Strona głównaZakupyShopee wycofuje się z Polski! Dlaczego?

Shopee wycofuje się z Polski! Dlaczego?

Jedna z popularniejszych platform sprzedażowych żegna się z naszym rynkiem! Dlaczego Shopee wycofuje się z Polski? Na kiedy zaplanowano koniec działalności? Co stanie się z zamówionymi rzeczami – czy normalnie dotrą do klientów? Sprawdzamy!

Komunikat Shopee o zamknięciu działalności na Polskę

Dlaczego Shopee wycofuje się z Polski?

Koniec działalności jest szokiem dla setek tysięcy konsumentów. Platforma poinformowała o tym dzisiaj, czyli 12 stycznia 2023 roku. Zamówienia składać możemy tylko do jutra, do godziny 23:59

Nie martw się – jeśli kupiłeś coś przed 13 stycznia, to przedmiot na pewno do Ciebie trafi. Zamówienia złożone jutro, przed 23:59 również zrealizowane zostaną na normalnych zasadach. Rzeczy zakupione po tym terminie nie będą wysyłane, bo sklep wstrzyma możliwość składania zamówień.

Dlaczego Shopee wycofuje się z Polski? Cóż, jest to dla nas dużym zaskoczeniem, ponieważ platforma ta bije u nas rekordy popularności. Mnóstwo osób z Polski sprzedawało tam swoje przedmioty – Shopee cieszyło się bowiem bardzo korzystną prowizją. Przez pierwsze 6 miesięcy swojej działalności na naszym rynku, czyli od września 2021 roku, platforma nie pobierała żadnej prowizji od sprzedawców. 

Poza wieloma osobami, które oferowały tam swoje usługi, są również konsumenci, których było naprawdę mnóstwo. Ludzie pokochali ten sklep za dobre ceny i możliwość zamawiania rzeczy od polskich sprzedawców, co np. nie jest takie łatwe na podobnych do Shopee platformach – Aliexpress, Shein. Platformę reklamował nawet Sławomir, czyli autor chodzącego po głowach milionów Polaków utworu Miłość w Zakopanem

Skąd taka decyzja? Tego sklep jeszcze nam nie wyjaśnił. Na ich stronie jest jedynie krótkie oświadczenie, które informuje nas, do kiedy możemy składać tam zamówienia. Platforma poinformowała, że obsługa klienta nadal pozostaje do naszej dyspozycji. Nie wszystkie rzeczy zamówione za pośrednictwem Shopee zostały dostarczone, dlatego pracownicy, którzy zajmują się rozwiązywaniem problemów klientów, nadal muszą pracować.

Polska nie jest pierwszym krajem, w którym Shopee ogłosiło koniec działalności. Wcześniej taka sytuacja miała miejsce we Francji i kilku krajach Ameryki Południowej. Czym to jest spowodowane? Firma nie wydała oficjalnego wyjaśnienia. Logika podpowiada, że najwidoczniej Shopee nie miało tam wystarczająco dobrych wyników, ale jest to tak duże przedsiębiorstwo, że powodów wycofania się z niektórych krajów jest zapewne dużo więcej i są one dużo bardziej złożone. 

Daj znać w komentarzu, dlaczego Shopee wycofuje się z Polski Twoim zdaniem? Jak myślisz, co stoi za tą decyzją?

Jakub Nowak
Jakub Nowak
Miłośnik gry na gitarze, skończył studia ekonomiczne, lubi sprawdzać różnego rodzaju produkty w boju.
Sprawdź jeszcze

Popularne