Strona głównaCelebryciEdward Miszczak - wzrost, żona, Anna Cieślak, ślub, majątek, synowie, zarobki, dzieci,...

Edward Miszczak – wzrost, żona, Anna Cieślak, ślub, majątek, synowie, zarobki, dzieci, młody

Edward Miszczak to polski dziennikarz radiowy i telewizyjny. Jeden z założycieli Radia RMF FM, przez wiele lat był dyrektorem programowym TVN. Ze stacją był związany od początków jej istnienia. Wyprodukował wiele kultowych programów stacji. Z aktorką Anną Cieślak najpierw był zaręczony, a następnie wziął z nią ślub. . Kim dokładnie jest Edward Miszczak i co robił, gdy był młody? Jaki jest jego wzrost? Kim jest jego żona i kiedy wzięli ślub? Jaki jest jego majątek i jakie są zarobki?

Edward Miszczak – kto to? Wzrost, wiek, życiorys

Życiorys Edwarda Miszczaka rozpoczyna się 18 marca 1955 roku w Jaśle. Młody Miszczak ukończył on technikum elektryczne w Krośnie. Studiował historię na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie. Obecnie jego wiek to 67 lat, a informacja o wzroście nie została nigdzie podana. Ze zdjęć widzimy jednak, że wzrost nie przekracza 170 centymetrów.

Podczas studiów młody Miszczak pracował w studencki radiu. Zawodową pracę rozpoczął w Radiu Kraków. Początkowo pracował w dziale sportowym, prowadząc audycję Czwartek medyczny. Był autorem reportaży o tematyce Katynia i Sybiraków. W 1989 roku, wspólnie ze Stanisławem Tyczyńskim tworzył klipy wyborcze dla Komitetu Obywatelskiego. W 1990 jako współtwórca, stworzył komercyjne radio RMF FM. Był dyrektorem anteny, by następnie zostać wiceprezesem zarządu. Prowadził program publicystyczny – Radio, Muzyka, Fakty w RMF FM.

Życiorys Miszczaka związany jest bardzo z telewizją – od 1997 roku był związany ze stacją TVN. Rok później został dyrektorem programowym stacji. Prowadził takie znane programy jak: „Urzekła mnie Twoja historia” czy „Cela”. W latach 2004-20009 oraz 2018 – 2020 pełnił funkcję wiceprezesa zarządu spółki akcyjnej. W 2022 zrezygnował z kierowniczych funkcji w TVN.

Edward Miszczak wielokrotnie odbierał nagrody za swoją działalność. W 2007 roku odebrał Super Wiktora za całokształt osiągnięć. W 2009 roku w Konkursie Media Trendy otrzymał nagrodę „Człowiek Mediów 2009”, a w 2014 roku otrzymał Krzyż Oficerski Odrodzenia Polski.

źródło: program Dzień Dobry TVN

Edward Miszczak – pierwsza żona

Pierwsza żona Edwarda Miszczaka była jego wielką miłością. Małgorzata Miszczak żyła w cieniu męża, ale jej to odpowiadało. Rzadko pojawiała się na wspólnych imprezach z mężem. Pierwsza żona zmarła 20 lutego 2019 po długiej walce z chorobą. Osierociła dwójkę dzieci, a Miszczak został wdowcem.

Edward Miszczak – żona, ślub

Po śmierci ukochanej pierwszej żony, wydawało się, że Edward Miszczak już się nie zakocha i nie weźmie ślubu. Jednak na jego drodze stanęła Anna Cieślak. Związek sporo starszego mężczyzny i młodej aktorki wzbudzał duże zainteresowanie mediów. Z pozoru wiele ich dziele, ale jak się okazuje jeszcze więcej ich łączy. Para przed dłuższy czas ukrywała swój związek.

Anna Cieślak była w związku z Czesławem Mozilem, słynnym muzykiem. W 2015 była zaręczona z Przemysławem Wyszyńskim, z którym pracowała w ramach serialu Na Wspólnej. W 2019 roku Miszczak został wdowcem. W tym samym roku poznał Cieślak dzięki Piotrowi Woźniakowi-Starakowi, który przedstawił ich sobie na Off Camera. Edward i Anna zaręczyli się w Paryżu. 

Zostali mężem i żoną w 2021 roku. Ślub Cieślak i Miszczaka odbył się w Krakowie. Lista weselnych gości była krótka. Zostali oni poproszeni o wpłaty na rzecz Fundacji TVN “Nie jesteś sam”. Informacja o ślubie była pilnie strzeżona i do samego końca ukrywana. Drzwi kościoła były pilnie strzeżone przez ochroniarzy. Nie mają wspólnych dzieci.

Zobacz: Izabela Zeiske – wiek, Wikipedia, data urodzenia, dzieci, praca, synowie

Edward Miszczak – dzieci, synowie

Edward Miszczak ma dwóch synów, ze związku z Małgorzatą – Szymona i Szczepana. Jego synowie nie chcą korzystać z pozycji ojca. Szczepan nie ma nic wspólnego z show biznesem. Po ukończeniu Wydziału Prawa na Uniwersytecie Jagiellońskim został radcą prawnym i podjął prace w jednej z krakowskich kancelarii. Drugi syn – Szymon, miał krótki epizod związany z telewizją. Realizował dla TVN programy – Detektywi i W11 – Wydział śledczy. Obecnie jest członkiem zarządu fundacji Off Camera. Synowie jak widać, starają się obrać własną ścieżkę kariery i tworzyć niezależny życiorys. Nie wiemy też za dużo na temat tego, jaki kontakt mają dzieci ze swoim ojcem.

Edward Miszczak – majątek

Wiemy już, kim są synowie, a co wiemy o majątku Miszczaka? Edward Miszczak aż przez 25 lat sprawował funkcję dyrektora programowego TVN i sprawił, że wzrost jej popularności był znaczący, zwiększając majątek stacji. Zarobki jego na pewno gwarantują luksusowe życie, biorąc pod uwagę fakt, że w tej stacji decydował o kształcie ramówki, kreował gwiazdy poszczególnych programów, a poza tym wprowadzał na polski rynek przeróżne formaty telewizyjne. Edward Miszczak przez lata znajdował się w zarządach TVN. Mówiło się o nim „szara eminencja stacji”. Praca w zarządzie sprawiła, że zgromadzony majątek jest bardzo pokaźny. Zarobki Miszczaka nie są jawne. Jednak pozwalają mu na prowadzenie dostatniego życia. Jemu i jego synom, a także drugiej żonie nic nie brakuje.

Jakub Nowak
Jakub Nowak
Miłośnik gry na gitarze, skończył studia ekonomiczne, lubi sprawdzać różnego rodzaju produkty w boju.
Sprawdź jeszcze

Popularne