Strona głównaCelebryciMarek Perepeczko - dzieci, młody, wzrost, żona, na co zmarł, kulturystyka, rodzice,...

Marek Perepeczko – dzieci, młody, wzrost, żona, na co zmarł, kulturystyka, rodzice, grób, siłownia, waga

Marek Perepeczko to aktor, który zagrał tytułowego bohatera w kultowym serialu telewizyjnym Janosik. W listopadzie minęło 18 lat od jego śmierci. Dzisiaj chcemy pokrótce przypomnieć jego sylwetkę i opowiedzieć, jak wyglądało życie prywatne artysty. 

Czytaj dalej i sprawdź, czym były dla niego siłownia i kulturystyka oraz co najbardziej lubił robić, gdy był młody. 

Zobacz: Damian Damięcki – dzieci, wiek, żona, Grażyna Brodzińska, syn, wzrost

Marek Perepeczko – kim był? Wzrost, waga, wiek

Marek Perepeczko urodził się 3 kwietnia 1942 roku w Warszawie. Wiele lat mieszkał w stolicy. Część życia spędził także na emigracji, w Australii. Zmarł nagle na zawał serca 17 listopada 2005 w Częstochowie. Przeprowadził się tam, ponieważ objął stanowisko dyrektora Teatru im. Adama Mickiewicza. 

wiek: żył 63 lata

wzrost: 190 cm

waga: brak danych

Producenci i reżyserzy filmowi nie do końca potrafili wykorzystać jego warunki fizyczne. Wysoki wzrost i muskularna budowa ciała (uprawiał wiele dyscyplin sportu, wśród nich była kulturystyka) raczej nie pasowały do ról, które mogło mu zaoferować polskie kino. 

Aktor nie miał zresztą szczęścia do filmowych kreacji. Każda z dużych ról szufladkowała go na lata. Starsze pokolenie pamiętało go jako Janosika. Młodsi widzowie identyfikowali z nierozgarniętym komendantem z serialu 13 posterunek. Spełniał się za to na deskach teatru, gdzie grał niemalże do śmierci. Tuż przed nią przygotowywał spektakl Dwie morgi utrapienia dla czeskiego teatru z Cieszyna. 

Marek Perepeczko – na co zmarł? Gdzie jest grób?

Marek Perepeczko zmarł nagle na zawał serca w listopadzie 2005 roku w swoim częstochowskim mieszkaniu. Mieszkał tam samotnie od czasu, gdy związał się z częstochowskim teatrem im. Adama Mickiewicza. 

Jego grób znajduje się na warszawskich Powązkach. Trzeba wiedzieć, że to rodzinny grób aktora, w którym spoczywają także jego dziadek i babcia. 

W ubiegłym roku media rozpisywały się na temat tego, że grób aktora jest w opłakanym stanie. To rzeczywiście bardzo stary,  nagrobek, który powstał w czasach, gdy zmarli jego dziadkowie. Z uwagi na to, że nie widnieje na nim nazwisko Marka Perepeczki, pali się tam niewiele zniczy. 

Źródło: filmweb.pl

Marek Perepeczko – przygoda z siłownią, kulturystyka 

Marek Perepeczko uprawiał różne dziedziny sportu, m.in. kolarstwo i judo. Poza tym nieobce były mu kulturystyka i siłownia. 

Jako uczeń szkoły podstawowej był znacznie wyższy od swoich kolegów, co powodowało, że inne dzieci mu dokuczały. Za namową ojca wstąpił do klubu wioślarskiego. Grał też w koszykówkę. To, co wśród rówieśników było dla niego ciężarem, rodzice pomogli mu wykorzystać jako atut. Ćwiczył sztuki walki i podnosił ciężary. 

Gdy aktor był młody, mówiono o nim, że jest uzależniony od sportu. Imponująca muskulatura sprawiła, że nikomu innemu nie można było powierzyć roli Janosika. Sport był dla niego tym samym, co dbanie o higienę. Stanowił dla niego odskocznię od codziennych obowiązków. 

Zobacz: Mikołaj „Mixer” Magdziarz – wiek, wzrost, waga, kto to, dziewczyna, skąd pochodzi, Wikipedia

Po latach jednak, zwłaszcza gdy zamieszkał sam w Częstochowie (żona została w stolicy), zaniedbał ćwiczenia. Kilka dni przed śmiercią miał wyznać jednej dziennikarce, że nadwaga kiedyś go zabije. To, na co zmarł (serce) wskazuje, że wcale nie musiał się mylić. 

Marek Perepeczko – żona, rodzice

Osiemdziesięcioletnia dziś Agnieszka Fitkau Perepeczko to ciągle tryskająca humorem i pełna wigoru kobieta. Podobnie, jak Marek Perepeczko, grała w filmach. Niewielu ludzi pamięta, że żona słynnego Janosika w przeszłości była modelką. Sporo czasu spędziła na emigracji, gdzie realizowała się zawodowo. To za jej namową Marek Perepeczko zdecydował się na wyjazd do Australii. Choć po kilku latach wrócił, jego żona mieszkała tam jeszcze wiele lat. Na początku utrzymywała się z fotografii, później grała w serialach. Melbourne było jej domem, którego powojenna Polska jej nie zapewniała.

Para poznała się na początku studiów i spędziła ze sobą całe życie. Aktor i jego żona nie mieli dzieci, choć był czas, gdy planowali potomstwo. Żyli na dwa domy, ale byli sobie bardzo oddani. 

Rodzice aktora mieszkali w Warszawie, na Mokotowie. Ojciec Marka, Florian Perepeczko, uczestniczył w Powstaniu Warszawskim (pseudonim Szary). 

Źródło: facebook.com/ Marek Perpeczko- strona wspomnień

Marek Perepeczko – kiedyś, jak wyglądał jak był młody?

Młody Marek Perepeczko łamał serca kobiet. Choć rozmowę z każdą z nich rozpoczynał od tego, że jest nieatrakcyjny i niezdolny, wszystkie były przeciwnego zdania. Całe życie spędził z jedną kobietą. Po latach żona, Agnieszka Fitkau-Perepeczko wspominała, że choć tworzyli burzliwy związek i często się kłócili, byli bardzo szczęśliwi. 

Mówiono o nim polski Marlon Brando, bo zwłaszcza jako aktorowi dojrzałemu, przypadały mu w udziale role mafiosów. Był przystojny i zawsze uśmiechnięty. Inni aktorzy cenili go jako artystę i lubili prywatnie. 

Zobacz: Wojtek Sawicki – Agata Tomaszewska, przed chorobą, kiedyś, wiek, zdrowy, kto to, rodzice, partnerka, dziewczyna

Sprawdź jeszcze

Popularne