inscenizacja jest również bardzo poważna. Wszystko odbywa się w starannie zbudowanej katedrze, w której nie brakuje krzyża, ołtarza, drogi krzyżowej, a nawet zakrystii.

Msza święta w formie zabawy może wielu oburzać. Okazuje się jednak, że wielu duchownych bardzo pozytywnie odnosi się do nowego, tiktokowego trendu. Wskazują, że chłopcy robią to na poważnie, z zachowaniem szacunku. Widać w tym ich szczere zainteresowanie mszą i wolę dzielenia się tym z innymi.

Ci, którzy nie mają konta na Roblox, mogą dołączyć do mszy przez serwer na Discordzie. Tam odbywa się transmisja nabożeństwa. Sam serwer łączy już kilka tysięcy osób, a od kilku dni zainteresowanie nim stale rośnie.

Źródło: YouTube/ Archidiecezja Wrocławska Roblox

Roblox – msza święta, jaki serwer?

Jak się okazuje 2023 nie był początkiem “posługi” chłopców z kanału Archidiecezja Lubelska Roblox, jednak dopiero teraz klipy z odprawianych mszy stały się tak popularne. Wielu zainteresowanych zastanawia się, na jaki serwer trzeba wejść, aby wziąć w nich udział. Serwery na Roblox oraz na Discordzie są otwarte dla wszystkich zainteresowanych. Problemem może być jednak dostanie się na nabożeństwo. Odkąd w 2023 roku msza święta w Roblox robi taką furorę, chętni muszą stać w kolejce, by dostać się na serwer. Z komentarzy można się dowiedzieć, że 7 stycznia w kolejce na wejście na serwer stało ponad 500 osób, a w samej mszy uczestniczyło 100 (maksymalny limit) 

Zobacz: Fajne serwery Minecraft

Archidiecezja Gnieźnieńska Roblox

Szukając informacji na temat mszy w Roblox można się natknąć na różne nazwy. Część informacji kieruje nas do Archidiecezji Lubelskiej, z kolei część na kanał Archidiecezja Gnieźnieńska Roblox. Okazuje się, że mimo wielu podobieństw członkowie tej grupy to nie są te same osoby. W sieci można natknąć się na informacje, że Archidiecezja Gnieźnieńska Roblox to grupa działająca już od 8 lat. W skład zespołu wchodzą młodzi ludzie, powyżej 15 roku życia. Organizacja mszy na na serwerze w Roblox miało na celu ewangelizację młodzieży z zachowaniem pełnego profesjonalizmu i szacunku dla nabożeństwa. Całość jest stworzona w oparciu o Ogólne wprowadzenie do Mszału Rzymskiego oraz niektóre punkty Kodeksu Prawa Kanonicznego. Sami zaznaczają, że dane wydarzenia nie mają charakteru sakramentalnego.

Grupa Archidiecezja Gnieźnieńska Roblox nie spodziewała się, że w przyszłości ich działalność może być jakimś trendem na TikToku w 2023 roku.

Źródło: Screen z YouTube

Archidiecezja Lubelska Roblox

Aktualnie na TikToku najwięcej filmików pochodzi z kanału Archidiecezja Lubelska Roblox. Niestety na próżno szukać filmików z nabożeństw pod tym hasłem, gdyż profil zmienił swoją nazwę, a duża część wideo została usunięta przez autora. Trudno powiedzieć, czy wynikało to z nagłej sławy, obaw przed potencjalnym hejtem, czy chęci zmiany formatu.

W tej chwili zainteresowani gromadzą się na Discordzie Archidiecezji Gnieźnieńskiej, która ma już ponad 30 tysięcy członków. Z kolei sam serwer w Roblox ponad 7 tysięcy. W świetle zamieszania, jakie powstało wokół tematu trudno stwierdzić, czy za tę grupę odpowiada starsza grupa fanów liturgii, czy może chłopcy, którzy ostatnio podbili TikToka. Można przekonać się samemu, jeszcze dziś (11 stycznia) o godzinie 17 na najbliższej mszy świętej.

Zobacz: Sergiusz „Nitro” Górski – wiek, wzrost, waga, ile zarabia, dziecko

Sprawdź jeszcze

Popularne