Strona głównaCelebryciMateusz Gessler - wiek, rodzice, żona, matka, kim jest dla Magdy?

Mateusz Gessler – wiek, rodzice, żona, matka, kim jest dla Magdy?

O rodzinie Gesslerów słyszeliście na pewno nie raz. Mateusza Gesslera możecie kojarzyć z telewizji. Szczególnie z zasiadania w jury programu ,,MasterChef Junior” przez sześć pierwszych edycji w towarzystwie Michela Morana i Anny Starmach. Pewnie zastanawiacie się, czy ma on coś wspólnego z bardziej znaną nosicielką tego nazwiska – Magdą Gessler. I czy zajmuje się tylko kuchnią? Kim jest Mateusz Gessler dla Magdy Gessler? Czy Magda to jego matka? Czy ma dzieci? Jaki jest jego wiek i wzrost? Odpowiedzi na te i inne pytania poznasz w poniższym artykule.

Mateusz Gessler – wiek, wzrost, życie prywatne 

Zacznijmy od wieku. Mateusz Gessler urodził się w Warszawie, 31 lipca 1980 roku, a więc ma 42 lata. 

Wielu internautów ciekawi wzrost Mateusza. I nas również, ale niestety, nie dotarliśmy do takiej informacji.

Mężczyzna skończył szwajcarską szkołę gastronomiczną w Lozannie. Obecnie jest właścicielem trzech restauracji warszawskich: Ćmy (od 2016), Warszawskiego Snu (od 2017) i Warszawy Wschodniej (od 2012). Ponadto napisał dwie książki związane z jego pasją do gotowania: ,,Moja kuchnia polska” i ,,Smaki dzieciństwa”.

Jego pierwszy raz na ekranie miał miejsce w trakcie emisji programu ,,Top Chef”. Następnie przez pięć lat, aż do 2021 roku był jurorem w ,,MasterChef Junior”. Po pierwszej edycji otrzymał nagrodę ,,debiutu roku” w plebiscycie Gwiazdy Plejady.

Telewizja to nie jedyne medium, w którym działa Mateusz. Prowadzi również audycję ,,Mateusz Gessler serwuje” w stacji Newonce.radio od 2019 roku. W swoim programie pyta gości o ich pasje, motywację do spełniania marzeń i sposoby na zwalczenie kryzysów oraz przeciwności losu. Do stacji zaprosił m.in. Karola Paciorka, Michała Szczygła czy rapera Peję.

Choć Mateusza Gesslera kojarzymy głównie z bycia restauratorem i kucharzem, mężczyzna próbuje ciągle nowych rzeczy i wyzwań. W jednym z wywiadów wyznał, że marzy o zostaniu aktorem. Kiedy jako dziecko obserwował swojego dziadka, aktora i satyryka, Jacka Fedorowicza, poczuł, że chce spróbować swoich sił na scenie. W szkole uczęszczał na zajęcia teatralne. Później, jako dorosły, miał okazję wystąpić gościnnie w serialu ,,Zakochani po uszy”. Mateusz miał zagrać tam siebie, co wspomina jako wymagające doświadczenie.

Ponadto Gessler interesuje się m.in. podróżami, stylowymi motocyklami i tatuażami. Co więcej – jest nie tylko wytatuowany, ale i sam tworzy projekty tatuaży, przy okazji wykonując je na innych. Tatuowanie traktuje jako relaks i pasję. W jednym z wywiadów Gessler powiedział, że czuje się dzieckiem w skórze dorosłego i wiek nie stanowi dla niego przeszkody, aby próbować coraz to nowych, ekstremalnych doświadczeń. Mimo to często zaznacza, że działalność w social mediach czy występy w programach telewizyjnych to tylko dodatki do głównej działalności, którą stanowi branża restauracyjna.

Mateusz Gessler – kim jest dla Magdy Gessler?

W głowie niejednego widza telewizyjnego pojawiło się już zapewne pytanie, czy Mateusz Gessler i Magda Gessler to rodzina? Kim jest Mateusz Gessler dla Magdy? Spieszymy z odpowiedzią. 

Magda Gessler, znana z kontrowersyjnego stylu bycia w programie ,,Kuchenne rewolucje”, wbrew pozorom – nie pochodzi z renomowanej rodziny Gesslerów. Chociaż jak na ironię jest najbardziej rozpoznawalną nosicielką tego nazwiska. W rzeczywistości przejęła je po drugim mężu, Piotrze Gesslerze. Ten, wraz z Adamem Gesslerem, są synami założyciela restauracyjnego imperium, Zbigniewa Gesslera (dziadka Mateusza).

Zatem Mateusz Gessler i Magda Gessler to rodzina. A dokładniej, Magda Gessler jest dla Mateusza Gesslera ciocią. 

Mateusz Gessler – dziadek, matka, syn, żona, rodzice, czyli rodzina 

Czas uporządkować informacje. Kim są rodzice Mateusza Gesslera? Jak rozrasta się drzewo genealogiczne znanej rodziny restauratorów?

Wszystko zaczęło się od dziadka Mateusza – Zbigniewa Gesslera. To on zapoczątkował całą kulinarną tradycję dla swojej rodziny. W czasach PRL-u, w Warszawie, prowadził cukiernię na Starówce. Następna była ,,Bajka”, a po niej przyszedł czas na restaurację na warszawskich Bielanach ,,Staropolska”. Jego synami są Adam i Piotr Gesslerowie, którzy otworzyli wspólnie restaurację na Senatorskiej. Podział obowiązków był taki, że syn Adam zajmował się zapewnieniem gościom rozrywki, natomiast drugi syn Piotr pracował na kuchni. 

Ojcem Mateusza jest Adam Gessler. Niestety Mateusz przez większość życia nie miał z Adamem kontaktu. Ich drogi przecięły się dopiero wtedy, kiedy młody Gessler był nastolatkiem. 

Matka to Joanna Fedorowicz-Roqueblave, córka znanego polskiego satyryka, Jacka Fedorowicza. Mateusz może pochwalić się znanymi dziadkami. W okresie stanu wojennego wraz z matką wyleciał do Francji, gdzie również się wychowywał. Tam Joanna wyszła ponownie za mąż za Patrice’a. Warto nadmienić, że Mateusz ma brata Adama z pierwszego małżeństwa jego rodziców. 

A jak wygląda życie rodzinne samego Mateusza? Ma on żonę Edytę, która stara się unikać rozgłosu i medialnej nagonki. I choć towarzyszy mężowi podczas niektórych wydarzeń, to dzięki utrzymywaniu jej wizerunku w tajemnicy, nikt nie wie, kim jest. Czy Para wspólnie wychowuje syna Franka, urodzonego w 2005 roku. 

Może wydawać się Wam trudne połączenie życia rodzinnego z rozwijaniem kariery w branży restauracyjnej. Dla Mateusza nie jest to takie skomplikowane. Restauracje, które stworzył, prowadzi wspólnie z rodziną. Pracuje razem z żoną, która podziela jest gastronomiczną pasję. Również ich dziecko, Franek, coraz częściej samodzielnie gotuje w domu.

Sprawdź:

Jakub Nowak
Jakub Nowak
Miłośnik gry na gitarze, skończył studia ekonomiczne, lubi sprawdzać różnego rodzaju produkty w boju.
Sprawdź jeszcze

Popularne